دوج رم الکتریکی؛ نفوذ تکنولوژی سبز به خودروهای تجاری آمریکا

۲۰ مرداد ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
رم

شاید چند سال پیش ایده ساخت یک دوج رم الکتریکی شبیه به رویایی دور به نظر می‌رسید، اما اکنون ثابت شده که در دنیای تجارت هیچ محدودیتی وجود ندارد. تسلا سایبرتراک و ریویان R1T دو پیکاپ تمام الکتریکی هستند که به‌تازگی به بازار معرفی شده‌اند.

این ایده حتی از استارتاپ‌های فناورانه نیز فراتر رفته و خودروسازان بزرگ همچون فورد به فکر ساختن نسخه الکتریکی از فورد F-150‌ افتاده‌اند. این خودرو در اواخر سال جاری میلادی یا اوایل سال آتی به بازار عرضه خواهد شد.

البته تولید پیکاپ پرفروش فورد F-150 با موتور احتراق داخلی همچنان ادامه دارد و مشتریان همچنان پیکاپ را با پیشرانه بنزینی یا دیزلی می‌پسندند.

دوج رم الکتریکی

رقابت پیکاپ‌های الکتریکی جذاب‌تر می‌شود

بر همین اساس یکی دیگر از خودروسازان شناخته شده در حوزه تولید پیکاپ، از احتمال عرضه قریب‌الوقوع یک پیکاپ الکتریکی خبر داده است. این خودروساز دوج با مدل وانت رم است که یکی از رقبای اصلی فورد در بازار پیکاپ‌ها به شمار می‌رود.

مطابق اعلام نظر مایک منلی، مدیر عامل گروه فیات کرایسلر، در صورتی که در آینده نزدیک سهم بازار پیکاپ‌های مجهز به موتور احتراق داخلی کاهش یابد، دوج آماده است تا با عرضه چند مدل پیکاپ‌ الکتریکی نیازهای مشتریان را پاسخ دهد.

دوج رم الکتریکی

منلی این اظهارات را در گفتگو با خبرگزاری دیترویت نیوز بیان کرد. وی در پاسخ به این سؤال که چرا فیات کرایسلر از اعلام نظر قطعی در خصوص عرضه دوج رم الکتریکی خودداری می‌کند، پاسخ داد: «ما هنوز به دیدگاه مشترکی در خصوص عرضه این خودروها نرسیده‌ایم و مذاکرات بین شرکت‌های زیرمجموعه ادامه دارد. از سوی دیگر در خصوص پذیرش یا عدم پذیرش پیکاپ‌های الکتریکی در بازار آمریکای شمالی تردید وجود دارد.»

با این حال به نظر می‌رسد که بازار توانایی پذیرش پیکاپ الکتریکی را دارد و اینکه فیات کرایسلر در این خصوص صحبت نمی‌کند، دلیلی بر ایجاد نبود تقاضا در بازار نیست.

فیات کرایسلر به دنبال کشف فرصت‌ها با دوج رم الکتریکی

نخستین تجربه فیات کرایسلر در حوزه ساخت خودروهای برقی، مربوط به جیپ می‌شود. تاکنون سه مدل جیپ رنگلر، جیپ کامپس و جیپ رنگاد در مدل‌های الکتریکی یا پلاگین هیبریدی معرفی شده‌اند.

دوج رم الکتریکی

با این وجود برند دوج به دنبال فرصت‌های دیگری در سایر بخش‌های بازار می‌گردد. محصول جدید این شرکت به نام رم Rebel TRX طی سه ماه آتی به بازار عرضه خواهد شد و می‌تواند سهم رم را در بخش وانت‌ها افزایش دهد و برند دوج را با یک رم الکتریکی قدرتمند تقویت کند.

منبع: autoevolution

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه