فایرفاکس به نوار آدرس تبلیغات اضافه کرده است، ولی می‌توانید آن‌ها را غیرفعال کنید

۱۷ مهر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
فایرفاکس

نسخه‌ی جدید فایرفاکس همراه با یک ویژگی نه‌چندان خوشایند راهی سیستم کاربران می‌شود. در نسخه‌ی ۹۳ این مرورگر، در صورت تایپ کلمات در نوار آدرس، با بخشی موسوم به «پیشنهاد فایرفاکس» (Firefox Suggest) روبه‌رو می‌شوید که به زبان ساده تبلیغات مربوط به کلمات تایپ شده را نمایش می‌دهد.

موزیلا می‌گوید برای نمایش این تبلیغات، از اطلاعات مربوط به شهر کاربران و کلیدواژه‌های تایپ شده استفاده می‌شود. این یعنی مانند گذشته بعد از تایپ کردن کلمات مختلف در نوار آدرس، غیر از پیشنهادهای مربوط به موتور جست‌وجوی گوگل و آدرس‌های مرتبط در تاریخچه‌ی مرورگر و بوک‌مارک‌ها، در قسمت پایینی با لینک‌های تبلیغاتی روبرو خواهید شد.

خوشبختانه غیرفعال کردن این مشخصه به‌راحتی امکان‌پذیر است. ابتدا بر آیکون منو در سمت راست بخش فوقانی مرورگر کلیک کنید و سپس گزینه‌ی Settings را انتخاب کنید.

فایرفاکس

در بخش Settings باید به قسمت Privacy & Security مراجعه کنید.

فایرفاکس

در این صفحه بخش Address Bar — Firefox Suggest را پیدا کنید و تیک گزینه‌های Contextual Suggestions و Include occasional sponsored suggestions را بردارید.

فایرفاکس‌

با این کار حین استفاده از نوار آدرس، دیگر با تبلیغات فایرفاکس روبه‌رو نمی‌شوید و می‌توانید با خیال راحت از این مرورگر بهره ببرید. باید خاطرنشان کنیم فایرفاکس یکی از مهم‌ترین رقبای گوگل کروم محسوب می‌شود و بخشی از شهرت آن به توجه زیاد برای بهبود حریم خصوصی کاربران برمی‌گردد. طی ماه‌های گذشته گزارش‌هایی درباره‌ی کاهش درآمد و تعداد کاربران این مرورگر منتشر شده و حالا با انجام چنین کارهایی می‌خواهد درآمد خود را افزایش دهد.

منبع: The Verge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه