از Face ID آیفون ۱۰ نمی‌شود برای خرید‌های خانوادگی استفاده کرد

۶ دی ۱۳۹۶ | ۱۱:۰۰ ۶ دی ۱۳۹۶ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
آیفون ۱۰

یکی از ویژگی‌‌هایی که کاربران آیفون می‌توانند از آن استفاده کنند، امکانی به اسم Family Sharing است که باعث می‌شود اعضای خانواده هم بتوانند از یک اکانت خرید کنند.  با این ویژگی والدین می‌توانستند امکان خرید برنامه‌ها و بازی‌های مختلف و مشخص شده‌ای را به فرزندانشان بدهند.  البته این خرید‌ها هم با تایید سنسور تشخیص اثر انگشت امکان‌پذیر بود؛ اما به نظر می‌رسد این روند برای افرادی که آیفون ۱۰  یا آیفون X دارند متفاوت است.

همان‌طور که می‌دانید آیفون ۱۰ سنسور تشخیص اثر انگشت ندارد و به جای آن از سنسور تشخیص چهره یا Face ID بهره می‌برد. این تکنولوژی باعث می‌شود که کاربران با استفاده از صورت‌شان قفل گوشی را باز کنند. حالا مشخص شده که نمی‌شود از Face ID برای تایید خرید‌های خانوادگی استفاده کرد. همچنان برای انجام خرید‌های خانوادگی باید والدین خرید را تایید کنند و برای این کار هم نیاز به وارد کردن رمز عبور اکانت اپل است.

در گذشته بارها در خبرها آمده بود که کودکان بدون اجازه والدین از اپ استور خرید کرده‌اند و حتی مبلغ زیادی را در بازی‌هایی که پرداخت درون برنامه‌ای داشته‌اند، هزینه کرده‌اند. این روش راهی برای جلوگیری از خرید‌هایی است که بدون اجازه والدین انجام می‌شد.

منبع: arstechnica
telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

X