شبیه‌ساز پرواز مایکروسافت تابستان به ایکس‌باکس سری می‌آید

۲۲ آذر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
شبیه‌ساز پرواز مایکروسافت

شرکت مایکروسافت حین مراسم گیم آواردز تاریخ عرضه‌ی بازی «شبیه‌ساز پرواز» خود را برای کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس و اس مشخص کرد. البته تاریخ دقیقی مشخص نشده و فقط اعلام شده که قرار است این بازی در تابستان سال آینده برای کنسول‌های نسل نهم منتشر شود.

سری بازی‌های شبیه‌ساز پرواز شرکت مایکروسافت، از قدیمی‌ترین و بهترین بازی‌های ویدیویی هواپیمایی هستند. این بازی‌ها به مرور زمان میان سرگرم کننده بودن و واقع‌گرایی جایگاه مخصوص به خود را پیدا کرده و طرفداران ویژه‌ی خود را دارند. جدیدترین نسخه‌ی این سری، به معنای واقعی کلمه عظمت دارد و به شکل‌های مختلف همه را شگفت‌زده کرده.

تمام بازی‌های سری شبیه‌ساز پرواز مایکروسافت دنیای بزرگی را در اختیار بازیکن قرار می‌دهند و بازیکن می‌تواند در آن بدون هیچ هدف مشخصی از پروازی آرام لذت ببرد؛ اما در نسخه‌ی امسال این بازی مایکروسافت موفق شده تا عبارت «دنیای بزرگ» را میان بازی‌های ویدیویی به مرحله‌ای جدید برساند. بازی‌های زیادی وجود دارند که بازیکن را در دنیای بزرگی قرار می‌دهند اما جدید‌ترین نسخه‌ی شبیه‌ساز پرواز، بازیکن را در کره‌ی زمینی که دقیقا مانند کره‌ی زمین خودمان است قرار می‌دهد. این موضوع به لطف نقشه‌های «بینگ» واقعی شده. این بازی با اتصال به اینترنت نقشه‌ی مناطق را دریافت می‌کند و در آن می‌توان به تمام گوشه‌کنار‌های دنیا سفر کرد. البته ساخت محیط‌های سه‌بعدی این بازی توسط هوش‌مصنوعی شرکت مایکروسافت انجام می‌شود و با این روش نقشه‌های دو‌بعدی تبدیل به محیط‌های سه‌بعدی می‌شوند.

شبیه‌ساز پرواز مایکروسافت

بازی شبیه‌ساز پرواز مایکروسافت نماهایی خیره‌کننده دارد و مشخصا ساخت این نماها به سخت‌افزاری قدرتمند نیاز دارد. تا به حال این بازی تنها روی کامپیوترهای شخصی در دسترس بوده اما شرکت مایکروسافت خبر داده که قرار است نسخه‌ای از این بازی برای کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس و اس هم منتشر شود. این عرضه، اولین عرضه از بازی‌های شبیه‌ساز پرواز روی کنسول‌ها به حساب می‌آید.

البته در ابتدا قرار بود این بازی روی کنسول ایکس‌باکس وان هم منتشر شود اما مایکروسافت در این‌باره به طور کامل سکوت کرده و این موضوع را به فراموشی سپرده. گویا قدرت کنسول‌های نسل قبلی برای اجرای این بازی کافی نیست و مایکروسافت به طور کامل بی‌خیال اجرای این بازی روی کنسول ایکس‌باکس وان شده.

به لطف سخت‌افزار قدرتمند کنسول‌های جدید ایکس‌باکس، نسخه‌ی کنسولی بازی شبیه‌ساز پرواز گرافیک واقعا زیبایی دارد و همان نقشه‌ی بزرگ را در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد. طبق تریلر جدید این بازی می‌توان شبیه‌ساز پرواز مایکروسافت را با وضوح تصور ۴K روی کنسول ایکس‌باکس سری ایکس اجرا کرد. البته فراموش نکنیم نسخه‌ی کنسولی این بازی با دسته‌ اجرا می‌شود که باعث می‌شود تجربه‌ی آن با نسخه‌ی اصلی کمی متفاوت باشد.

جدیدترین نسخه‌ی بازی شبیه‌ساز پرواز مایکروسافت که هیچ پسوند و پیشوندی ندارد، همین حالا از طریق استیم و فروشگاه مایکروسافت برای کامپیوتر‌های شخصی در دسترس است. این بازی همچنین در مجموعه‌ی ایکس‌باکس گیم پس موجود است و نسخه‌ی کنسولی آن در تابستان سال آینده برای کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس و اس منتشر خواهد شد.

در ادامه می‌توانید تریلر نسخه‌ی ایکس‌باکس سری ایکس و اس بازی شبیه‌سازی پرواز مایکروسافت را تماشا کنید.

منبع: Gematsu

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه