ایلان ماسک برای هوش مصنوعی اپل شمشیر را از رو بست!

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
ایلان ماسک اپل

پس از معرفی هوش مصنوعی اپل یعنی Apple Intelligence و اعلام همکاری غول کوپرتینویی‌ با OpenAI جهت بهره‌برداری از مدل‌های هوش مصنوعی این شرکت در رویداد WWDC 2024 شب گذشته، «ایلان ماسک» هشدار داد که در صورت ادغام این سیستم هوش مصنوعی با سیستم‌عامل دستگاه‌های اپل، او ورود این دستگاه‌ها را به شرکت‌های خود ممنوع خواهد کرد.

پس از اتمام رویداد WWDC 2024 اپل، ایلان ماسک در پستی در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرد: «در صورتی که اپل مدل‌های OpenAI را در سطح سیستم‌عامل ادغام کند، ورود دستگاه‌های اپل به شرکت‌های من ممنوع خواهد شد. این اقدام یک نقص امنیتی غیرقابل قبول است.» ماسک همچنین بیان کرد که در چنین شرایطی، بازدیدکنندگان شرکت‌های او نیز باید دستگاه‌های اپل خود را هنگام ورود تحویل دهند و این دستگاه‌ها در قفس‌های فارادی نگهداری خواهند شد. به نظر می‌رسد هدف ماسک از استفاده از قفس فارادی جلوگیری از ارتباط این دستگاه‌ها با سرورهای OpenAI یا اپل باشد.

اپل در مراسم شب گذشته تأکید کرد که توسعه هوش مصنوعی با محوریت حفظ حریم خصوصی کاربران انجام شده و برای فعال‌سازی این ویژگی‌ها از ترکیب پردازش محلی روی دستگاه و رایانش ابری بهره می‌برد. مدیرعامل شرکت‌های تسلا، اسپیس ایکس و نورالینک در پستی دیگر بیان کرد که عجیب است اپل قادر به توسعه هوش مصنوعی خود نیست، اما به نوعی می‌تواند اطمینان حاصل کند که OpenAI از امنیت و حریم خصوصی کاربران محافظت می‌کند. ماسک اظهار داشت: «اپل در حقیقت هیچ تصوری ندارد که وقتی داده‌های شما به OpenAI منتقل می‌شود، چه اتفاقی رخ می‌دهد.»

در مطلبی که OpenAI در وب‌سایت خود منتشر کرده، به توضیحاتی درباره همکاری با اپل پرداخته است. این شرکت تأکید کرده که حریم خصوصی کاربران هنگام استفاده از ChatGPT از طریق سیری یا ابزارهای نوشتاری حفظ می‌شود. OpenAI اعلام کرده که درخواست‌های کاربران را ذخیره نخواهد کرد و آدرس IP آن‌ها نیز به صورت غیرقابل‌فهم درخواهد آمد. همچنین کاربران می‌توانند حساب کاربری ChatGPT خود را به این سیستم متصل کنند تا تحت قوانین و مقررات این چت‌بات قرار گیرند.

البته در حال حاضر به نظر نمی‌رسد کسی از ماسک در این زمینه پیروی کند. «بن باجارین»، مدیر ارشد اجرایی شرکت Creative Strategies، نیز بر این باور است که اپل تلاش کرده به مردم آموزش دهد که رایانش ابری خصوصی می‌تواند به همان اندازه که نگهداری داده‌ها در دستگاه‌هایشان از حریم خصوصی محافظت می‌کند، ایمن باشد.

منبع: foxbusiness

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما