بازگشت فیفا و رگناروک به صدر؛ جدول فروش هفتگی بازی بریتانیا

۲۳ بهمن ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
فیفا 23

طبق جدیدترین آمار منتشر شده، بازی فیفا ۲۳ پس از ۱۱ درصد افزایش در فروش، بار دیگر به جایگاه اول جدول فروش هفتگی بازی در بریتانیا دست یافته است.

در جایگاه دوم، بازی اکشن و ماجراجویی گاد آو وار رگناروک قرار دارد که فروش آن در هفته‌ای که گذشت، ۱۲ درصد افزایش یافته است. گفتنی است که در دسترس قرار گرفتن باندل پلی‌استیشن ۵ این بازی به فروش آن کمک کرده است. ‌از سوی دیگر رتبه‌ی اول جدول هفته‌ی گذشته یعنی بازسازی Dead Space، پس از افت فروش قابل توجه‌ی ۵۲ درصدی، به جایگاه سوم سقوط کرده است.

از بازی‌های جدیدی که در این هفته منتشر شده و عملکرد نسبتا خوبی داشته‌اند، می‌توان به بازی پلتفرمر Spongebob Squarepants: The Cosmic Shake از کمپانی THQ Nordic برای ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴، نینتندو سوییچ و رایانه‌های شخصی اشاره کرد که در رتبه‌ی ۱۰ قرار گرفته است. از طرفی بازی Sonic Frontiers نیز به جایگاه سیزدهم صعود کرده است. فروش بازی جدید سگا در این هفته ۷۸ درصد افزایش یافته که نسبت به هفته‌ی قبل با افزایش ۹۳ درصدی اندکی کاهش دیده می‌شود.

بازی جدید باب اسفنجی

گفتنی است که اقتباس تلویزیونی جذاب لست آو آس در هفته‌های پیش، فروش نسخه‌های پلی‌استیشن ۴ و ۵ نسخه‌ی اول را تا حد قابل توجه‌ی ۵۶۰ درصد افزایش داده بود و حال به نظر می‌رسد که  این فروش در حال کاهش است. در واقع طبق آمار، بازسازی لست آو آس ۱ با افت فروش ۴ درصدی در رتبه‌ی ۱۵ جدول باقی مانده است.

در این میان بازی نقش‌آفرینی Fire Emblem Engage که سه هفته‌ی پیش در جایگاه اول جدول بود، با کاهش ۵۴ درصدی فروش به جایگاه شانزدهم بسنده کرده است. در نهایت بازی اکشن و نقش‌آفرینی Forspoken که به هیچ وجه نتوانست انتظارات از خود را برآورده کند، پس از افت شدید ۸۳ درصدی در فروش هفته‌ی دوم عرضه، به رتبه‌ی ۲۰ سقوط کرد.

در ادامه می‌توانید ۱۰ بازی برتر را در هفته‌ی منتهی به ۴ فوریه‌ی ۲۰۲۳ (۱۵ بهمن ۱۴۰۱) مشاهده کنید.

نام بازی جایگاه فعلی جایگاه قبلی
FIFA 23 ۱ ۲
God of War Ragnarok ۲ ۳
Dead Space ۳ ۱
Mario Kart 8: Deluxe ۴ ۵
Call of Duty: Modern Warfare 2 ۵ ۶
Nintendo Switch Sports ۶ ۸
Minecraft (Switch) ۷ ۱۰
Grad Theft Auto 5 ۸ ۱۱
Pokémon Violet ۹ ۹
Spongebob Squarepants: The Cosmic Shake ۱۰

منبع: gamesindustry.biz


کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیا

کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایت

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه