سه‌گانه‌ی فاینال فانتزی ۱۳ به ایکس‌باکس وان می‌آید

۲۳ آبان ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی فاینال فانتزی 13

مراسم امروز صبح مایکروسافت یعنی رویداد X018 اتفاق بزرگ و هیجان‌انگیزی نداشت، ولی حضور «شینجی هاشیموتو» در این رویداد حسابی غافلگیرمان کرد. تهیه کننده‌ی برند فاینال فانتزی به مکزیک آمده بود تا یکی دیگر از دنیاهای بازی Kingdom Hearts III را رونمایی کند، ولی پیش از این که مراسم را ترک کند، خبری دیگری را هم اعلام کرد. سه گانه‌ی فاینال فانتزی ۱۳ (Final Fantasy XIII) از دو روز آینده روی ایکس‌باکس وان قابل بازی خواهند بود.

این سه نقش‌آفرینی بزرگ روی کنسول ایکس‌باکس ۳۶۰ عرضه شده بودند و اجرای آن‌ها هم روی ایکس‌باکس وان، به لطف قابلیت Backwards Compatibility این کنسول ممکن شده است. سه بازی سه گانه‌ی فاینال فانتزی ۱۳ به ترتیب از این قرار هستند:

بازی فاینال فانتزی 13

  • Final Fantasy XIII: عرضه شده در سال ۲۰۱۰
  • Final Fantasy XIII-2: عرضه شده در سال ۲۰۱۲
  • Lightning Returns: Final Fantasy XIII: عرضه شده در سال ۲۰۱۴

هر بازی در سه گانه‌ی فاینال فانتزی ۱۳ از نظر روند با دیگری فرق می‌کند. در حالی که بازی اصلی یعنی همان فاینال فانتزی ۱۳ یک بازی بزرگ و حماسی و صد البته خطی، مثل دیگر بازی‌های اصلی مجموعه‌ی فاینال فانتزی است، دو بازی دیگر از نظر روند تفاوت‌های زیادی با بازی اصلی داشتند. فاینال فانتزی ۲-۱۳ روند خطی را جایگزین روندی شعبه‌دار کرد و هم‌چنین سیستم جدیدی برای استفاده از هیولاها در مبارزات را به بازی معرفی کرد. از آن طرف، بازی Lightning Returns کاملا یک نقش‌آفرینی محیط باز پر از کوئست‌های اصلی و فرعی مختلف بود.

سه‌گانه‌ی فاینال فانتزی ۱۳ هم‌چنین برای کنسول ایکس‌باکس وان ایکس بهینه شده است و از سخت‌افزار قوی‌تر این کنسول استفاده می‌کند.

بازی فاینال فانتزی 13

هر سه بازی روی کامپیوتر عرضه شده‌اند و با وضوح تصویر ۴K و سرعت ۶۰ فریم به خوبی اجرا می‌شوند. اسکوئر انیکس حرفی از وضعیت اجرای این بازی‌ها نزده است، ولی تصور می‌کنیم ایکس‌باکس وان ایکس بتواند هر سه را با وضوح تصویر ۴K اجرا کند.

در حال حاضر بیش از ۵۰۰ بازی ایکس‌باکس ۳۶۰ روی کنسول ایکس‌باکس وان قابل بازی هستند و از این تعداد بازی ۲۵ عدد برای ایکس‌باکس وان ایکس هم بهینه شده‌اند. قابلیت Backwards Compatibility برای ایکس‌باکس وان مایکروسافت هم‌چنین چند وقتی است که تعداد بازی ایکس‌باکس اصلی را هم در خود جای داده است.

شینجی هاشیموتو در همین رویداد امروز صبح مایکروسافت هم‌چنین یادآوری کرد که در سال آینده‌ی میلادی قرار است بازی‌های فاینال فانتزی ۷، فاینال فانتزی ۹، فاینال فانتزی ۱۰ و فاینال فانتزی ۱۲ روی ایکس‌باکس وان عرضه شوند.

منبع: Polygon

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه