فاینال فانتزی ۱۶ به مدت ۶ ماه انحصاری پلی‌استیشن ۵ خواهد بود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
فاینال فانتزی 16

به نظر می‌رسد که نسخه‌ی جدید سری فاینال فانتزی به مدت شش ماه، تنها به صورت انحصاری برای پلی‌استیشن ۵ در دسترس خواهد بود.

البته همواره صحبت‌هایی در مورد انحصاری بودن فاینال فانتزی ۱۶ روی پلی‌استیشن بوده است. این در حالی است که عرضه‌ی این بازی در ابتدا برای رایانه‌های شخصی نیز تایید شده بود اما تبلیغ جدید سونی برای کنسول جدید خود این موضوع را به وضوح نشان می‌دهد که بازیکنان دیگر پلتفرم‌ها باید چند ماهی منتظر بمانند و در این میان از اسپویل‌های مختلف اجتناب کنند.

در جای دیگری از همان تبلیغ، بازی دیگری از کمپانی اسکوئر انیکس یعنی Forspoken تا ۲۳ ژانویه ۲۰۲۵ (۴ بهمن ۱۴۰۳)، یعنی دو سال پس از عرضه‌ی بازی برای پلی‌استیشن ۵ و رایانه‌های شخصی، به عنوان انحصاری پلی‌استیشن توصیف شده است. آیا این بدان معناست که فاینال فانتزی ۱۶ در شش ماه اول صرفا انحصاری کنسول پلی‌استیشن ۵ است و نسخه‌ی ایکس‌باکس در اوایل سال ۲۰۲۴ عرضه می‌شود؟ این موضوع نامشخص است.

فاینال فانتزی 16

در مقایسه با دیگر بازی‌های اسکوئر انیکس، ریمیک فاینال فانتزی ۷ در ابتدا زمانی که در سال ۲۰۲۰ منتشر شد، یک بازی انحصاری برای پلی‌استیشن ۴ بود. یک سال بعد، این بازی برای رایانه‌های شخصی نیز عرضه شد. گفتنی است که این بازسازی فعلا روی ایکس‌باکس در دسترس نیست. با این حال، چنین انحصاری برای یکی دیگر از بازی‌های سری فاینال فانتزی قرار نیست اعمال شود. بازی Crisis Core: Final Fantasy 7 Reunion به عنوان ریمستر نسخه‌ای با همین نام در سال ۲۰۰۷، در دسامبر امسال برای کنسول‌های نسل هشتم و نهمی ایکس‌باکس، پلی‌استیشن، نینتندو سوییچ و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

فاینال فانتزی ۱۶ برای عرضه در تابستان ۲۰۲۳ برنامه‌ریزی شده است. این بازی اکشن و نقش‌آفرینی داستان پادشاهی والیستیا (Valisthea) و شخصی به نام کلایو رزفیلد (Clive Rosfield) را روایت می‌کند که به عنوان اولین سپر ملت روزاریا (Rosaria) شناخته می‌شود. کلایو به عنوان محافظ برادر کوچکترش یعنی جاشوا (Joshua)، فردی است که قدرت احضار موجودی قدرتمند به نام Eikon را دارد. اسکوئر انیکس در توضیحات رسمی بازی بیان کرده که وقایع غیرمنتظره، کلایو را در مسیری تاریک و خطرناک در راستای انتقام قرار می‌دهد.

منبع: Polygon

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما