تمامی بازیگران و کاراکترهای فیلم «جانوران شگفت انگیز: اسرار دامبلدور»

۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۲:۳۰ ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۸ دقیقه
جانوران شگفت انگیز: اسرار دامبلدور

امسال، هالیوود تصمیم گرفته که تمام کارهایش را که به دلیل همه‌گیری کرونا عقب افتاده بودند تکمیل نماید و همین امر باعث شده که فیلم‌هایی با بودجه‌ی بسیار بالا و زمان فیلم‌برداری به شدت فشرده در دستور کار تولید قرار گیرند.

در حقیقت هالیوود تصمیم گرفته که روزهای بلاتکلیفی حاصل از کووید ۱۹ را جبران کند و هر چه سریع‌تر، فیلم‌های نیمه تمامش را اکران نماید. فیلم‌برداری فیلم «جانوران شگفت انگیز: اسرار دامبلدور» با بازی ادی ردمین و جود لاو از سال ۲۰۱۹ تا اوایل سال ۲۰۲۰ و بعد هم تا اواخر سال ۲۰۲۰ به تعویق افتاد. در فوریه ۲۰۲۱، تولید فیلم دوباره به دلیل همه‌گیری کووید ۱۹ متوقف گردید و مدتی پس از آن، کار ساخت فیلم به پایان رسید.

این فیلم سومین دنباله‌ی فرنچایزی است که اولین فیلم آن ۶ سال پیش اکران گردید. بنابراین می‌توان گفت که تولید دنباله‌هایی برای این فرنچایز سودآور و موفق برای مدت زمان زیادی به تعویق افتاده است. فقدان منابع لازم برای داستان پردازی یکی از عللی است که سبب گردیده فرنچایز «جانوران شگفت انگیز» با چنین وقفه‌ای مواجه شود و لذا ممکن است بسیاری از مخاطبان به راحتی فراموش کنند که داستان فیلم درباره‌ی چه کسی یا چه چیزی بوده است. بنابراین، ما می‌خواهیم اطلاعاتی را درباره‌ی فیلم «جانوران شگفت انگیز: اسرار دامبلدور» و بازیگران و کاراکترهایش در اختیارتان قرار دهیم.

فیلم جانوران شگفت انگیز: اسرار دامبلدور درباره چیست؟

جانوران شگفت انگیز: اسرار دامبلدور

سومین فیلم از فرنچایز محبوب «جانوران شگفت انگیز» در دهه ۱۹۳۰ و در آستانه جنگ جهانی دوم اتفاق می‌افتد. در طی این دوره قدرت جادوگر تاریک، گلرت گریندل والد، به شدت افزایش پیدا کرده و پیروان فداکاری را نیز به دور خود جمع نموده است.

پیروانی که معتقدند جادوگران برتر از ماگل‌ها هستند و لذا آن‌ها هستند که باید عنان اختیار جهان را به دست بگیرند. پروفسور هاگوارتز، آلبوس دامبلدور، تنها جادوگری است که این شرور را به خوبی می‌شناسد و می‌خواهد جلوی او را بگیرد. اما او باید در این مبارزه، جادو شناسی به نام نیوت اسکمندر را به خدمت بگیرد.

نیوتن یا نیوت اسکمندر (ادی ردمین)

جانوران شگفت انگیز: اسرار دامبلدور

ادی ردمین که از سال ۱۹۹۸، ستاره‌ی فیلم‌های زیادی بوده و در لندن متولد شده، رنگ و بویی دیگر به گروه بازیگران این فیلم، بخشیده است. پرمخاطب‌ترین کاری که او قبل از برداشتن عصای جادویی منحصربه‌فردش، در طول حرفه‌ی بازیگری انجام داد، فیلم بیوگرافی استیون هاوکینگ محصول سال ۲۰۱۴ به نام «تئوری همه چیز» بود که جایزه‌ی اسکار بهترین بازیگر را برای او به ارمغان آورد. در حقیقت تنها جایزه‌ی اسکاری که این فیلم توانست برنده شود به ادی ریدمن تعلق گرفت. او سال بعد برای بازی در فیلم «دختر دانمارکی» نامزد دریافت جایزه‌ی بعدی خود شد. اما یک سال پس از آن، برای اولین بار در نقش نیوت اسکمندر که یک جادوگر بریتانیایی است و علاقه‌ی خاصی به موجودات جادویی دارد در این فرنچایز به ایفای نقش پرداخت.

دنیل رادکلیف در فیلم‌های «هری پاتر» فرصت زیادی داشت تا به یک مرد جوان و در عین حال یک کاراکتر پذیرفته شده تبدیل شود. اما ردمین مجبور شد در نقش یک کاراکتر بالغ وارد دنیای جادوگران شود، مردی که بسیاری از طرفداران معمولی هری پاتر، چندان او را خوب نمی‌شناسند. بنابراین موفقیت این فرنچایز نوپا تا حدی به پذیرفته شدن کاراکتر نیوت بستگی داشت. در حقیقت داشتن بازیگری که پیش‌تر برنده‌ی جایزه‌ی اسکار شده در گروه بازیگران و انتخاب او برای چنین نقشی یکی از رمزهای تقلب قدیمی است که بسیاری از فیلم‌ها و فرنچایزها از آن استفاده می‌کنند، به خصوص زمانی که معلوم نیست فیلم بتواند موفق شود یا نه و ردمین همان کسی بود که به زیبایی توانست کنجکاوی و شجاعت اسکمندر را به مخاطب نشان دهد.

آلبوس دامبلدور (با بازی جود لا)

جانوران شگفت انگیز: اسرار دامبلدور

آلبوس دامبلدور (با بازی جود لا) یکی از معروف‌ترین شخصیت‌های داستان‌های هری پاتر است. در فیلم‌های پاتر دهه‌ی ۱۹۹۰، جادوگر مرلین مانندی، مدیر مدرسه هاگوارتز شد که آلبوس دامبلدور نام داشت. اما نسخه‌ی باهوش‌تر و جوان‌تر این شخصیت در فیلم «جانوران شگفت انگیز» معرفی گردید. این نسخه از دامبلدور که در حال آموزش است تا بتواند از خود در برابر هنرهای تاریک دفاع کند به مهارت‌هایش در جادو شهرت یافته است. اینکه او در نوجوانی با شخصیت شرور فرنچایز ارتباطی داشته، او را به یکی از کسانی تبدیل نموده که با خود عهد کرده تا این شرور را شکست دهد. از آنجایی که در این دنباله که سومین فیلم از این فرنچایز است داستان فیلم بیشتر در هاگوارتز روایت می‌شود، قطعا ارتباط او با شرور داستان، نقش مهم‌تری را در داستان فیلم ایفا می‌نماید.

پرمخاطب‌ترین فیلمی که لا قبل از ایفای نقش در این فیلم در آن حضور داشته فیلم «شرلوک هلمز» با بازی رابرت داونی جونیور است. در این دنباله، لا توانسته ارتباط خوبی را با سایر بازیگران حاضر در صحنه برقرار کند و به زیبایی نقش این جادوگر افسانه‌ای را ایفا نماید.

کریدنس باربون/اورلیوس دامبلدور (با بازی ازرا میلر)

جانوران شگفت انگیز: اسرار دامبلدور

کریدنس باربون (با بازی ازرا میلر) یک انسان مرموز است که به واسطه‌ی آزار جسمی و روحی‌ای که دیده از جادویی برخوردار شده که خود را به عنوان یک نیروی انگلی نشان می‌دهد. چنین کودکانی غالبا در سن ۱۰ سالگی می‌میرند، اما کریدنس توانست تا بزرگ‌سالی زنده بماند و همین امر باعث گردید که قدرتش چندین برابر شود. این قدرت، برای گلرت گریندل والد شیطان صفت، جادویی افسانه‌ای تلقی می‌شود و لذا گریندل والد از همان ابتدا تصمیم گرفت که کریدنس را به خدمت بگیرد.

یکی از تئوری‌های موجود در مورد دنیای جادوگران می‌گوید که کریدنس به عنوان یک دامبلدور به دنیا آمد و همین امر باعث شده که وارث قدرت جادویی بزرگ این خانواده و شاید مدیر مدرسه آینده هاگوارتز باشد. کریدنس حالت ظاهری خاصی دارد، چهره‌اش در عین غمگینی خشمگین به نظر می‌رسد، معمولا سرش را پایین می‌گیرد و انرژی‌ای که در وجودش نهفته است مانند یک بمب ساعتیست.

جیکوب کوالسکی (با بازی دن فوگلر)

جانوران شگفت انگیز: اسرار دامبلدور

هر قهرمانی به یک دست راست قابل اعتماد و فروتن نیاز دارد و جیکوب کوالسکی (با بازی دن فوگلر) برای نیوت نقش همین دست راست قابل اعتماد را بازی می‌کند. در فیلم اول، او چندان نقش پررنگی نداشت، اما زمانی که با چشمانی گشاد و دهانی که از تعجب باز مانده بود دنیای جادوگران و قوانین اجتماعی متفاوت آن را درک کرد، نتوانست برای پیوستن به آن مقاومت کند. او یک نانوا و کهنه سرباز آمریکاییست که به کرات وفاداری خود را به نیوت نشان داده و هر زمانی که نیوت به او نیاز داشته به کمکش شتافته است و لذا می‌توان این نقش را یکی از پررنگ‌ترین و مهم‌ترین نقش‌هایی دانست که دن فوگلر در طول دوران حرفه‌ی بازیگری خود در آن ظاهر شده است

او در طول ۲۴ سالی که به حرفه‌ی بازیگری مشغول بوده به ایفای نقش مجموعه‌ی نسبتا متنوعی از شخصیت‌ها در ژانرهای متنوع پرداخت. اما تنها در این نقش توانست مهارت خود در عرصه‌ی کمدی را به خوبی بروز دهد، چیزی که در بزرگ‌ترین نقش آفرینی‌اش در سریال‌های تلویزیونی‌، یعنی سریال «مردگان متحرک» به عنوان یک بازمانده‌ی جذاب و دوست داشتنی نتوانست، آن را به مخاطبان نشان دهد.

گلرت گریندل والد (با بازی مس میکلسن)

جانوران شگفت انگیز: اسرار دامبلدور

قبل از اینکه دنیای جادوگران توسط لرد ولدمورت دچار وحشت و اضطراب شود، گلرت گریندل والد (با بازی مس میکلسن)، دانش آموز سابق موسسه دورمسترانگ، یکی از مدارس متعددی که در هری پاتر و جام آتش نیز به تصویر کشیده شده، جامعه‌ی جادوگران را تهدید می‌کرد. جاه‌طلبی‌های این شخصیت اشراف زاده خیلی زود شروع شد. او می‌خواست جادوگران، دیگر مخفیانه در دنیایی که توسط ماگل‌ها رهبری می‌شود زندگی نکنند و برابری در همه جای جهان برقرار شود. او این رویای خود را با دامبلدور در میان گذاشت.

اما هنگامی که یک تراژدی سبب شد دوستی او و دامبلدور به پایان برسد، گریندل والد مسیر صلح و آرامش را در پیش نگرفت، بلکه با تکیه بر اعتقادات خود در رابطه با برتری موجودات جادویی بر سایر موجودات، مسیر شومی را دنبال نمود. این عقیده‌ی او به طور شگفت انگیزی با عقیده‌ی سایر اعضای جامعه جادوگری در تضاد بود و لذا باعث شد که دوستان سابقش کم کم از او فاصله بگیرند و به دشمنانش تبدیل شوند.

البته قبل از مس میکسن، جانی دپ در نقش این کاراکتر حاضر شد. دپ به این کاراکتر، رنگ و بویی خون آشام مانند بخشیده بود و با آرامش و حسابگری خود توانست امضای خود را بر این نقش بگذارد. اما میکلسن توانست نقش این کاراکتر را طبیعی‌تر بازی کند و کاری کند که تهدیدات او برای مخاطبان باورپذیرتر باشند. بنابراین اگر او در «اسرار دامبلدور» نیز اندکی از آنچه را که در نقش هانیبال لکتر به نمایش نهاده بود نشان می‌داد قطعا طرفداران زیادی پیدا می‌کرد.

پورپنتینا یا تینا گلدشتاین (با بازی کاترین واترستون)

جانوران شگفت انگیز: اسرار دامبلدور

تینا (با بازی کاترین واترستون) ظاهرا نقش زن اول این دنباله و عشق اصلی نیوت را بازی می‌کند. او همان کسی است که در دنیای جادوگران قانون را به اجرا در می‌آورد. تینا یک دختر نیویورکی و فارغ‌التحصیل مدرسه جادوگری آمریکاست. او یکی از آن کاراکترهایی است که تصمیم می‌گیرد چه چیزی عادلانه است و چه چیزی نیست، حتی اگر روسایش با حرفش مخالف باشند و همین امر او را به شریک ارزشمندی برای جادوگران داستان فیلم تبدیل نموده است.

کوئینی گلدشتاین (با بازی آلیسون سودول)

جانوران شگفت انگیز: اسرار دامبلدور

کوئینی (با بازی آلیسون سودول)، خواهر و همکار نیویورکی تینا، یک جادوگر دورگه است که می‌تواند خاطرات و احساسات دیگران را بخواند و همین امر او را به یک قانون‌گذار برجسته تبدیل نموده است. البته او همانند خواهرش یک قهرمان نیست، بلکه به دلیل توانایی‌هایی که دارد و رابطه‌ای که با ژاکوب کوالسکی برقرار نموده، توانسته برای خود اسم و رسمی به هم بزند. اما تمایلات او برای بنا نهادن یک آرمان ‌شهر برای جادوگران که در آن همه با هم برابر باشند و او بتواند با هر کسی که دلش می‌خواهد دوست شود، ممکن است او را به سمت گریندل والد سوق دهد. بنابراین داستان او در دنباله‌ی سوم قطعا بسیار جذاب و مملو از هیجان خواهد بود.

منبع: collider

برچسب‌ها :
دیدگاه شما