پرچم‌داران قدیمی سامسونگ قابلیت‌های دوربین گلکسی S22 را دریافت می‌کنند

۲۴ اسفند ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

سامسونگ با معرفی سری جدید گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار خود، تعدادی قابلیت جدید هم به این گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار اضافه کرده تا کاربران از این قابلیت‌های کاربردی بهره‌مند شوند. اما اکنون غول فناوری کره‌ای تصمیم گرفته تا برخی از قابلیت‌های دوربین سری گلکسی S22 را برای کاربران پرچم‌دار قدیمی خود از جمله گوشی‌های تاشو هم در دسترس قرار دهد. در همین راستا، سامسونگ به‌روزرسانی رابط کاربری OneUI 4.1 را برای بیش از ۱۲ گوشی هوشمند خود منتشر خواهد کرد.

طبق گزارش منابع معتبر، گلکسی S21، گلکسی S20، گلکسی نوت ۲۰ و همه‌ی گوشی‌های هوشمند سری Z از جمله Z فولد ۲ و زد فلیپ ۵G فناوری Nitography سری گلکسی S22 را دریافت خواهند کرد. این فناوری جدیدی که شرکت کره‌ای برای بهبود عکاسی در شب طراحی کرده به صورت خودکار بهترین فریم را برای ثبت تصویر انتخاب می‌کند. این فریم انتخابی به لنز اجازه می‌دهد نور بیشتری را جذب کند تا تصویر ثبت شده بیشترین میزان جزئیات را داشته باشد. این یک نسخه‌ی پیشرفته‌تر از کاری است که دوربین گوشی‌ها در حالت شب انجام می‌دهند. همچنین این قابلیت امکان گرفتن سلفی در حالت پرتره و در زمان شب را برای شما به ارمغان می‌آورد.

اگر شما حیوان خانگی دارید و از گوشی‌های پرچم‌دار سامسونگ بهره می‌برید، قابلیت جدید سامسونگ امکان شناسایی و تشخیص حیوان خانگیتان را برای گوشیتان به همراه می‌آورد. با این ویژگی بسیار کاربردی، حیوانات خانگی شما هم توسط دوربین جلو و دوربین‌های عقب گوشیتان شناسایی خواهند شد. این قابلیت برای گوشی‌های پرچم‌دار گلکسی S21، S21 فن ادیشن، S20 فن ادیشن، گلکسی زد فولد و فلیپ ۲ و زد فولد و فلیپ ۳ منتشر خواهد شد. همچنین کاربران گلکسی نوت ۲۰ هم می‌توانند از این قابلیت بهره ببرند.

اگر شما جزء آن دسته از کاربرانی هستید که با دوربین گوشی خود ویدیو‌های زیادی ضبط می‌کنید، سامسونگ برای شما یک قابلیت بسیار کاربردی دارد. در رابط کاربری OneUI 4.1، لنز تله فوتو در گلکسی زد فولد ۳، گلکسی S21 و گلکسی S21 فن ادیشن می‌تواند ویدیو‌های پرتره ضبط کند.

این قابلیت به شما اجازه می‌دهد که از نمای نزدیک فیلم‌برداری کرده و پشت سوژه‌ی خود تار کنید. قابلیت Director View به شما این امکان را می‌دهد تا با تمام دوربین‌های گوشی به فیلم‌برداری بپردازید. این ویژگی برای کاربران سری گلکسی S21، زد فولد و زد فلیپ ۳ در دسترس خواهد بود.

پشتیبانی از لنز تله فوتو برای فیلم‌برداری در حالت پرو گلکسی S21 اولترا با اپلیکیشن Expert Raw در دسترس است. سامسونگ قصد دارد این ویژگی‌ها را برای گوشی‌های گلکسی S20، زد فولد ۳، نوت ۲۰ اولترا، گلکسی S20 اولترا و زد فولد ۲ در سال جاری منتشر کند. سری گلکسی S21 هم قادر به استفاده از همکاری سامسونگ با Snapchat خواهد بود و به شما این امکان را می‌دهد تا از ویژگی‌های جدید دوربین گوشی در شبکه‌های اجتماعی بهره‌مند شوید.

در نهایت باید به این نکته اشاره کرد که به‌روزرسانی رابط کاربری OneUI 4.1 تغییراتی را در حالت‌های مختلف اپلیکیشن دوربین ایجاد می‌کند. برای مثال حالت «Single Take» به منوی «More» اضافه شده است.

بد نیست یادآوری کنیم که سامسونگ برخلاف سال گذشته تصمیم گرفت تا قدرت سخت‌افزاری گوشی‌های خود را بهبود ببخشد. در نتیجه‌ی این موضوع شاهد به‌کارگیری یک سنسور ۵۰ مگاپیکسلی به‌عنوان دوربین اصلی مدل پلاس و استاندارد هستیم که شرکت کره‌ای قابلیت‌های نرم‌افزاری فوق‌العاده‌ای را هم برای آن‌ها در نظر گرفته است.

سامسونگ معمولا قابلیت‌های خوب را برای پرچم‌داران مدل اولترا نگه می‌داشت اما این‌بار تصمیم گرفت دو مدل پلاس و استاندارد را هم به یک سری از امکانات و قابلیت‌های جذاب مدل بزرگ‌تر مجهز کند. در نتیجه اکنون گلکسی S22 و S22 پلاس در عکاسی در شب عملکرد فوق‌العاده‌ای دارند و اگر نسبت به مدل اولترا ضعیف‌تر هم باشند فقط به خاطر محدودیت سخت‌افزاری است چون از لحاظ نرم‌افزاری هیچ کم و کاستی در آن‌ها وجود ندارد.

منبع: Digitaltrends

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar عطا

    داداش تبلت من Tab A10 سال ۲۰۱۸ درست شده اما قابلیت عکاسی حیوانات رو داره

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه