اطلاعات جدیدی از جهان و گیم‌پلی Final Fantasy VII Rebirth منتشر شد

۵ مهر ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
Final Fantasy VII Rebirth

کمپانی اسکوئر انیکس (Square Enix) به تازگی اطلاعات جدیدی از جهان و گیم‌پلی بازی Final Fantasy VII Rebirth منتشر کرده است.

در این بازی به عنوان قسمت دوم از پروژه‌ی بازسازی فاینال فانتزی ۷، کلود (Cloud) و دوستانش که از میدگار فرار کرده‌اند، در تعقیب سفیروث (Sephiroth)، در دنیای گسترده‌ای از ماجراجویی‌های گفته نشده به ماجراجویی می‌پردازند. طیق گزارش‌ها بازی دارای عناصری از نسخه‌ی قبلی و همچنین ویژگی‌های بسیار بهبود یافته‌ای مانند نقشه‌ی جهانی گسترده برای کاوش و المان‌های جدید در گیم‌پلی خواهد بود.

نقشه‌ی بازی شامل مناطق متنوعی است. هر منطقه احساس منحصربه‌فردی دارد. از طرفی دشمنان و روش‌های مختلف عبور بسته به هر یک از منطقه‌ها متفاوت است. در این مناطق شما می‌توانید قفل ماموریت‌های جدید را باز کرده و از طرفی گنجینه‌های کمیاب را کشف کنید. بیایید در ادامه نگاهی به مناطق مختلف بیندازیم.

مناطق مختلف

علفزارها (Grasslands)

منطقه‌ی Grasslands زمینی وسیع و سرسبز سرشار از ماده‌ی ماکو است. این دشت‌ها پر از پایگاه‌ها و بخش‌های مختلف هستند که منتظرند آن‌ها را کشف کنید. ماجراجویی فراتر از باتلاق‌های این منطقه نیز در جریان است، اما اگر می‌خواهید از آن عبور کنید، باید یک چوکوبو را از مزرعه‌ها کرایه کنید.

آندر جونون (Under Junon)

این شهر بندری که زمانی شلوغ بود، پایتخت سابق یک جمهوری بود که پس از تخریب آن به دست شینرا، رو به زوال نهاد. اکنون تنها یک دهکده‌ی ماهیگیری متروکه است که شهروندان آواره در آن پناه گرفته‌اند.

جونون (Junon)

پایتخت سابق جمهوری که قبلا چراغ امید و شکوفایی اقتصادی بود، اکنون در زیر امواج به خواب رفته است. پس از تسلط شینرا، آن را به دومین پایگاه بزرگ خود تغییر کاربری داد و به عنوان یک دژ مستحکم شامل یک راکتور زیر آب استفاده می‌شود.

نعلبکی طلا (Gold Saucer)

این تاسیسات متعلق به شینرا که بر فراز صحرای کورل ساخته شده است، از مقادیر فراوانی ماکو برای نیرو بخشیدن به جاذبه‌های گردشگری مدرن خود استفاده می‌کند. این پارک گردشگران را از سراسر جهان جذب کرده و آن‌ها را از صبح تا شب سرگرم می‌کند.

under Jonun

گیم‌پلی

هر منطقه دارای مزرعه‌هایی است که می‌توانید وسایل جدیدی را برای چوکوبوی خود بخرید و در واقع او را شخصی‌سازی کنید. در این میان برای ایجاد آیتم‌ها، باید موادی را که در در فرمول‌های مختلف مشخص شده‌اند، جمع‌آوری کنید. از طرفی تبدیل آیتم‌ها مهارت شما را بهبود می‌بخشد و به نوبه‌ی خود فرمول‌های جدیدی را باز می‌کنند که با آن می‌توانید آیتم‌های کمیاب را بدست آورید.

کلود به نوعی مانند یک مزدور کار می‌کند و هر کجا که می‌رود، ماموریت‌های عجیب و غریب را از افراد نیازمند به عهده می‌گیرد. اگر به دنبال کار هستید، بهتر است که در بازی تابلوهای اعلانات را در پایگاه‌های اصلی بررسی کنید.

چدلی (Chadley) که زمانی کارمند بخش تحقیق و توسعه‌ی شینرا بود، به لطف کلود، آن و میدگار را پشت سر گذاشت. اکنون، او قصد دارد تا برج‌های ارتباطی منسوخ جهان را دوباره فعال کند تا درک خود از سیاره را بهتر کند. او برای این کار به کمک شخصیت‌های اصلی بازی نیاز دارد. در واقع شما باید با تکمیل درخواست‌های تحقیقاتی در هر منطقه به چدلی کمک کنید تا درک خود از این جهان را عمیق‌تر کند. جمع‌آوری اطلاعات، مکان‌های جدیدی را برای کاوش باز می‌کند و افق‌های ماجراجویی شما را تا حد زیادی گسترش می‌دهد. چدلی همچنین بر اساس داده‌هایی که شما جمع‌آوری کرده‌اید، متریاهای جدیدی ایجاد خواهد کرد.

در این میان فعال کردن برج‌های Remnawave باقی‌مانده جمهوری قدیم در هر منطقه، فرصت‌های تحقیقاتی جدیدی را ایجاد می‌کند. هنگامی که برای اولین بار از یک مکان دیدن می کنید، سعی‌کنید این برج‌ها را جست‌وجو کنید. آن‌ها نه تنها به شما کمک می‌کنند تا بیرینگ خود را بدست آورید، بلکه منظره‌ای عالی از مناطق اطراف را نیز ارائه می‌دهند.

در این میان به دنبال شیطان‌های کمیاب یا همان فیندها در زیستگاه‌های طبیعی خود بگردید تا چالش‌های جدیدی در شبیه‌ساز مبارزه‌ی چدلی باز کنید. این ماموریت‌ها توانایی ذهنی شما را آزمایش می‌کنند، بنابراین حتما با استراتژی مبارزه کنید. در رابطه با چوکوبوها، آن‌ها وقتی بوی یک گنجینه را احساس می‌کنند، یک علامت سوال بالای سر آن‌ها ظاهر می‌شود. دنبال کردن این رایحه ممکن است شما را به کشف یک آیتم ارزشمند یا یک فرمول جدید سوق دهد.

از طرفی اگر تابلوهای توقف چوکوبو را که روی زمین افتاده تعمیر کنید، آن‌ها به نقاطی برای سفر سریع تبدیل می‌شوند. سفر سریع به شما امکان می‌دهد به طور آنی به شهرهایی که قبلا بازدید کرده‌اید، ایستگاه‌های چوکوبو و مکان‌های دیگر بروید. از این ویژگی برای افزایش سرعت ماجراجویی خود استفاده کنید. همچنین اگر یک جوجه چوکوبوی ولگرد را دیدید، حتما آن را دنبال کنید زیرا نه تنها شما را به یکی از این ایستگاه‌ها هدایت می‌کند، بلکه پس از اتمام کار، به شما پاداش می‌دهد.

در این بازی نه تنها داستان‌ها و جنگ‌های مختلف در انتظار شما هستند، بلکه انواع عناصر منحصر‌به‌فرد نظیر مینی‌گیم‌ها قرار است شما را سرگرم کنند. یکی از این بازی‌ها پیانو است. پس از بدست آوردن یک قطعه‌ی موسیقی، کافی است که به سراغ پیانو بروید و مهارت خود را در اجرای آن امتحان کنید. این قطعات شامل موسیقی‌های بازی هستند که اجرای برخی از آن‌ها کاملا چالش‌برانگیز است. با این حال، اگر ترجیح می‌دهید که بداهه بنوازید، این کار امکان‌پذیر است.

پیانو نوازی در Final Fantasy VII Rebirth

یکی دیگر از این مینی‌گیم‌ها بازی Queen’s Blood است. این یک بازی کارتی استراتژیک است که محبوبیت زیادی پیدا کرده و بازیکنان به نوبت کارت‌هایی را روی تخته‌ی بازی قرار می‌دهند تا با جمع‌آوری قدرت بر حریف خود غلبه کنند. مینی‌گیم دیگر Moogle Mischief است. این بازی برای بازگرداندن بچه‌های موگل سرگردان به خانه‌هایشان ساخته شده است. البته آن‌ها به این راحتی تسلیم نمی‌شوند و به شما حمله می‌کنند. بنابراین گول ظاهر جذاب آن‌ها را نخورید.

در ادامه بیایید نگاهی تازه به سیستم نبرد درگیرکننده‌ی Final Fantasy VII Rebirth و برخی از کارهای فوق‌العاده‌ای که می‌توانید انجام دهید، بیندازیم. در بازی نواری وجود دارد به نام محدودیت که با آسیب دیدگی یا استگر شدن دشمنان، به تدریج پر می‌شود. هنگامی که این نوار پر شد، می‌توانید حملات ویرانگری را که برای هر یک از اعضای گروه منحصر‌به‌فرد است، اعمال کنید. برخی از توانایی‌های سینرژی نیز می‌توانند سطح شما را افزایش دهند و استفاده از حملات قدرتمندتر را ممکن سازند.

در مورد حملات سینرژی می‌توان گفت که دو عضو گروه با هم متحد می‌شوند تا قابلیت‌های مفیدی را بدون مصرف ATB فعال کنند. این دستورات را می‌توان در حین بلاک کردن اجرا کرد و طیف گسترده‌ای از اثرات مفید را ارائه کرد. هر جفت شخصیت دارای مجموعه‌ای از توانایی‌های مختص خود است. برخی آسیب به دشمنان وارد می‌کنند، در حالی که برخی دیگر از اعضای گروه به روش‌های مختلف پشتیبانی می‌کنند.

بازی Final Fantasy VII Rebirth در ۲۲ فوریه‌ی ۲۰۲۴ (۱۰ اسفند ۱۴۰۲) برای پلی‌استیشن ۵ عرضه خواهد شد.

منبع: Gematsu

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی


کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیا

مجموعه کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 Digital Edition ظرفیت 825 گیگابایت به همراه دسته اضافه

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه