تمام کردن بتل‌پس فورتنایت بدون هزینه کردن ممکن نیست

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بتل‌ پس فورتنایت

بازی فورتنایت (Fortnite) را می‌توان یکی از موفق‌ترین عناوین این چند سال دانست. بازی‌ای که توانست با استقبال بسیار خوبی روبرو شود و سبک بتل رویال (Battle Royale) را به شهرت برساند. از طرفی فورتنایت مکانیسم تجاری جالبی هم داشت. از همان ابتدا این بازی به شکل سرویس آنلاین بود و در آن بتل پس (Battle Pass) وجود داشت. اما چرا وجود بتل‌ پس فورتنایت منطق داشت؟

سرویس آنلاین بودن یک بازی به این معنا است که دریافت آن کاملاً رایگان است. شرکت سازنده نیز محتوای مختلفی را برای این بازی عرضه کرده و کاربران از آن استفاده می‌کنند. از آنجایی که بازی به صورت رایگان در اختیار طرفداران قرار می‌گیرد منطقی است که محتوای اضافه‌ای که شرکت برای آن عرضه می‌کند رایگان نبوده و نیازمند پرداخت هزینه باشد. اینجاست که بتل‌ پس فورتنایت معرفی می‌شود. یک اشتراک خاص برای یک فصل از بازی که کاربران هزینه مربوطه را پرداخت کرده و به محتوای خاصی دسترسی پیدا می‌کنند.

در بازی فورتنایت به دلیل اینکه فشار بیش از حد به کاربران وارد نشود، چالش‌های مختلفی وجود دارد تا محتوای بتل پس را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار دهد. این چالش‌ها به صورت فصلی بوده و محتوای زیادی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. حال اینطور که به نظر می‌رسد، کاربران نمی‌توانند به صورت کاملاً رایگان به تمامی محتوای موجود در بتل پس دسترسی پیدا کنند و این موضوع برخلاف چیزی است که شرکت اپیک (Epic) اعلام کرده است.

فصل سوم قسمت ۵ بازی فورتنایت به زودی عرضه خواهد شد. در نتیجه کاربران مدت زمان کمی را دارند که بتل‌ پس فورتنایت را کامل کرده و خود را برای چالش‌ها و فصل جدید آماده کنند. با تلاش بیشتر کاربران مشکلات این سیستم بتل پس هم رو شده و در نتیجه نکات جالبی از آن منتشر شده است. برای مثال برخی از چالش‌های بتل پس بازی فورتنایت به حدی دشوار هستند که اتمام آن‌ها امکان پذیر نیست.

بتل پس فورتنایت

مشکلات فقط به چالش‌ها ختم نمی‌شود بلکه بحث امتیاز دهی هم در این فصل فورتنایت جالب نیست. برای مثال اتمام تمامی چالش‌های روزانه لول شما را بالا نبرده و به مقدار کمی XP به کاربران می‌دهد. از طرفی پاداش‌های هفتگی هم وضعیت بهتری ندارد و در برابر این پاداش کم، این چالش‌ها بسیار دشوار هستند.

یکی از راه‌های دریافت امتیاز بیشتر در بازی فورتنایت تجربه حالت‌های دیگر این بازی است. این حالت‌ها قالباً چندان جالب نیستند و کاربران کمتر از آن‌ها استقبال می‌کنند. از طرفی حتی این حالت‌ها نیز افت امتیاز داشتند و عملاً کاربران با تجربه آن‌ها امتیاز چندان زیادی دریافت نمی‌کنند. همین موضوع باعث شده تا رسیدن به لول ۱۵۱ در این بتل پس بدون پرداخت هزینه ممکن نباشد.

بحث اینجاست که این ایراد فقط توسط یک کاربر گزارش نشده است. بلکه بسیاری از افراد معتقد هستند که بدون پرداخت هزینه نمی‌توان این بتل‌ پس فورتنایت را کامل کرد و این موضوع به شدت آزار دهنده است. مخصوصاً اینکه بسیاری از کاربران وقت زیادی را صرف بازی فورتنایت کرده ولی قصدی برای پرداخت هزینه ندارند.

به طور کلی ایده بتل پس این است که کاربر را بیشتر درگیر بازی کرده و از طرفی باعث شود که کاربر به سمت پرداخت هزینه ترغیب شود. نکته اینجاست که شرکت سازنده نباید قابلیت پیشرفت در بازی بدون پرداخت هزینه را ناممکن کند. چونکه بسیاری از کاربران به این موضوع اعتراض کرده و به مرور زمان عنوانی به قدرت فورتنایت هم کاربران خود را از دست خواهد داد.

منبع: Destructoid

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازیبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما