فایرفاکس تغییر مرورگر پیش‌فرض در ویندوز ۱۱ را آسان‌تر کرده است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
فایرفاکس

شرکت موزیلا با پشت سر گذاشتن محدودیت‌های مایکروسافت برای تغییر مرورگر پیش‌فرض در ویندوز ۱۱، تبدیل فایرفاکس به مرورگر پیش‌فرض این سیستم‌عامل را بسیار آسان‌تر کرده است.

برای یادآوری باید بگوییم که در ویندوز ۱۱ تغییر مرورگر پیش‌فرض بسیار سخت‌تر از ویندوز ۱۰ است و گویا مایکروسافت با این کار می‌خواهد شمار کاربران مرورگر اج را افزایش دهد. به طور خلاصه، در ویندوز ۱۱ اگر برای اولین بار در محیط خارج از مرورگر بر روی یک لینک کلیک کنید، یک پنل برای انتخاب بین مرورگرهای نصب شده نمایش داده می‌شود. اما مشکل اینجاست که اگر تیک گزینه‌ی Always use this app را نزنید، دیگر با این پنل روبه‌رو نمی‌شوید. این یعنی حتی اگر اولین لینک را با یک مرورگر دیگر باز کرده باشید، مایکروسافت اج همچنان مرورگر پیش‌فرض باقی می‌ماند.

مایکروسافت همچنین تغییر دیگر برنامه‌های پیش‌فرض هم سخت‌تر کرده است. به‌عنوان مثال برای تغییر مدیا پلیر و دیگر برنامه‌های پیش‌فرض، باید این کار را برای تک‌تک فرمت‌های فایل‌ها انجام دهید. به همین خاطر اگر همان فرصت اولیه را از دست بدهید، برای تغییر برنامه‌های پیش‌فرض با دردسر زیادی روبه‌رو می‌شوید.

فایرفاکس

حالا طبق گزارش سایت Verge، زمانی که فایرفاکس از کاربر می‌خواهد آن را به‌عنوان مرورگر پیش‌فرض انتخاب کند، تمام این فرایند به صورت خودکار انجام می‌شود. گویا شرکت موزیلا با مهندسی معکوس شیوه‌ای که مایکروسافت برای پیش‌فرض کردن مرورگر اج استفاده کرده، توانسته این محدودیت را دور بزند.

باید خاطرنشان کنیم در حال حاضر فایرفاکس تنها مرورگر مهمی است که چنین روشی را عملی کرده است. اما با توجه به عملی بودن این راهکار، بدون شک دیگر مرورگرها هم چنین کاری انجام خواهند داد. در هر صورت امیدواریم مایکروسافت هر چه زودتر این اشتباه را بپذیرد و محدودیت‌های مربوط به تغییر برنامه‌های پیش‌فرض را کنار بگذارد.

منبع: XDA-Developersبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما