فاکس‌کان به وضعیت بد کارگران خط تولید آیفون ۱۰ پایان می‌دهد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
Foxconn Factory

هفته‌ی پیش بود که خبرگزاری فایننشال تایمز گزارش داد که آیفون‌هایی که کارخانه‌های فاکس‌کان می‌سازد، توسط دانشجویانی ساخته می‌شود که بیشتر از زمان مشخص شده در روز، در کارخانه مشغول به کار هستند. شرکت فاکس‌کان وظیفه‌ی ساخت محصولات مختلف اپل، از جمله آیفون ۱۰ (iPhone X) را برعهده دارد. فاکس‌کان انترن‌های زیادی را به خدمت گرفته و آن‌ها را روزانه به بیش از ۱۱ ساعت کار مشغول کرده است تا بتواند به اندازه‌ی کافی دوربین TrueDepth اپل را سرهم کند.

شرکت فاکس‌کان وظیفه‌ی ساخت محصولات مختلف اپل از جمله آیفون ۱۰ را برعهده دارد.

دانش آموزان در چین باید پیش از فارغ التحصیلی، سه ماه در شغلی مشغول به کار شوند. موضوع این جاست که کار آن‌ها ممکن است در یک کارخانه باشد و شرایط سختی را بگذرانند. در ازای این کار طولانی، مبلغ زیادی هم به آن‌ها پرداخت نمی‌شود.

پس از انتشار این خبر، سر و صدای زیادی به پا شد و حتی اپل هم رسما گفت که این موضوع را بررسی می‌کند. ظاهرا تنها در چند روز پس انتشار این خبر و دست به کار شدن فاکس‌کان، دیگر هیچ انترن و دانش آموزی در کارخانه‌های این شرکت بیش از اندازه‌ی مشخص شده مجبور به کار نمی‌شود.

اپل بیانیه‌ای منتشر کرده و گفته است: «اپل مطمئن شده است که با همه در چرخه‌ی تولید ما، احترام لازم را دریافت کنند. ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا از کارگران بخش تولید خود محافظت کنیم.»

حتی اگر اپل توانسته باشد وضعیت بهتری برای کارگران بخش تولید محصولات خود در فاکس‌کان رقم بزند، باز هم می‌توانید مطمئن باشید که وضعیت دیگر بخش‌ها و کارخانه‌های چین، تغییری نکرده است.

منبع: Phone Arena

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *

یک دیدگاه
  1. رضا

    متاسفانه این کار شرکت اپل هست ,از یک طرف سواستفاده و بهره کشی از نیروی کار انسانی و کارگر , و هم از اون طرف گرانفروشی و اعمال تسلط به مشتری ومصرف کننده مثلا خاص و پولدار .

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما