۵ پیشرفت مهم که بازسازی فاینال فانتزی ۷ روی PS5 را بهتر کرده‌اند

۳ مهر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
بازی Final Fantasy 7 Remake Intergrade

فاینال فانتزی ۷ ریمیک اینترگرید در ماه جاری عرضه شد و اکنون که به من فرصت تجربه‌ی مجدد یکی از بهترین بازی‌های نقش‌آفرینی سال گذشته را داد، می‌توانم با اطمینان کامل بگویم تعداد قابل‌توجهی از امکانات و آپدیت‌هایی که در این نسخه دیده می‌شوند بازی را بسیار بهتر کرده و تجربه‌ای به‌مراتب لذت‌بخش‌تر به ارمغان می‌آورند.

چه بار اولتان است که این بازی را بر روی پلی‌استیشن ۵ تجربه می‌کنید چه جزء افرادی باشید که نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ خود را آپگرید کرده‌اید، اینترگرید بیش از آنچه تصورش را بکنید حرف برای گفتن دارد. در این مقاله به پنج تغییری که به تجربه مجدد بازی ارزش بخشیده‌اند خواهیم پرداخت. با ما همراه شوید.

پیش از شروع باید خاطرنشان شوم که آخرین موضوع مدرج در این مقاله احتمال خطر لوث شدن داستان بازی را به همراه دارد.

۱. یوفی و مرحله‌ی داستانی کاملا جدید

بازی Final Fantasy 7 Remake Intergrade

چطور می‌توان مقاله‌ای درباره‌ی اینترگرید نوشت و به اپیزود اینترمیشن (Episode Intermission) اشاره نکرد. برجسته‌ترین عضو جدید خانواده که به همراه این نسخه عرضه شد. شما می‌توانید در گوشه‌گوشه بخش‌های زاغه‌نشین میدگار که مأمن کلاد و دوستانش بود گشت‌وگذار کنید.

در اینجا باشخصیت‌های نام آشنایی چون جانی و روش روبه‌رو می‌شوید و در عین‌ حال مهارت بیشتری در بازی دفاعی Fort Condor کسب می‌کنید. البته مأموریت‌های جانبی دیگری برای تکمیل در این نسخه قرار داده شده است. چالش‌های مجازی جدید چدلی و مأموریت‌های Happy Turtle در این میان بیشتر از سایرین جلب‌توجه می‌کنند.

من فرصت بررسی ماجراجویی یوفی را پیدا کردم و از اکشن پرهرج‌ومرج و حرکات ترکیبی روان آن که با عضو جدید گروه سونون قابل انجام است لذت بردم. در اختیار گرفتن کنترل شخصیت این نینجای جوان بسیار سرگرم‌کننده است زیرا شخصیت سرزنده و دمدمی او را در یکایک تعاملاتش، از جهش و چرخش‌های غیرممکن هوایی گرفته تا پرت‌کردن شوریکن عظیم‌الجثه‌اش به‌سوی جعبه‌ها در بخش‌های مینی گیم بازی، به‌خوبی ملموس است.

۲. حالت کلاسیک روی درجه‌ی سختی معمولی

بازی Final Fantasy 7 Remake Intergrade

بر روی نسخه پلی‌استیشن ۴ فاینال فانتزی ۷ ریمیک به ما قابلیت انتخاب حالت کلاسیک بر روی سختی آسان داده شده بود. در اولین نگاه به نظر می‌رسد سیستم نبرد اتوماتیک رویدادها را با در اختیار گرفتن کنترل دستی سرعت می‌بخشد. هرچند من بر این باورم که ترکیب این قابلیت با سختی معمولی بازی به بازیکنان تجربه‌ای متعادل‌تر و بهتر از هر دو سو ارائه می‌دهد.

برخی از به‌یادماندنی‌ترین لحظات نبرد در ریمیک هنگامی رخ می‌دهد که شما نوار ATB را پرکرده و دشمنان را با یک ضربه گیج می‌کنید. پس از آن می‌توانید با آرامش به صندلی‌ خود تکیه زده و حملات زنجیره‌ای بر سر دشمن با چرخش میان اعضای گروه آوار کنید. به‌طورکلی، این عمل به تنش و کنترل دقیق‌تر مبارزات اضافه می‌کند به‌خصوص اگر به کنترل هرچه بیشتر اعمال شخصیت‌ها علاقه‌مند باشید.

۳. گرافیک، عملکرد و اجرای بهتر

بازی Final Fantasy 7 Remake Intergrade

بگذارید آب پاکی را روی دستتان بریزم؛ حالت اجرایی بازی بهتر از حالت گرافیکی است. با اینکه داستان جاودانه‌ی فاینال فانتزی ۷ و تماشای شخصیت‌های دوست‌داشتنی چون تیفا و سفیروث باکیفیت ۴K همواره منظره‌ای چشم‌نواز است اما جواهر گران‌بهای فاینال فانتزی ۷ ریمیک سیستم نبرد آن است.

با فعال‌کردن حالت اجرایی، این سکانس‌های نبرد در شصت فریم بر ثانیه بر روی صفحه‌نمایش به زندگی می‌آیند. من نمی‌توانم به شما قول بدهم که می‌توانید تمامی نبردهای مجازی چدلی را کامل کنید اما مشاهده پدیدارشدن میدان نبرد به همراه کنترل روان بر روی تیمتان سیستم نبرد real-time action این بازی نقش‌آفرینی را به سطحی دیگر می‌برد. علاوه بر این، بعید می‌دانم احتیاجی به بیان واضحات باشد اما سرعت صفحات بارگذاری در پلی‌استیشن ۵ شگفت‌انگیز است. شما به‌راحتی می‌توانید به‌سرعت هر چپتری را که می‌خواهید را انتخاب کرده و لود کنید. با اینکه این قابلیت شامل کل بازی می‌شود و ارتباط چندانی با حالت اجرایی ندارد باید تاکید کنم که هیچ روشی بهتر از تجربه این بازی بر روی پلی‌استیشن ۵ وجود ندارد.

۴. حالت عکاسی

بازی Final Fantasy 7 Remake Intergrade
در این نسخه قابلیت گرفتن تصاویر ۴K از تیمتان در نبرد و سکانس‌های فراموش‌نشدنی فاینال فانتزی ۷ اضافه شده است. شاید شما تصویر کلاسیک اریث که در حال دعاکردن در کوچه تاریک میدگار در ابتدای بازی است را دوست دارید یا کلاد را در حال پرش از قطاری که به‌سرعت وارد ایستگاه می‌شود. ریمیک اینترگرید آماده است به شما اجازه دهد از تمامی این لحظات عکسی به یادگار بگیرید. اکنون که امکان عکس‌برداری از بخش‌های مختلف بازی به همراه فیلترها و امکانات ویرایش متنوع وجود دارد علاقه‌مندان می‌توانند آلبوم تصاویر نوستالژیک خود را درست کنند.

۵. میان‌پرده‌ی پایانی جدید

فاینال فانتزی 7 ریمیک

هشدار: خطر لوث شدن داستان

در این بخش وارد جزئیات نمی‌شوم اما پس از تکمیل اپیزود اینترمیشن یک کات سین کوتاه اما جالب پس از تیتراژ بازی به نمایش درمی‌آید. در این کات سین نه‌تنها یوفی را در ارتباط با بخش دوم ریمیک می‌بینیم بلکه اشاراتی نسبت به آینده شخصیت‌های اصلی بازی که قدم به جهانی فراتر از میدگار می‌گذارند نیز دیده می‌شود.

منبع: GameInformer

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه