ادعای ایکس‌باکس در دادگاه اکتیویژن: گیمرهای پلی‌استیشن کال آو دیوتی بازی نمی‌کنند!

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

پس از اینکه نهاد نظارتی بریتیانیا یعنی CMA جلوی نهایی‌شدن قرارداد خرید بزرگ اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت را گرفت و آن را مسدود کرد، مایکروسافت عقب نکشید و به این رأی اعتراض کرد تا به CMA فشار بیاورد. از آن موقع، تمرکز اصلی روی کمیسیون تجارت فدرال (FTC)، نهاد نظارتی آمریکا، رفته است زیرا به بررسی‌های نهایی آن‌ها نزدیک شده‌ایم. طبق گزارش‌هایی که بر اساس اسناد جدید منتشر شده است، شاید بتوانیم به برخی از اختلاف‌های کمیسیون تجارت فدرال و ایکس‌باکس برای تأیید این قرارداد پی ببریم.

از همان روز اول، یکی از دعواهای اساسی بر روی بازی کال آو دیوتی بوده است که طبق ادعاهای پلی‌استیشن تصاحب اکتیویژن و در نتیجه‌ کال آو دیوتی می‌تواند ضربه‌ای زیادی به رقابت میان آن‌ها وارد کند. مایکروسافت ظاهراً طبق بیانیه‌ی خود به دادگاه ایالات متحده گفته است که اکثر گیمرهای پلی‌استیشن، بازی کال آو دیوتی را انجام نمی‌دهند؛ اما در پاسخ FTC خطاب به آن‌ها گفته است که آن‌ها شواهدی دارند که در پرونده دادگاه رد شده است و خلاف این موضوع را نشان می‌دهد.

FTC آمریکا همچنین ادعا می‌کند که اکتیویژن بیان کرده است که بازی‌های آن‌ها می توانند بدون مالکیت مایکروسافت روی فضای ابری منتشر شوند. این موضوع در صورت صحت، شاید بتواند تأثیر مهمی در کاهش حساسیت FTC روی تسلط مایکروسافت بر فضای ابری در بازی‌های ویدئویی داشته باشد. این موضوعی بود که CMA‌ به خاطر آن تصمیم گرفت تا معامله را مسدود کند.

Call of Duty Warzone

FTC آمریکا همچنین در توضیحات خود ادامه می‌دهد که نظرات و سیاست‌های مایکروسافت در رابطه با قرارداد خرید بتسدا یکی از مسئله‌های نگران‌کننده برای آن‌ها است. آن‌ها می‌گویند که مایکروسافت مانع عرضه‌ی بازی‌های مثل استارفیلد و ردفال روی کنسول‌های پلی‌استیشن شده است و به همین خاطر آن‌ها این نگرانی را دارند که مایکروسافت همین سیاست را در رابطه با بازی‌های اکتیویژن هم اتخاذ کند.

همچنین FTC در رابطه با پیشنهاد مایکروسافت مبنی بر تنظیم قراردادی ۱۰ ساله برای عرضه‌ی بازی کال آو دیوتی روی پلی‌استیشن می‌گوید که قراردادهای ۱۰ ساله مایکروسافت در اینجا کمی نامرتبط هستند زیرا اکثر این قراردادها در کشورهای خارجی امضا می‌شوند و به طور کامل به نگرانی‌های بازار آمریکا پاسخ نمی‌دهند. FTC اذعان می‌کند این قراردادها نقاط ضعفی دارند و ابهامات و سوالات مهمی را برایمان مطرح می‌کنند.

در انتها FTC می‌گوید که مایکروسافت اظهار‌نظر کرده که اکتیویژن پس از تصاحب به صورت جداگانه به فعالیت خود ادامه خواهد داد، در همین راستا، FTC بیان می‌کند که اگر چنین باشد، جلوگیری از این قرارداد هیچ آسیب واقعی و بزرگی برای مایکروسافت نخواهد داشت.

گردآوری این اطلاعات توسط اکانت توییتری CharlieIntel انجام شده است.

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی


کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیا

کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایتبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما