فاکسکان می‌گوید محدودیت‌های کرونایی در چین به تولید آیفون لطمه‌ای وارد نکرده است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
تولید آیفون فاکسکان

شرکت فاکسکان می‌گوید اگرچه در کشور چین یک سری محدودیت‌ها به خاطر شیوع ویروس کرونا وضع شده اما با این حال این موضوع به تولید گوشی‌های آیفون لطمه‌ای وارد نکرده است.

اگرچه ویروس کرونا همچنان در بین مردم سراسر جهان حضور دارد، اما محدودیت‌های مربوط به آن تقریبا در تمام جای دنیا به اتمام رسیده و در تمام کشورها شاهد بازگشت شرایط به روال سابق هستیم. اما در چین و به طور دقیق‌تر در شهر ژنگژو، حتی در همین چند وقت اخیر هم قوانین سختگیرانه مربوط به دوران اوج کرونا نظیر قرنطینه وجود داشته است. در ابتدا پیش‌بینی می‌شده این اتفاقات شاید تولید گوشی‌های آیفون را با مشکل مواجه کند چرا که بزرگ‌ترین شرکت مونتاژ اپل یعنی فاکسکان در این شهر قرار دارد. اما طبق اطلاعات منتشر شده توسط خود شرکت (فاکسکان)، ظاهرا خبر بدی وجود ندارد.

فاکسکان برای اینکه بتواند حتی در دوران قرنطینه هم به کار خود ادامه دهد، یک سری قوانین وضع کرده تا علی‌رغم حضور کارمندان درون شرکت، از شیوع بیماری درون خود شرکت و بین افراد هم جلوگیری شود. به این صورت که اکنون کارمندانی که درون شرکت زندگی می‌کنند، اجازه ندارند در کنار هم غذا بخورند و باید در خوابگاه شخصی خود این کار را انجام دهند. در شرکت فاکسکان واقع در چین، چیزی در حدود ۳۰۰ هزار نفر مشغول کار هستند که تصور می‌شد در صورت اجرای قرنطینه در شهر ژنگژو، آن‌ها هم از کار بیکار شوند که این اتفاق رخ نداده است.

در حال حاضر این شهر از تاریخ ۸ اکتبر (۱۶ مهر) امسال با ۱۹۶ مورد جدید ابتلا به بیماری کرونا، همچنان محل کاملا ایمنی به حساب نمی‌آید. با تمام این تفاسیر، فاکسکان در مصاحبه‌ای با وب‌سایت رویترز به این موضوع نیز اشاره کرده که این شرکت در نتیجه‌ی اتفاقات اخیر کمترین آسیب را متحمل شده است.

اوایل امسال بود که فاکسکان شعبه‌ خود در شهر شنژن را به خاطر شیوع دوباره‌ی ویروس کرونا تعطیل کرد. البته این شرکت بلافاصله دوباره بازگشایی شد و به کار خود ادامه داد. به صورت کلی مقر اصلی فاکسکان در کشور تایوان قرار دارد و بزرگ‌ترین تأمین‌کننده‌ی این شرکت آمریکایی هم در زمینه‌ی تولید آیفون به حساب می‌آید. در چین و هند هم شاهد شعبه‌های مختلف این شرکت هستیم.

به گزارش وب‌سایت بلومبرگ، موارد ابتلا به بیماری کرونا در چین در دو ماه گذشته به اوج خود رسیده. برای مثال در یک شنبه‌ی گذشته، ۱۸۷۸ مورد ابتلا به کرونا در این کشور ثبت شده است. اگرچه فاکسکان این خطرات را مانعی برای تولید آیفون‌ها نمی‌بیند اما در سال ۲۰۲۰ تولید گوشی‌های آیفون با مشکلاتی اساسی مواجه شد. علاوه بر این‌ها، آمار فروش جهانی گوشی‌های اپل به خاطر تعطیلی مراکز فروش این شرکت در بازارهای خارج از چین در سال ۲۰۲۰ هم تحت تأثیر منفی قرار گرفت.

اپل ۷ سپتامبر (۱۶ شهریور) از گوشی‌های سری آیفون ۱۴ را در چهار مدل استاندارد (۶٫۱  اینچی)، پلاس (۶٫۷ اینچی)، پرو (۶٫۱ اینچی) و پرو مکس (۶٫۷ اینچی) رونمایی و جز مدل پلاس که در تاریخ ۷ اکتبر (۱۵ مهر) راهی بازار شد، سایر مدل‌ها را ۱۶ سپتامبر (۲۲ شهریور) برای خرید در دسترس قرار داد. در این بین فروش مدل پرو و پرو مکس عالی بوده اما فروش پایین مدل پلاس اپل را مجبور کرده تولید آن را کاهش دهد.

منبع: PhoneArena

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما