تعویض نمایشگر گوشی‌های تاشو چقدر هزینه دارد؟

۲۹ مرداد ۱۴۰۰ | ۲۳:۵۹ ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
نمایشگر تاشو

در سال ۲۰۱۹ بالاخره اولین گوشی‌های تاشو راهی بازار شدند و از آن زمان شرکت‌هایی مانند سامسونگ، هواوی، موتورولا و شیائومی از گوشی‌های تاشو رونمایی کرده‌اند. مهم‌ترین ویژگی این گوشی‌ها نمایشگر انعطاف‌پذیر آن‌ها است که اگر مشکلی برای آن‌ها به وجود بیاید، باید مبلغ زیادی را برای تعویض نمایشگر هزینه کنید. در همین رابطه، در ادامه به هزینه‌ی تعویض نمایشگر گوشی‌های تاشو مختلف می‌پردازیم.

گلکسی زد فلیپ

نمایشگر تاشو

این گوشی طراحی ساده و جذابی دارد و قیمت آن هم نسبت به دیگر گوشی‌های تاشو منطقی‌تر محسوب می‌شود. بر اساس اعلام سامسونگ، کاربران برای تعویض نمایشگر اصلی باید ۴۹۹ دلار بپردازند و تعویض پنل پشتی که حاوی نمایشگر بیرونی است، ۹۹ دلار هزینه در پی دارد.

گلکسی زد فلیپ ۳

نمایشگر تاشو

این گوشی از طراحی مشابه با نسل قبلی بهره می‌برد ولی قیمت آن به ۹۹۹ دلار رسیده، در برابر نفوذ آب مقاوم است و نمایشگر بیرونی آن هم بزرگ‌تر شده است. سامسونگ اعلام کرده کاربران با پرداخت ۳۶۹ دلار می‌توانند نمایشگر اصلی را تعویض کنند و در صورت خرابی نمایشگر بیرونی هم باید مبلغ ۹۹ دلار بپردازند.

گلکسی فولد

نمایشگر تاشو

این اولین گوشی تاشوی سامسونگ است که همان ابتدا به دلیل بروز برخی مشکلات عرضه‌ی آن به تعویق افتاد و سامسونگ طی چند ماه موفق به برطرف کردن این مشکلات جدی شد. گلکسی فولد با قیمت تقریبا ۲۰۰۰ دلاری که داشت به طور محدود به برخی بازارها راه پیدا کرد. کاربران آمریکایی که طی چند ماه اول بعد از عرضه این گوشی را خریده بودند، با پرداخت ۱۴۹ دلار می‌توانستند نمایشگر گوشی تاشو گلکسی فولد را تعویض کنند. اما برای دیگر کاربران، هزینه‌ی تعویض این نمایشگر ۶۰۰ دلار است.

گلکسی زد فولد ۲

نمایشگر تاشو

دومین گوشی تاشوی سامسونگ توانست بسیاری از مشکلات نسل قبلی را برطرف کند و با بهره‌گیری از محافظ شیشه‌ای مخصوص هم نمایشگر تاشو آن دوام بیشتری به ارمغان آورد. در سایت سامسونگ آمده که تعویض نمایشگر اصلی این گوشی ۵۴۹ دلار هزینه در پی دارد که ارزان‌تر از نسل قبلی است و کاربران با پرداخت ۱۳۹ دلار قادر به استفاده از نمایشگر بیرونی تازه‌نفسی هستند.

گلکسی زد فولد ۳

نمایشگر تاشو

سامسونگ مدتی قبل از گلکسی زد فولد ۳ رونمایی کرد که از ویژگی‌های جذابی مانند اسنپدراگون ۸۸۸، بدنه‌ی ضد آب، دوربین زیر نمایشگر و پشتیبانی از قلم S Pen بهره می‌برد. اگر این گوشی از دستتان بیفتد و نمایشگر اصلی آسیب ببیند، برای تعویض آن باید ۴۷۹ دلار هزینه کنید و هزینه‌ی تعویض نمایشگر بیرونی هم ۱۴۹ دلار است.

هواوی میت ایکس و ایکس اس

هواوی میت ایکس

هواوی برای اولین گوشی تاشوی خود تصمیم گرفت از رویکرد جدیدی استفاده کند و نمایشگر اصلی را در بخش بیرونی استفاده کرد. این گوشی فقط راهی بازار چین شد و کاربران ساکن این کشور برای استفاده از نمایشگر جدید چاره‌ای جز پرداخت ۱۰۱۰ دلار ندارند که تقریبا نصف قیمت این گوشی محسوب می‌شود. هواوی مدتی بعد از گوشی ایکس اس رونمایی کرد که تفاوت زیادی با نسل قبلی ندارد و در این میان هزینه‌ی تعویض نمایشگر اصلی را با کاهش قابل توجه به ۵۵۵ دلار رساند.

هواوی میت ایکس ۲

هواوی میت ایکس

هواوی برای گوشی ایکس ۲ تصمیم گرفت مانند سامسونگ نمایشگر تاشو را به بخش داخلی منتقل کند و البته قیمت این گوشی به ۳۰۰۰ دلار افزایش پیدا کرد. بر اساس سایت هواوی، آسیب رساندن به نمایشگر اصلی این گوشی به معنای ضرر ۸۸۳ دلاری برای کاربران است که تقریبا قیمت مدل استاندارد هواوی P40 به حساب می‌آید. هزینه‌ی تعویض نمایشگر بیرونی هم ۱۲۴ دلار است.

موتورولا ریزر

موتورولا ریزر

موتورولا برای اولین گوشی مجهز به نمایشگر تاشو تصمیم گرفت از طراحی کلاسیک سری گوشی‌های ریزر استفاده کند و این گوشی با قیمت ۱۵۰۰ دلار راهی بازار شد. طبق گزارش‌های منتشر شده، تعویض نمایشگر این گوشی ۲۹۹ دلار هزینه در پی دارد که این یعنی کاربران با استفاده از این گوشی، پایین‌ترین مبلغ را برای تعویض نمایشگر تاشو هزینه خواهند کرد.

منبع: Android Authority

برچسب‌ها :
دیدگاه شما