آپدیت فاینال فانتزی ۱۴ امکان تجربه‌ی بازی با هوش مصنوعی را ممکن می‌کند

۲۷ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۶:۰۰ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
Final_Fantasy_XIV

آخرین به‌روزرسانی بازی فاینال فانتزی ۱۴ (Final Fantasy 14) به کاربران اجازه خواهد داد تا مرحله‌ی ابتدایی بازی را به تنهایی جلو ببرند. همچنین در بخش‌های بعدی هم می‌توانند از کمک استفاده کنند.

بسته ۶.۱ یک سیستم جدید به نام پشتیبانی وظیفه (Duty Support) را معرفی می‌کند. در این سیستم بازیکنان می‌توانند یک سناریوی جدید را با تعدادی از شخصیت‌های داخل بازی (NPC) بازی کنند. در گذشته این بخش نیازمند بازیکنان واقعی بود تا به صورت چند نفره و با کمک یکدیگر به اتمام برسد. به طور کلی در به‌روزرسانی جدید شما کاملا می‌توانید مراحل اولیه بازی را به تنهایی تجربه کنید.

چیزی مشابه برای بسته‌های Shadowbringers و Endwalker عرضه شد. بازیکنانی که به آن مراحل رسیده بودند هم می‌توانستند بدون کمک دیگران آن را به اتمام برسانند. حال قابلیت تجربه‌ی این بازی به تنهایی برای تازه‌کاران هم فراهم شده است.

فاینال فانتزی 14

طبق چیزی که اسکوئر اینکس (Square Enix)، شرکت سازنده‌ی این بازی، اعلام کرده است تنها مأموریت چند نفره اجباری آن در سناریو A Realm Reborn است. در به‌روزرسانی‌های آینده این قابلیت تجربه‌ی تک‌نفره به این بخش هم اضافه خواهد شد. هدف اصلی شرکت سازنده این است که کاربران بتوانند فاینال فانتزی ۱۴ را به تنهایی به اتمام برسانند. در اصل این حق انتخاب را داشته باشیند که به تنهایی بازی کرده یا با دیگران بازی را تجربه کنند.

با این کار فشار روی سرورهای بازی هم کمتر خواهد شد. به‌تازگی این موضوع سرور برای اسکوئر اینکس مشکل بزرگی شده‌ است. حتی در دسامبر سال ۲۰۲۱ این بازی از تخفیفات خارج شد. در همان زمان فاینال فانتزی ۱۴ برای حدود ۱ ماه از دسترس کاربران هم خارج شد. در آن زمان اعلام شد که با عرضه بسته الحاقی Endwalker در سرور این بازی مشکل پیش آمده است.

به‌روزرسانی ۶.۱ مأموریت‌های جدید و محتوای داستانی جدید برای این بازی دارد. همچنین داستان Endwalker هم به اتمام می‌رسد.

لیست بخش‌های اضافه شده در به‌روزرسانی ۶.۱ به فاینال فانتزی ۱۴

 • سناریوهای جدید اصلی؛ بسته الحاقی ۶.۱ یک بخش جدید را برای مبارز نور (Warrior of Light) باز می‌کند. این بخش جدید به داستان Endwalker خاتمه می‌دهد و آن را جمع‌بندی می‌کند.
 • یک نقش جدید؛ زمانی که شما تمام مأموریت نقش‌ها (Role Quests) در Endwalker را به اتمام برسانید، تعدادی بخش‌های جدید برای شما باز خواهد شد.
 • سیستم پشتیبانی وظیفه برای A Realm Reborn اضافه شده است؛ بازیکنان می‌توانند تمام محتوای حاوی این بخش را به تنهایی و با کمک تعدادی از شخصیت‌های داخل بازی به اتمام برسانند.
 • سیاهچال‌‌های (Dungeons) جدید؛ بازیکنان در به‌روزرسانی شماره ۶.۱ به سیاهچال‌های جدیدی دسترسی خواهند داشت.
 • یک دوره آزمایشی جدید؛ بازیکنان می‌توانند دوره آزمایشی The Minstrel’s Ballad: The Endsinger’s Aria را تجربه کنند.
 • تجربه حالت بسیار سخت (Unreal)؛ بازیکنان می‌توانند در بخش Ultima’s Bane این حالت دشوار را تجربه کنند.
 • حالت جدید Alliance Rain: Myths of the Realm؛ شما در این حالت ۲۴ نفره یک چالش جدید را تجربه خواهید کرد. راز آن را کشف کرده و در بازی پیشرفت کنید.
 • محتوای مبارزه بازیکن با بازیکن (PvP) جدید؛ حالت تعارض کریستالی (Crystalin Conflict) یک مبارزه کوچک است که نیازمند لول ۳۰ به بالا است. همچنین سیستم جوایز مبارزات بازیکن با بازیکن بهتر شده است.
 • منطقه‌ی جدیدی به نام Empyreum در دسترس است.
فاینال فانتزی 14

بازی فاینال فانتزی ۱۴ توانست بعد از ۱۲ سال محبوبیت خود را حفظ کند.

 • صفحه ماجراجو (Adventurer Plates)؛ بازیکنان در این قسمت می‌توانند اطلاعات جدیدی از کرکتر خود قرار دهند. برای مثال از شغل دلخواه گرفته تا عکس و چیزهای مختلف دیگر.
 • پرتره (Portrait)؛ تصویر مبارز نور خود را گرفته و با حالت‌های مختلف از آن عکس بگیرید. شما می‌توانید تمام چیزهای مختلف از زاویه دوربین تا فریم و غیره را تنظیم کنید.
 • به‌روزرسانی در بخش New Game Plus؛ بازیکنان می‌توانند مراحل یا بخش هایی که در گذشته به اتمام رساندند را دوباره ملاقات کنند. نکته اینجاست که لول کرکتر شما تغییر نخواهد کرد.
 • محتوای ظاهری و بخش‌های جدیدی به بازی اضافه شده‌اند که پس از عرضه مشخص خواهند شد. زره و سلاح‌های مختلف هم مانند همیشه به بازی اضافه شده تا تنوع شخصی‌سازی را بیش از پیش کند.

بازی فاینال فانتزی ۱۴ برای مدت زیادی است که در دسترس است. این عنوان یکی از بهترین نمونه‌ها در سبک MMORPG بوده و کاربران زیادی را در این مدت جذب کرده است. حتی برخی از بازیکنان این بازی را به دنیای وارکرفت (World of Warcraft) ترجیح می‌دهند. البته این بازی به گستردگی وارکرفت نیست ولی بسیار طراحی خوبی داشته و در حال حاضر روی دستگاه‌های زیادی وجود دارد.

منبع: VideoGamesChronicle.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما