کراس‌پلی بین استیم و اپیک استور محقق خواهد شد

۳۱ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۰:۰۰ ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
epic games store

یکی از مواردی که باعث شده فروشگاه استیم (Steam) به شدت محبوب شود، عرضه ابزارهای مختلف برای توسعه دهندگان (Developer’s Kit) است. شرکت اپیک (Epic) نیز در این مدت تلاش بسیاری کرده تا بتواند یک رقیب لایق برای استیم باشد. به همین دلیل در این مدت تخفیفات و عناوین رایگان زیادی را به کاربران ارائه داد. حال اپیک چندی پیش بسته توسعه دهندگان SDK 1.15 را عرضه کرد. در این بسته قابلیت کراس پلی (Cross Play) میان این دو فروشگاه محبوب وجود دارد.

در سایت اپیک نوشته شده:

سرویس آنلاین اپیک حال به کاربران اجازه خواهد داد تا با دوستان خود روی استیم عناوین مختلف را تجربه کنند. به همین دلیل بازیکنان به بیش از نیم میلیارد کاربر دیگر دسترسی خواهند داشت.

زمانی که حالت کراس پلی فعال بشود، شما با یک صفحه روبرو خواهید شد. این صفحه دوستان شما در استیم و اپیک را به شما نشان خواهد داد. سپس می‌توانید با آن‌ها ارتباط برقرار کرده و برای اجرای عناوین مختلف دوستانتان را دعوت کنید.

اپیک و استیم

یکی از نکات جالب این است که زمانی که شما با اکانت استیم وارد یک بازی در فروشگاه اپیک می‌شوید، یک اکانت اپیک هم برای شما ساخته خواهد شد. اینکه این اکانت چگونه عمل خواهد کرد هنوز معلوم نیست. در اصل اکانت اپیک جدید شما زیر سایه اکانت استیم خواهد بود.

نکته مثبت ماجرا برای عناوین فروشگاه اپیک است. به دلیل اینکه این عناوین به بازیکنان بیشتری دسترسی داشته و به همین دلیل کاربران بیشتری نیز جذب آن‌ها خواهند شد. از طرفی اگر شما بخواهید با دوستان دیگرتان یک بازی را تجربه کنید دیگر نیازی به خرید دوباره آن عنوان نخواهید داشت.

رقابت میان استیم و اپیک برای چندین سال است که ادامه داشته و هر دو شرکت تلاش زیادی برای اثبات برتری خود می‌کنند. در حال حاضر استیم به شدت پرطرفدار بوده و به نوعی فروشگاه اصلی کامپیوتر است. این در حالی است که اپیک تلاش زیادی در این مدت کرده و تا حدی هم موفق عمل کرده است. حال با توجه به اینکه عناوین زیادی روی هر دو فروشگاه وجود دارند، همکاری این دو بیشتر به نفع کاربران است. به دلیل اینکه نیاز به هزینه دوباره برای تجربه یک بازی نخواهند داشت.

منبع: Rockpapershotgun.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما