آیا سونی می‌خواهد دسته‌ی پلی‌استیشن ۴ را برای کنسول بعدی آماده کند؟

۳۰ آذر ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۰ ۳۰ آذر ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
کلید عقب دسته‌ی پلی‌استیشن 4

هرچقدر که بیش‌تر می‌گذرد، شرکت‌های تولیدکننده بهای بیشتری به کنترلر کنسول‌های خود می‌دهند و سعی دارند تا با ارائه گزینه‌های متنوع، بهترین امکانات را برای بازی‌کنندگان حرفه‌ای فراهم کنند. حال شرکت سونی در جدیدترین حرکت خود یک وسیله جانبی جدید با نام Back Button Attachment برای دسته‌ی پلی‌استیشن۴ معرفی کرده است. این گجت جدید که قرار است در تاریخ ۳ بهمن با قیمت ۳۰ دلار به بازار بیاید، یک جفت پدال اضافه به پشت کنترلر اضافه می‌کند که می‌توانید آن‌ها را بر اساس نیازهای خود برنامه‌ریزی کنید.

گجت Back Button Attachment در اصل دارای سه دکمه است. دوتا از آن‌ها نقش همان دکمه‌های اصلی کنترلر را ایفا می‌کنند و سومین دکمه هم در یک صفحه نمایشگر OLED قرار داده شده است که با استفاده از آن می‌توانید به دکمه‌های کنترلر برنامه دهید و آن‌ها را شخصی‌سازی کنید. به گفته سونی، این گجت می‌تواند سه حالت کنترلر مختلف را در هر زمان ذخیره کند و بازی‌کنندگان هر وقت در هر بازی‌ای که خواستند – حتی بازی‌های پلی‌استیشن وی‌آر – بین این حالت‌ها جابه‌جا شوند. این وسیله جانبی که یک درگاه جک ۳.۵ میلی‌متری هدفون هم در خود جای داده است، از طریق پورت کوچک پشت دسته متصل می‌شود.

پدال‌های پشت کنترلر می‌توانند در نقش دکمه‌های جایگزین یا اضافه‌ی کنترلر معمولی عمل کنند. وجود چنین امکانی مشخصا می‌تواند به افراد ناتوان یا حتی بازی‌کنندگانی که می‌خواهند عکس‌العمل سریع و بهتری داشته باشند، کمک می‌کند.

اوایل همین دهه بود که شرکتی تحت نام Avenger پدال‌های اضافی را برای کنترلرهای کنسول‌ها تولید کرد. این پدال‌ها دکمه‌های اصلی و آنالوگ کنترلرها را به اطراف کنترلر منتقل کردند و باعث می‌شدند تا تجربه بازی‌ها برای گروه مختلفی از افراد ممکن یا ساده‌تر شود. با گذشت زمان این پدال‌ها جای خود را به نمونه‌های جدید دادند که امروزه آن‌ها را در کنترلرهای حرفه‌ای شرکت مایکروسافت با نام Xbox Elite Controller می‌توانیم ببینیم.

معرفی این وسیله جانبی از سوی شرکت سونی هم مشخصا به خاطر رقابت با سری کنترلرهای حرفه‌ای شرکت مایکروسافت بوده است. با این حال، شرکت سونی گزینه بهتر و ارزان‌تری را مقابل مخاطبان خود قرار داده است. در حال حاضر برای کنترلر Xbox One Elite Series 2 که تعداد زیادی دکمه جدید را به دسته اضافه می‌کند با قیمت ۱۸۰ دلار به فروش می‌رسد. از طرفی شرکت سونی با ارائه این محصول ۳۰ دلاری توانسته وسیله مشابهی را برای مخاطبان خود ارائه کنید. با این حال، حرکت اخیر سونی را تا حدی می‌توانیم هوشمندانه قلمداد کنیم چرا که برای استفاده از پدال‌های اضافه مجبور نیستید کنترلر جدیدی بخرید و می‌توانید به راحتی آن‌ها را روی دسته‌های معمولی خود هم استفاده کنید.

با توجه به اینکه در اواخر عمر کنسول پلی‌استیشن۴ به سر می‌بریم، معرفی چنین وسیله‌ای سوی سونی کمی عجیب و غریب به نظر می‌رسد. از طرفی می‌دانیم که پلی‌استیشن۵ هم در اواخر سال ۲۰۲۰ روانه بازار می‌شود. بر این اساس، احتمالا سونی یا می‌خواهد با عرضه چنین محصولی میزان استقبال آن را مورد بررسی قرار دهد یا اینکه می‌توانیم از این گجت روی دسته‌های پلی‌استیشن۵ هم استفاده کنیم.

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما