EA به دنبال ساخت بازی واقعیت مجازی

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
واقعیت مجازی

استودیوی بازی‌سازی DICE می‌خواهد قابلیت پشتیبانی از واقعیت مجازی را به Frostbite، موتور بازی‌اش بیاورد.

EA DICE می‌خواهد یک تیم کوچک متشکل از مهندسان و هنرمندان خلاق را برای واقعیت مجازی گرد هم بیاورد.

برخلاف دیگر شرکت‌ها، مسوولان شرکت EA در گذشته عنوان کرده‌اند که در رابطه با به کارگیری تکنولوژی واقعیت مجازی کمی احتیاط به خرج می‌دهند. البته این گفته‌ی آنها به این معنی نیست که بخواهند کاملا از این تکنولوژی فاصله بگیرند، اما با سرعت آرامی به سمت آن پیش می‌روند. با توجه به این که در گذشته تکنولوژی‌هایی بودند که علیرغم انتظارات فراوان برای ترقی آنها، شکست خورده‌اند، این محافظه‌کاری EA قابل درک است.

حالا به نظر می‌رسد که DICE می‌خواهد یک تیم کوچک متشکل از مهندسان و هنرمندان خلاق را برای واقعیت مجازی گرد هم بیاورد. این خبر را «جان اندرسون» (John Anderson) سرپرست فنی Frostbite در DICE از طریق صفحه‌ی رسمی توییترش اعلام کرده است: “ما در Frostbite می‌خواهیم یک تیم کوچک برای واقعیت مجازی تشکیل دهیم.”

Frostbite در اصل موتور بازی‌ای است که EA در تعدادی از بازی‌هایش از آن استفاده می‌کند. از بارزترین این بازی‌ها می‌توان به بازی Mirror’s Edge Catalyst و همچنین اکشن‌های اول شخص «بتلفیلد» (Battlefield) اشاره کرد. البته، همان‌طور که اندرسون عنوان می‌کند، این فقط یک تیم کوچک است که برای مدت محدودی تشکیل می‌دهند.

با این حساب انتظار نداشته باشید که به این زودی‌ها EA بازی‌های واقعیت مجازی به بیرون دهد. اما حداقل این شرکت قدم‌های اولیه را در این مسیر برداشته است. در این میان، دیگر موتورهای بازی که از واقعیت مجازی پشتیبانی می‌کنند، شامل Unity، Unreal Engine و CryENGINE می‌شوند.

منبع: Twitterبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. MOHAMMAD

    با ایکس باکس وان وکینکتش و یه عینک واقیت مجازی معرکه میشه

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما