فورتزا موتوراسپورت ماشین‌های بی‌کیفیت را درست خواهد کرد؛ ولی برای بازی بعدی

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
فورتزا موتوراسپورت

بازی فورتزا موتوراسپورت (Forza Motorsport) را می‌توان یکی از محبوب‌ترین عناوین انحصاری مایکروسافت دانست. این بازی سابقه زیادی در دنیای گیمینگ دارد و رقیب مستقیم بازی گرن توریسمو (Gran turismo) است. آخرین بازی عرضه شده از مجموعه فورتزا موتور اسپورت کیفیتی که طرفداران از آن انتظار داشتند را نداشت و به همین دلیل به طور دائم در حال اصلاح است.

از زمان عرضه این بازی، مشکلات بسیاری در آن وجود داشت. از گیم‌پلی با باگ بسیار گرفته تا ایرادات ساختاری و طراحی ماشین‌ها که باعث شد بسیاری از طرفداران از روند عرضه آن راضی نباشند. با گذشت زمان شرکت ترن ۱۰ (Turn 10) که سازنده این بازی است بسیاری از ایرادات آن را برطرف کرده و در نتیجه فورتزا نسبت به زمان عرضه پیشرفت بسیاری داشته است.

یکی از مشکلاتی که بازی فورتزا موتوراسپورت داشت در ماشین‌های قدیمی آن بود. به این شکل که این ماشین‌ها چندان دقیق نبودند و همین موضوع باعث اعتراض بسیاری از افراد شد. مخصوصاً اینکه بازی گرن توریسمو ۷ عملکرد بهتری نسبت به شبیه سازی این ماشین‌های قدیمی داشت و در بسیاری از طرفداران فورتزا بر آن بودند که این بازی نیاز به بهبود زیادی در زمینه ماشین‌های کلاسیک دارد.

نکته جالب اینجاست که شرکت ترن ۱۰ به طور کاملاً ناگهانی اعلام کرده که در حال بهبود ماشین‌های این بازی است. همینطور اینکه این شرکت قصد دارد تا ماشین‌های کلاسیک بیشتری را به مجموعه فورتزا موتور اسپورت اضافه کند ولی یک مشکل اساسی وجود دارد. مشکل اینجاست که این قول برای بازی حال حاضر نیست و قرار است این اتفاقات برای عناوین بعدی فورتزا موتور اسپورت صورت بگیرد.

فورتزا موتوراسپورت

تنوع ماشین در بازی فورتزا موتور اسپورت به شدت بالا است. به همین دلیل است که حساسیت روی مدل‌های مختلف در آن بسیار زیاد است چونکه برای هر سلیقه‌ای در این بازی یک ماشین وجود دارد.

برنامه شرکت ترن ۱۰ برای بازی فورتزا موتور اسپورت این است که این بازی را تبدیل به یک عنوان سرویس آنلاین بکند و برای طولانی مدت از آن پشتیبانی کند. به همین دلیل این بازی به طور دائم به روزرسانی شده و نسبت به قبل هم پیشرفت بسیار زیادی داشته است. با این حال برخی از مشکلات بنیادین این بازی در بازی حال حاضر برطرف نخواهد شد و در نتیجه در عنوان بعدی فورتزا موتور اسپورت شاهد آن خواهیم بود. ماشین‌هایی که قرار است بهبود داشته باشند به شرح زیر هستند:

  • BMW M3 E30 (1992)
  • Dodge Viper GTS ACR (1999)
  • Ferrari 575M Maranello (2002)
  • Ford Focus RS (2003)
  • Mazda RX-7 FD3S (1997)
  • Mitsubishi Lancer EVO VI MR (1999)
  • Nissan Silvia Spec-R S15 (2000)
  • Nissan Skyline GT-R R32 V-Spec (1993)
  • Toyota Sprinter Trueno Apex AE86 (1985)

اینکه شرکت ترن ۱۰ به دنبال بهبود بازی‌های خود است یک نکته بسیار مثبت است ولی مشکل اینجاست که این بهبود برای بازی حال حاضر نیست. بحث اصلی اینجاست که یافتن یک ماشین قدیمی و گرفتن مجوزهای مختلف برای ضبط آن و استفاده در بازی کار بسیاری دشواری است. در نتیجه شرکت سازنده نیز تمام تلاش خود را کرده تا فشار را روی تیم خود کمتر کند. به همین دلیل بهبود این موارد نیاز به زمان زیادی دارد.

نکته اصلی اینجاست که بازی فورتزا موتوراسپورت در این مدت بهبود زیادی نسبت به زمان عرضه داشته است. همین موضوع یک نکته بسیار مثبت برای این بازی است. مخصوصاً اینکه بسیاری از مدل‌های مختلف ماشین در این بازی نسبت به قبل بهبود داشته و حتی می‌توان گفت که به شدت به واقعیت نزدیک شده‌اند.

نکته اصلی اینجاست که بازی فورتزا موتور اسپورت یک شبیه‌ساز است. برخلاف بازی هورایزن که روی حالت آرکید و جنبه هیجان تمرکز دارد، موتور اسپورت بیشتر روی دقت تمرکز داشته و در تلاش است تا بهترین تجربه رانندگی را به کاربران ارائه دهد. بحث اصلی اینجاست که شرکت سازنده نیز تمام تلاش خود را در این جهت می‌کند ولی انتظار کاربران از این بازی بسیار بالا است.

بسیاری از افراد با فرمان و پدال بازی فورتزا موتور اسپورت را تجربه کرده و به همین دلیل است که دقت آن برای این افراد به شدت اهمیت دارد. همینطور اینکه به طور کلی عناوین فورتزا یک تجربه بسیار کامل و خوب را در اختیار کاربران قرار می‌دهند و به همین دلیل طرفداران بسیاری جذب کرده‌اند.

منبع: Destructoid

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازیبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما