سریع و خشمگین ۱۰ و ۱۱ پشت سر هم فیلم‌برداری خواهند شد

۳۰ خرداد ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
سریع و خشمگین

ستاره سریع و خشمگین ۹، تایریس گیبسون، بیان کرد که سری ۱۰ و ۱۱ این فیلم پشت سر هم فیلم‌برداری خواهد شد. نهمین فیلم سریع و خشمگین هنوز در ایالات متحده اکران نشده اما به دلیل اکران در بازارهای بین المللی، در حال شکستن رکوردهای گیشه در دوران کرونا است.

قسمت هفتم، اولین قسمت این سری بود که یک میلیارد دلار درآمد در سراسر جهان کسب کرد و چند قسمت اخیر این مجموعه‌ فیلم، آن را به یکی از موفق‌ترین فیلم‌های سینمایی تبدیل کرده‌ است، زیرا اخیرا فروش گیشه آن در سراسر جهان از ۶ میلیارد دلار گذشته است.

آخرین قسمت از سری سریع و خشمگین پس از تاخیر طولانی به دلیل همه‌گیری کرونا، سرانجام در چند روز آینده در روز ۲۵ ژوئن اکران می‌شود. این سری‌ فیلم همیشه در حال تغییر، چند تغییر دیگر را نیز شامل حضور جان سینا در نقش جیکوب، برادر دومنیک تورتو و حضور مجدد سونگ کانگ در نقش هان، خواهد داشت. هم‌چنین داستان سریع و خشمگین پس از سال‌ها حدس و گمان طرفداران، به بخش‌های نهایی نزدیک می‌شود. قسمت نهم، پایان این سری‌ فیلم محبوب نخواهد بود و سال گذشته، جاستین لین گفت که برای کارگردانی دو قسمت آخر این مجموعه برمی‌گردد.

سریع و خشن

اکنون در مصاحبه‌ای پیش از انتشار سریع و خشمگین ۹، تایریس گیبسون عنوان کرد که جاستین لین قصد دارد قسمت ۱۰ و ۱۱ را پشت سر هم فیلم‌برداری کند. این فیلم‌ها به عنوان یک پایان دو قسمتی برای مجموعه اصلی محسوب می‌شوند و فیلم‌برداری پشت سر هم آن­‌ها باعث می‌شود که زمان انتظار بین اکران این دو قسمت، کوتاه‌تر شود. گیبسون گفت: «من چند سوال در مورد قسمت ۱۰ و ۱۱ از عوامل پرسیده‌ام و آن‌ها تایید کرده‌اند که می‌خواهیم پشت سر هم و فشرده فیلم‌برداری کنیم. جالب است که من شنیده­‌ام در طی مراحل ساخت، به چندین قاره سفر خواهیم کرد ولی خب نمی‌توانم بگویم که کدام قاره ها. عوامل بلندمرتبه ساخت این مجموعه، از علایق طرفداران سرسخت در سراسر جهان مطلع هستند. همه ما یک مسئولیت مشخص را به دوش می‌کشیم و می‌دانیم که باید به آن‌ها آن‌چه را که می‌خواهند، آن‌چه را که دوست دارند و آن‌چه را که به آن عادت کرده­اند، بدهیم.»

پیش از این، سریع و خشمگین ۱۰ برای اکران در سال ۲۰۲۱ برنامه‌ریزی شده بود اما به دلیل پاندمی کرونا منتفی شد و در حال حاضر دو قسمت نهایی، بدون تاریخ برنامه‌ریزی‌ شده برای اکران باقی مانده‌اند. اگرچه حضور لین به عنوان کارگردان تایید شده اما در مورد هیچ یک از بازیگران این فیلم صحبتی نشده‌ است. به هر حال به احتمال زیاد، تمام بازیگران اصلی برای بار آخر کنار یکدیگر قرار خواهند گرفت. انتظار می‌رود که کریس مورگان، فیلم‌نامه‌نویس این مجموعه، برای دو قسمت پایانی آن نیز، خودش دست به قلم شود.

فیلم‌برداری دو قسمت آخر یک سری فیلم، بسیار سخت و در عین حال متداول است. کتاب آخر هری پاتر، یادگاران مرگ در دو قسمت و پشت سر هم فیلم‌برداری شد. بازی‌های گرسنگی: زاغ مقلد هم همین روند را داشت. کارگردان ماموریت غیر‌ممکن، کریستوفر مک گوایر نیز قصد داشت قسمت ۷ و ۸ را پشت سر هم فیلم‌برداری کند اما با همه‌گیری کرونا، این برنامه مختل شد. حالا سریع و خشمگین، جدیدترین سری‌ خواهد بود که با یک پایان دو بخشی که پشت سر هم فیلم‌برداری می‌شود تمام خواهد شد.

منبع: Screenrant

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ دیدگاه
 1. Avatar ......

  حیف حیف حیف که پال واکر نیستش

 2. Avatar Meh3di

  واقعا جای پاول واکر خیلی خالیه. ایشالله روحش قرین رحمت بشه و در بهشت ابدی جاش باشه..

 3. Avatar ماهان

  همیشه با خودم فکر میکردم این شاهکار کی تموم میشه و انگار داریم بهش میرسیم

  جای پاول واکر خالی…

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه