پرواز بدون مقصد؛ نوآوری جدید شرکت‌ هواپیمایی کانتاس در شرایط شیوع کرونا

۸ مهر ۱۳۹۹ | ۱۱:۴۵ ۹ مهر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

طی روزهای اخیر، تمامی بلیت‌های پرواز بدون مقصد کجا از شرکت هواپیمایی کانتاس، در عرض ده دقیقه به فروش رسید. این پرواز با اختلاف، سریع‌ترین فروش بلیت در تاریخ ایرلاین کانتاس را به خود اختصاص داده است. پرداخت ۸۰۰ دلار یا حتی بیشتر از این مقدار برای مسافرت به هیچ کجا، غیر قابل تصور است.

هجوم استرالیایی‌ها برای پرواز بدون مقصد!

در استرالیا، ۱۳۰ نفر برای خرید بلیت این پرواز، به سایت ها هجوم آورده اند. شرکت هواپیمایی کانتاس به علت همه‌گیری کووید۱۹ ، دو بیلیون دلار خسارت دیده است. برنامه‌ی پرواز بدون مقصد می‌تواند بخشی از خسارات وارده به شرکت هواپیمایی کانتاس را جبران کند. این پرواز از سیدنی آغاز می‌شود و در همان مکان فرود می‌آید. در این سفر می‌توان مناظر دیدنی و مهم استرالیا از جمله سد بزرگ مرجانی و صخره‌ی آیزر را مشاهده کرد. تماشای این مناظر به علت بسته بودن مرزها، برای بسیاری از افراد ناممکن است.

در آسمان محدودیت مرزی وجود ندارد

مسافران می‌توانند از تماشای کاتا توجوتا، خلیج بایرون، سواحل بوندی و بندرگاه سیدنی لذت ببرند. در این سفر هفت ساعته، دیگر نیازی به چمدان نیست. این هواپیما در ارتفاع ۴۰۰۰ پایی از سطح زمین پرواز می‌کند تا مسافران بتوانند از فاصله ی نزدیک‌تر، از مناظر دیدن کنند.

بلیت‌های اقتصادی این پرواز به قیمت ۷۸۷ دلار، برای صندلی‌های میان‌رده به قیمت ۱۷۸۷ دلار و در صندلی‌های بالارده به قیمت ۳۷۸۷ دلار فروخته شده است. سخنگوی شرکت هواپیمایی کانتس می‌گوید: «ما می‌دانستیم که این پرواز محبوب خواهد بود اما انتظار نداشتیم که در طی مدت زمان ده دقیقه، به فروش برسد.»

این فروش سریع بلیت به وضوح نشان می‌دهد که مردم دل‌ تنگ مسافرت و تجربه ی پرواز هستند. اگرچه این سفر دارای مقصد خاصی نیست اما برای چند ساعت، تجربه ای بی‌نظیر در آسمان خواهید داشت.

به علت حجم بالای تقاضا و علاقه‌ی مردم به این پرواز بدون مقصد در دقایق اولیه، شرکت هواپیمایی کانتاس در پی برنامه‌ریزی برای تعداد بیشتری از این دست پروازها است.

منبع: AUTOCAR

دیدگاه شما