فاینال فانتزی ۱۴ رکورد تعداد بازی‌کننده‌ی همزمان در استیم را دوباره شکست

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
Final Fantasy XIV

بر اساس آمار جدید به‌ دست آمده، هفته‌ی پیش بازی فاینال فانتزی ۱۴ موفق شده است که رکورد قبلی خود را در رابطه با بیشترین تعداد بازیکن هم‌زمان در استیم پشت سر بگذارد.

طبق آمار رسمی که در استیم موجود است، این بازی MMO موفق و قدیمی اسکوئر انیکس در آخر هفته‌ی گذشته توانسته به رکورد ۷۴ هزار و ۵۴۲ بازیکن هم‌زمان در استیم دست یابد که از رکورد قبلی فاینال فانتزی ۱۴ بیشتر است. رکورد قبلی این بازی در ماه ژوئن سال ۲۰۱۹ و کمی قبل از عرضه‌ی بسته‌ی الحاقی Shadowbringers به دست آمده بود. در آن زمان، ۴۱ هزار و ۲۰۰ نفر بازی فاینال فانتزی ۱۴ را به‌صورت هم‌زمان در استیم تجربه کردند.

نکته‌ی جالب اینجاست که برخلاف رکورد قبلی، اکنون در آستانه‌ی عرضه‌ی بسته‌ی الحاقی جدید نیستیم. هرچند بسته‌ی الحاقی Endwalker معرفی شده است اما هنوز تا عرضه‌ی آن در ماه نوامبر زمان باقی‌ مانده است. با این حال، می‌توان درباره‌ی کسب این رکورد جدید احتمال‌های مختلفی را در نظر گرفت. یکی از این احتمال‌ها به جذب شدن بعضی از بازیکنان World of Warcraft به فاینال فانتزی ۱۴ مربوط می‌شود.

فاینال فانتزی 14

از آنجایی که بلیزارد به‌صورت هم‌زمان آمار رسمی تعداد بازیکنان را منتشر نمی‌کند، غیرممکن است که بدانیم که در حال حاضر وضعیت دقیق World of Warcraft چگونه است. با این حال، تصوری در ساب‌ردیت «ورلد آو وارکرفت» و شبکه‌های اجتماعی وجود دارد که بازی فاینال فانتزی را در حال حاضر یک جایگزین مناسب برای این اثر پرآوازه‌ی بلیزارد می‌داند. به‌تازگی بعضی از یوتوبرها و استریمرهای معروف وارکرفت از جمله Asmongold به فاینال فانتزی ۱۴ ابراز علاقه کرده و آن را به طرفداران خود معرفی کرده‌اند.

چندی پیش متوجه شدیم که بلیزارد حدود ۲ میلیون کاربر را در سراسر بازی‌هایش از دست داده است. طبق گزارش مالی قبلی بلیزارد، تعداد بازیکنان فعال ماهیانه بلیزارد در سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۱ حدوداً ۲۷ میلیون نفر بوده است. این در حالی است که این رقم در گزارش مالی سه‌ماهه‌ی قبل از آن حدود ۲۹ میلیون نفر بوده است. به‌صورت کلی، در سه سال گذشته، بلیزارد حدود ۲۹ درصد از بازیکنان فعال خود را از دست داده است. بلیزارد هم به این موضوع آگاه است و در گذشته اعلام کرده بود که قصد دارد هیجان طرفداران را دوباره بازگرداند.

در این مدت، خلاف این امر برای فاینال فانتزی ۱۴ پیش آمده است و این بازی به رشد و گسترش خود ادامه داده است. مهاجرت احتمالی بعضی از بازیکنان ورلد آو وارکرفت به‌سوی فاینال فانتزی ۱۴ و همچنین معرفی بسته‌ی الحاقی بزرگ و جدید این بازی همگی دست به دست هم داده‌اند تا این بازی محبوب به یکی از موفقیت‌های بزرگش دست یابد.

هنوز شرایط به‌گونه‌ای نیست که بگوییم بلیزارد به‌یک‌باره به‌صورت کامل تحت‌فشار فاینال فانتزی ۱۴ قرار گرفته است اما زمینه‌هایی برای این امر وجود دارد و حتی آن‌ها نیز خود به این موضوع واقف هستند. حتی در یک نظرسنجی که ماه قبل توسط بلیزارد انجام شده بود، آن‌ها درباره‌ی احتمال بازی کردن بسته‌ی الحاقی Endwalker بازی فاینال فانتزی ۱۴ از بازیکنان سؤال کرده بودند.

اسکوئر انیکس در ماه گذشته اعلام کرد که تاکنون بیش از ۲۲ میلیون بازیکن در بازی فاینال فانتزی ۱۴ ثبت‌نام کرده‌اند.

منبع: Eurogamer

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما