مقایسه گلکسی بادز لایو با اپل ایرپادز پرو؛ کدام یک ارزش خرید بیشتری دارد؟

۱۶ مرداد ۱۳۹۹ | ۰۲:۰۶ ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
گلکسی بادز لایو

سامسونگ روز گذشته در رویداد آنپکد، از محصولات جدید خود رونمایی کرد که گلکسی بادز لایو نیز یکی از آن‌هاست. از آن جایی که این گجت قابلیت‌های خوب و قیمت مناسبی هم دارد، می‌تواند به رقیبی جدی برای ایرپادزهای اپل تبدیل شود. بنابراین در این مطلب به مقایسه گلکسی بادز لایو با ایرپادز پرو می‌پردازیم تا ببینیم کدام یک از آن‌ها ارزش خرید بیشتری دارند.

عضو جدید خانواده گلکسی بادزها به‌تازگی معرفی شده و به همین خاطر شانسی برای بررسی کیفیت و عملکرد آن نداشتیم. بنابراین صرفا به مشخصات روی کاغذ و ادعاهای سامسونگ تکیه می‌کنیم تا ببینیم آیا می‌توان به عنوان رقیبی جدی برای ایرپادز پرو روی این محصول حساب کرد یا خیر.

مقایسه قابلیت‌های گلکسی بادز لایو با اپل ایرپادز پرو

درست مانند گلکسی بادز پلاس و بر خلاف ایرپادز پرو، هنگامی که گلکسی بادز لایو را درون گوش خود قرار می‌دهید بیرون زدگی زیادی را شاهد نخواهید بود. همچنین به لطف بهره‌مندی از سری نگه‌دارنده، بادز لایو به‌خوبی درون گوش شما قرار می‌گیرد. البته این‌طور که از ظاهر دو محصول می‌فهمیم، به نظر می‌رسد ایرپادز پرو به خاطر سری‌های سیلیکونی بسیار خوبی که دارد بتواند در جداسازی صدای محیط عملکرد بهتری داشته باشد اما با این حال باید منتظر عرضه رسمی گلکسی بادز لایو باشیم تا بعد از بررسی کامل بتوانیم در این رابطه نظر قطعی صادر کنیم.

از طرف دیگر وقتی گلکسی بادز لایو درون گوش قرار گیرد، احتمالا به‌سادگی از آن بیرون نخواهد آمد چرا که طراحی ارگونومیک آن به گونه‌ای است که کاملا درون گوش می‌نشیند. گلکسی بادز پلاس نیز دقیقا از همین ویژگی برخوردار بود. ایرپادز پرو اگرچه ایستایی بسیار خوبی درون گوش دارد اما به دلیل اندازه بزرگش، به‌راحتی نیز می‌توان آن را خارج کرد. یکی از برتری‌های نماینده سامسونگ، عرضه آن در چند رنگ مختلف از جمله برنزی است، در حالی که اپل هنوز نسخه مشکی ایرپادز را هم راهی بازار نکرد.

مقایسه طول عمر باتری و قیمت

در جدول زیر، تمام مشخصات فنی مهم دو ایربادز را در کنار قیمتشان با یکدیگر مقایسه کردیم تا ببینیم آیا گجت سامسونگ می‌تواند رقیب قدرتمند خود را پشت سر بگذارد یا خیر.

گلکسی بادز پلاس ایرپادز پرو
پشتیبانی از شارژ سریع پشتیبانی از شارژر بی‌سیم
استاندارد IPX2 (مقاوم در برابر چکه‌های آب) استاندارد IPX4 (مقاوم در برابر آب و عرق کردن)
موجود در سه رنگ‌ سفید، مشکی و برنزی موجود در یک رنگ سفید
پشتیبانی از دستیار صوتی بیکسبی پشتیبانی از دستیار صوتی سیری
پشتیبانی از کنترل لمسی پشتیبانی از کنترل لمسی
تنظیم شده توسط شرکت AKG
امکان شنیدن صدای محیط حین گوش دادن به موسیقی امکان شنیدن صدای محیط حین گوش دادن به موسیقی
طول عمر باتری: قابلیت حذف نویز فعال: ۶ ساعت – قابلیت حذف نویز غیرفعال: ۸ ساعت طول عمر باتری: قابلیت حذف نویز فعال: ۴٫۵ ساعت – قابلیت حذف نویز غیرفعال: ۵ ساعت
۱۷۰ دلار ۲۵۰ دلار

با در نظر گرفتن ویژگی‌ها و قیمت این دو گجت، به نظر شما ارزش خرید کدام یک بیشتر است؟ گلکسی بادز لایو یا ایرپادز پرو؟

منبع: PhoneArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar محمد

    هر دو قیمت زیادی دارن
    ولی به نظر من گلکسی بادز سامسونگ قیمت کم تر و زیبایی بهتری داره ، همچنین باطری بهتری داره
    اما برای امل زد آب بودن داره که خیلی مهمه
    کاشکی در مورد کیفیت پخش صداشون رو هم مینوشتین مثل جلوه ها و و کمک هایی مسل دالبی سامسونگ . و تفاوتس با ایدزبادز های معمولی