ثروت ایلان ماسک، جف بزوس و بیل گیتس ۱۱۵ میلیارد دلار کاهش یافته است

۱۰ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۱:۱۸ ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
ایلان ماسک جف بزوس

ایلان ماسک، جف بزوس و بیل گیتس در مجموع به دلیل تلاطم‌های بازار بورس، طی ۵ ماه گذشته حدود ۱۱۵ میلیارد دلار از ثروت خود را از دست داده‌اند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، ایلان ماسک طی این مدت ۴۶.۴ میلیارد دلار، بزوس ۵۳.۲ میلیارد دلار و گیتس ۱۵.۱ میلیارد دلار فقیرتر شده‌اند. در حال حاضر میزان ثروت آقای ماسک به ۲۲۴ میلیارد دلار می‌رسد و بزوس و گیتس هم به ترتیب ۱۳۹ و ۱۲۳ میلیارد دلار در اختیار دارند. بیشتر ثروت ایلان ماسک و جف بزوس به شکل سهام شرکت‌های تسلا و آمازون است ولی ثروت آقای بیل گیتس تنوع بیشتری دارد و به همین خاطر با ضرر کمتری روبرو شده است.

با وجود این شرایط، ایلان ماسک درگیر روند خرید ۴۴ میلیارد دلاری توییتر است که همین خرید با اعتراض سهام‌داران تسلا روبرو شده است؛ زیرا آقای ماسک مدتی قبل برای تامین بخشی از این پول، بخشی از سهام تسلا را به ارزش ۸.۴ میلیارد دلار به فروش گذاشت. البته طی هفته‌های اخیر تصاحب توییتر با شک و تردید‌های زیادی روبرو شده و برخی کارشناسان بر این باور هستند که ایلان ماسک از تصاحب این شرکت پشیمان شده است. البته آقای ماسک بارها تاکید کرده که از این کار پشیمان نشده و می‌خواهد این خرید را نهایی کند.

با توجه به بحران‌های به وجود آمده در اقتصاد جهانی، باید ببینیم آیا وضعیت قیمت سهام این شرکت‌ها طی هفته‌ها و ماه‌های آینده بهتر می‌شود یا نه.

منبع: businessinsider

برچسب‌ها :
دیدگاه شما