فروش فاینال فانتزی ۱۵ از ده میلیون نسخه گذشت؛ سومین بازی پرفروش سری

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
final fantasy xv

شرکت اسکوئر انیکس (Square Enix) اعلام کرد که فروش بازی فاینال فانتزی ۱۵ از مرز ۱۰ میلیون نسخه عبور کرده است. در حال حاضر این بازی یکی از پرطرفدارترین عناوین مجموعه فاینال فانتزی است.

بازی فاینال فانتزی ۱۵ در سال ۲۰۱۶ برای کامپیوتر و کنسول‌های نسل ۸ عرضه شد. این بازی در حال حاضر نیز از طرفی اجرای عناوین قدیمی روی دستگاه‌های جدید (Backwards Compatibility) روی کنسول‌های نسل ۹ قابل تجربه است. نکته جالب نسخه پاکت ادیشن (Pocket Edition) این بازی است که برای پلتفرم موبایل عرضه شد. حال طبق چیزی که اعلام شده فاینال فانتزی ۱۵ بیش از ۱۰ میلیون نسخه فروش داشته است. این آمار شامل فروش فیزیکی و دیجیتالی بازی است.

فروش Final Fantasy XV

مجموعه فاینال فانتزی اهمیت زیادی برای شرکت اسکوئر انیکس دارد. چندی پیش اعلام شد که این شرکت تصمیم گرفته تا استودیوهای غربی خود را بفروشد. علت آن هم اهداف جدید و تمرکز روی استودیوهای داخلی است. اسکوئر انیکس با فروش استودیوهای غربی خود تعدادی از عناوین مهم مثل تومب رایدر (Tomb Raider) را از دست داد. از طرفی فاینال فانتزی از عناوینی است که در استودیوهای داخلی اسکوئر انیکس ساخته می‌شود.

اگر این شرکت تصمیم بگیرد تا تمام تمرکز خود را روی یک مجموعه مثل فاینال فانتزی بگذارد هم خوب و هم بد خواهد بود. اول اینکه تمرکز روی یک عنوان به این معنا است که کیفیت بالاتری خواهد داشت. از طرفی برای شرکت ریسک بزرگی است. به دلیل اینکه امکان دارد از آن استقبال زیادی نشود. در این صورت ضرر زیادی کرده و نمی‌تواند آن را جبران کند.

مثال بارز این ماجرا بازی انتقام جویان مارول (Marvel’s Avengers) بود. این بازی با وجود بودجه و وقت زیاد استودیو اصلاً نتوانست توجه کاربران و طرفداران را به خود جلب کند. همین باعث شد تا اسکوئر انیکس به فکر فروش استودیوهای غربی خود بیافتد. با اینکار نظارت بیشتری هم روی عناوین آینده خواهد داشت.

منبع: Gematsu.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه