فورتناینت دیگر روی ویندوز ۷ و ۸ اجرا نمی‌شود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
Fortnite

اگر یک سیستم با ویندوز ۷ یا ۸ دارید، به احتمال زیاد دیگر نمی‌توانید با آن عناوین آنلاین جدید را تجربه کنید. به همین دلیل باید این دو ویندوز را به ۱۱ یا ۱۰ ارتقاء داده تا عناوین جدید روی آن‌ها اجرا شوند. نکته اینجاست که بسیاری از افراد به رابط کاربری ویندوزهای قدیمی عادت کرده و به همین دلیل تمایلی به تعویض آن‌ها ندارند.

بازی فورتنایت (Fortnite) یکی از عناوین بسیار پرطرفدار در دنیا است. این بازی با کاربران بسیار زیادی که جذب کرد توانست به موفقیت خود ادامه دهد. به همین دلیل فصل‌های جدیدی از این بازی عرضه شده و همچنان محبوبیت خوبی در میان گیمرها دارد. یکی از نکات جالب فورتنایت این بود که از ویندوز ۷ و ۸ پشتیبانی می‌کرد. به همین دلیل افراد زیادی به آن دسترسی داشتند.

حدود یک ماه پیش بود که فورتنایت تبدیل به یک بازی سنگین شد. به دلیل اینکه موتور انیمیشن‌سازی این بازی به آنریل انجین ۵.۱ (Unreal Engine 5.1) تغییر کرده و از لحاظ بصری یک ارتقاء چشم‌گیر نسبت به قبل داشت. همین باعث شد تا سیستم مورد نیاز برای تجربه فورتنایت به طور کلی تغییر کند. چندی پیش هم شرکت اپیک (Epic) اعلام کرد که با عرضه قسمت ۴ فصل ۲ این بازی داشتن ویندوز ۱۰ الزامی خواهد بود.

فورتنایت ویندوز 7 و 8

بازی فورتنایت با ارتقاء موتور انیمیشن سازی پیشرفت بسیار زیادی کرد و از لحاظ بصری به یک بازی سنگین تبدیل شد. همین موضوع باعث شد تا سیستم‌های زیادی از پس اجرای این بازی بر نیایند.

حال با عرضه قسمت ۴ فصل ۲ بازی فورتنایت، این حرف اپیک به حقیقت پیوسته است. به این معنا که دیگر بازی فورتنایت روی ویندوز ۷ و ۸ اجرا نمی‌شود. به همین دلیل اگر شما می‌خواهید بازی فورتنایت را به راحتی روی سیستم خود اجرا کنید، باید ویندوزتان را ارتقاء دهید. شرکت اپیک در این مورد توضیح داد:

با تکامل بازی فورتنایت، ما نیز مجبوریم تغییراتی ایجاد کنیم تا بتوانیم تکنولوژی خود را نیز ارتقاء دهیم. همینطور اینکه بتوانیم آینده این بازی را نیز پشتیبانی کنیم. در سیستم‌های قدیمی امنیت کمتر بوده و همین باعث می‌شود تا پیشرفت بازی‌ کمتر بشود. همینطور اینکه امکانات عناوین قدیمی نیز کمتر بوده که باعث شده سرعت پیشرفت بازی کم بشود. به همین دلیل تیم سازنده در سیستم مورد نیاز فورتنایت تغییر ایجاد کرده تا تمرکز بیشتری روی ارتقاء بازی داشته باشد.

استفاده از سیستم‌های جدید یک حرکت کاملاً منطقی از طرف شرکت اپیک است. سیستم عامل ویندوز ۷ و ۸ هرچند خوب یا بد دیگر سیستم‌عامل‌های جدیدی نبوده و مشکلات بسیار زیادی دارند. این سیستم‌ها از رزولوشن‌های بسیار بالا پشتیبانی نکرده و از طرفی برای گیمینگ نیز چندان بهینه نشده‌اند.

نکته دیگر اینجاست که خود مایکروسافت نیز به طور رسمی دیگر از ویندوز ۷ و ۸ پشتیبانی نمی‌کند. به همین دلیل این دو سیستم عامل کاربرد خود را از دست داده و کاربران باید به سمت سیستم عامل‌های جدیدتر بیایند. از طرفی اپیک نیز کاربران زیادی را از دست نخواهد داد. به دلیل اینکه کاربران ویندوز ۷ و ۸ تنها ۴ درصد از کاربران بازی فورتنایت را تشکیل داده که رقم چندان زیادی نیست. پس به طور کلی ارتقاء سیستم مورد نیاز فورتنایت به ویندوز ۱۰ یک کار کاملاً منطقی و درست از طرف شرکت اپیک است.

منبع: PCgamer.comبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما