اپ محبوب دولینگو وارد دنیای ریاضی می‌شود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
دولینگو ریاضی

اپلیکیشن دولینگو که در زمینه‌ی آموزش زبان‌های مختلف یکی از محبوب‌ترین اپ‌های جهان محسوب می‌شود، وارد دنیای ریاضی می‌شود. در حال حاضر برای دسترسی به نسخه‌ی بتای  این اپ که صرفا برای iOS و iPadOS ارائه شده، باید ایمیل خود را در این لینک قرار دهید تا در صف انتظار قرار بگیرید.

این اپ از دو بخش اصلی تشکیل شده است. یک بخش مفاهیم ریاضی بسیار ساده آموزش داده می‌شود که مناسب کودکان دبستانی است. مانند اپ اصلی دولینگو، این آموزش‌ها به سبک بازی‌های جذاب ارائه می‌شوند. همچنین یک بخش دیگر اپ برای تقویت عملکرد مغز طراحی شده که مناسب افراد ۱۳ سال به بالا است. با استفاده از این بخش، مهارت‌های ریاضی و توانایی تحلیل و تفکر خود را بهبود می‌بخشید.

گفتنی است در زمینه‌ی آموزش ریاضی برای کودکان، چندین اپلیکیشن مفید وجود دارد که امکانات متنوعی را ارائه می‌دهند. اما دولینگو در تلاش است با بهره‌گیری از کمک مدرسان ریاضی، این مفاهیم را با زبان ساده‌تر و به شکل جذاب‌تری آموزش دهد. برخی از آموزش‌های ریاضی موجود در این اپلیکیشن به صورت پویا و غیرتکراری ارائه می‌شود و به همین خاطر کاربران بدون روبرو شدن با محتوای تکراری، می‌توانند بارها تمرین کنند.

دولینگو ریاضی

در کنار سوالات چندگزینه‌ای، انواع روش‌ها برای حل کردن معماها و سوالات ایجاد شده وجود دارد و به دلیل همین تنوع، کاربران با محتوای خسته‌کننده‌ای روبرو نمی‌شوند. از بین شباهت‌های این اپ با اپلیکیشن اصلی دولینگو می‌توانیم به تشویق کردن مخاطب برای ادامه دادن روند آموزش اشاره کنیم. دولینگو در زمینه‌ی گیمیفیکیشن یکی از مشهورترین اپلیکیشن‌های جهان محسوب می‌شود و بدون شکل این تخصص در شکل‌گیری اپ جدید تا حد زیادی مثمر ثمر واقع شده است.

این شرکت هنوز برنامه‌ی مشخصی برای درآمدزایی اپ آموزش ریاضی ندارد و فعلا که در محله‌ی بتا قرار دارد، با دریافت بازخورد از طرف کاربران مشغول اعمال تغییرات موردنیاز هستند. این اولین باری نیست که دولینگو وارد حوزه‌ی آموزش کودکان می‌شود. این شرکت در سال ۲۰۲۰ از اپ Duolingo ABC برای آموزش خواندن به کودکان رونمایی کرد که البته مورد توجه زیادی قرار نگرفته است. باید ببینیم آیا اپ جدید دولینگو با استقبال زیادی روبرو می‌شود یا نه.

منبع: Engadgetبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما