فروش فاینال فانتزی ۱۰ در سالگرد ۲۱ سالگی از بیست میلیون نسخه عبور کرد

۳۱ تیر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
Final Fantasy X

بازی فاینال فانتزی ۱۰ (Final Fantasy X) را نمی‌توان تنها یک عنوان دانست. در اصل فاینال فانتزی ۱۰ یک مجموعه متشکل از دو بازی به نام‌های ۱۰ و ۱۰-۲ (X-2) است. حال اسکوئر اینکس اعلام کرده که فروش فاینال فانتزی ۱۰ از مرز ۲۰ میلیون نسخه عبور کرده است. این آمار برای یک بازی قدیمی بسیار جالب است.

بازی فاینال فانتزی ۱۰ اولین عنوان این مجموعه بود که برای پلی‌استیشن ۲ عرضه شد. این بازی در زمینه تکنولوژی پیشرفت بسیار زیادی نسبت به عناوین قبلی داشت. به همین دلیل استقبال زیادی از آن شد. نکته شاخص این نسخه از بازی تکنولوژی محیط سه بعدی بود. همینطور اینکه سیتسم مبارزه فاینال فانتزی ۱۰ با عناوین قبلی تفاوت زیادی داشت.

دنیای بازی نیز به شدت گسترده و زیبا‌تر شده بود. از طرفی این دنیا غنی از آیتم‌های مختلف بود. به همین دلیل گشتن در هر مرحله برای بازیکنان لذت بخش بود. در سال ۲۰۱۳ اسکوئر انیکس تصمیم گرفت تا دو عنوان فاینال فانتزی ۱۰و ۱۰-۲ را بازسازی کند. در همان سال این شرکت اعلام کرد که این دو بازی بیش از ۱۳ میلیون نسخه فروش داشته‌اند. پس به احتمال زیاد ۶ میلیون باقی‌مانده در مورد فروش نسخه ریمستر است.

فروش فاینال فانتزی ایکس

ظاهر بازی هرچند قدیمی است اما برای زمان خود بسیار پیشرفته بوده است.

نکته مثبت بازی فاینال فانتزی ۱۰ داستان آن است. چیزی که باعث شد این بازی تا الان همچنان زنده باقی بماند. به طور کلی عناوین فاینال فانتزی داستان خوبی دارند اما ۱۰ تجربه متفاوتی را در اختیار شما قرار می‌دهد. از طرفی در زمینه طراحی کرکتر نیز اسکوئر انیکس بسیار خوب عمل کرده است. در زمینه موسیقی نیز فاینال فانتزی ۱۰ یکی از بهترین عناوین این مجموعه است.

در مقایسه با تکنولوژی امروزی قطعاً فاینال فانتزی ۱۰ چندان پیشرفته به نظر نمی‌رسد. با اینحال اگر طرفدار این مجموعه باشید، قطعاً بازی فاینال فانتزی ۱۰ برای شما الزامی است. این عنوان به ریشه‌های مجموعه پرداخته و یکی از موارد بسیار مهم برای شما است. از طرفی سبک نقش آفرینی در آن کاملاً مشهود بوده و به بهترین نحو به آن پرداخته شده است.

مبارزات به شکل نوبتی هستند اما نگذارید این موضوع شما را ناامید کند. انیمیشن‌ها بسیار زیبا ساخته شده و شما را مجذوب خواهند کرد. از طرفی دشمنان نیز جالب طراحی شده‌اند و مبارزه با آن‌ها لذت بخش است. بازی فاینال فانتزی ۱۰ بیش از ۴۰ ساعت محتوا دارد. به همین علت اگر زمانش را دارید تجربه آن قطعاً ارزشش را دارد. با توجه به آمار فروش گیمرها نیز همچنان به این مجموعه علاقه داشته و همچنان آن را خریداری می‌کنند.

منبع: Gematsu.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه