اپ Final Cut Camera برای آیفون منتشر شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
Final Cut Camera

بالاخره اپل اپلیکیشن Final Cut Camera را برای آیفون منتشر کرد تا کاربران این گوشی‌ها برای فیلمبرداری به امکانات بسیار بیشتری دسترسی داشته باشند.

Final Cut Camera یک «اپلیکیشن کاملاً جدید برای ضبط ویدیو» است که به کاربران امکان می‌دهد «با استفاده از کنترل‌های حرفه‌ای قدرتمند، به صورت بی‌سیم به چندین زاویه فیلم‌برداری متصل شده و آن‌ها را از راه دور هدایت کنند». هرچند این برنامه در ابتدا به عنوان ابزاری جانبی برای کنترل دوربین آیفون از طریق آیپد معرفی شده بود، اما به عنوان یک اپلیکیشن مستقل روی آیفون نیز قابل استفاده است.

با استفاده از این برنامه، کاربران می‌توانند مواردی مانند تراز سفیدی و فوکوس دستی را تنظیم کنند و همزمان با استفاده از ابزار «zebra» میزان نوردهی و با اندازه‌گیری صدا، کیفیت ضبط را کنترل کنند. این برنامه همچنین کنترل‌هایی برای ISO و سرعت شاتر ارائه می‌دهد و امکان جابه‌جایی آسان بین رزولوشن‌ها و فرمت‌های مختلف ویدیویی را فراهم می‌کند. رابط کاربری آن بسیار سرراست است و همچنین میزان شارژ باتری و فضای ذخیره‌سازی باقی‌مانده‌ی آیفون را نمایش می‌دهد.

گزینه‌ی برای غیرفعال کردن لرزشگیر داخلی آیفون نیز وجود دارد که هنگام فیلم‌برداری با گیمبال شخصی، بسیار کاربردی است. هنگامی که این برنامه با یک آیپد سینک شود، می‌تواند نمای دوربین آیفون را میرور کند تا کاربران بتوانند تمام این تنظیمات را مستقیماً از روی صفحه‌ی بزرگ‌تر کنترل کنند.

Final Cut Camera با کنترل‌های حرفه‌ای و بصری برای کل فرآیند تولید ویدیوی شما، شما را در جایگاه کارگردان قرار می‌دهد. به سادگی با اتصال حداکثر چهار دستگاه با Final Cut Camera، حالت Live Multicam را آغاز کنید تا بتوانید پیش‌نمایش، ضبط و همگام‌سازی زوایای مختلف فیلم‌برداری خود را در Final Cut Pro آیپد انجام دهید. برای استفاده از این اپ، آیفون شما باید از iOS 17.4 یا نسخه‌های جدیدتر استفاده کند و برخی از قابلیت‌های آن هم متکی به آیفون‌های جدیدتر است.

منبع: ۹To5Mac

راهنمای خرید گوشی موبایل
راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما