سری گلکسی S22 از S21 فروش بهتری داشته است

۵ آبان ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
گلکسی S22 فروش S21

گزارشی که از میزان فروش گوشی‌های سری گلکسی S22 سامسونگ منتشر شده نشان می‌دهد پرچم‌داران سال ۲۰۲۲ سامسونگ در مقایسه با سری گلکسی S21 عملکرد به مراتب بهتری در بازار از خود به نمایش گذاشته‌اند.

سامسونگ اوایل امسال از گوشی‌های سری گلکسی S22 رونمایی کرد. محصولاتی که در مقایسه با قبل یک سری ارتقای خوب داشته‌اند که از جمله این موارد می‌توان به اضافه شدن دوربین تله‌فوتوی واقعی به دو مدل استاندارد و پلاس، ارتقای دوربین اصلی آن‌ها به سنسور ۵۰ مگاپیکسلی، افزایش کیفیت ساخت این دو مدل و همچنین اضافه شدن قلم به گلکسی S22 اولترا و تغییر زبان طراحی آن اشاره کرد.

انتظار می‌رفت گوشی‌های سری گلکسی S22 از لحاظ فروش عملکرد خوبی از خود به نمایش بگذارند که با توجه به گزارش میزان درآمد سه ماه سوم امسال که از سوی سامسونگ منتشر شده، متوجه شده‌ایم که این اتفاق افتاده و پرچم‌داران سال ۲۰۲۲ سامسونگ توانسته‌اند در مقایسه با سری گلکسی S21 عملکردی به مراتب بهتر از لحاظ درآمدزایی از خود به نمایش بگذارند. البته در متن گزارش نیامده که کدام مدل فروش بیشتری داشته و آیا لزوما این درآمدزدایی به معنای فروش بیشتر هر سه مدل است و یا فروش مدل‌های گران‌قیمت‌تر، اما هرچه که بوده، سری گلکسی S22 از لحاظ درآمدزایی موفق‌تر از نسل گذشته عمل کرده است. این اما تمام ماجرا درباره‌ی سه ماه پرماجرای سامسونگ نیست.

افت قابل توجه سود سامسونگ در کنار فروش بالای گوشی‌های گلکسی زد فولد ۴ و زد فلیپ ۴

گلکسی S22 فروش S21

در حالی که تنها دو ماه از عرضه‌ی گوشی‌های گلکسی زد فولد ۴ و زد فلیپ ۴ می‌گذرد، این محصولات تاشو توانسته‌اند در بازارهای کلیدی، عملکرد موفقی از لحاظ فروش از خود به نمایش بگذارند. به صورت کلی، سامسونگ در سه ماه سوم امسال عملکرد ثابتی نداشته است. از یک طرف این شرکت کره‌ای توانسته در بازه‌ی زمانی یادشده (بین جولای تا سپتامبر ۲۰۲۲)، ۱۱ تریلیون وون کره سود داشته باشد که معادل ۷٫۵ میلیارد دلار آمریکا است. از یک طرف دیگر، این میزان ۲۳٪ کمتر از چیزی است که این شرکت در سه ماه دوم امسال موفق شده بود کسب کند. همچنین این ۷٫۵ میلیارد دلار چیزی در حدود ۳۱٪ کمتر از سودی است که شرکت کره‌ای توانسته بود در سه ماه سوم سال گذشته به دست بیاورد.

در طول سه سال گذشته، این نخستین باری بوده است که سامسونگ در مقایسه با سال گذشته‌ی خود تا این اندازه کاهش در سود را تجربه می‌کند. اما از لحاظ میزان درآمد، سامسونگ به صورت کلی توانسته یک رکورد خوب از خود به جای بگذارد و در سه ماه یادشده، ۷۶٫۷۸ تریلیون وون کره درآمدزایی کند. این میزان بیشتر از ۷۳٫۹۸ تریلیون وون است که در بازه‌ی زمانی مشابه در سال گذشته برای سامسونگ به دست آمد اما اندکی از ۷۷٫۲ تریلیون وون که این شرکت کره‌ای در سه ماه گذشته موفق به کسب آن شد کمتر است.

گلکسی S22 فروش S21

در این بین، بخش موبایل سامسونگ هم وضعیت نسبتا خوبی داشته است. درآمد و سود این بخش به ترتیب در سه ماه یادشده ۳۲٫۲۱ تریلیون و ۳٫۲۴ تریلیون بوده که رقم نخست یعنی درآمد به دست آمده در مقایسه با سه ماه سوم سال ۲۰۲۱ به شکل قابل توجهی بیشتر ولی میزان سود اندکی کمتر است. در این بین، گلکسی زد فلیپ ۴ و گلکسی زد فولد ۴ که گوشی‌های تاشوی جدید سامسونگ به حساب می‌آیند موفق شده‌اند در سه ماهی که گذشت، عملکرد بهتری در مقایسه با نماینده‌های نسل قبل سامسونگ داشته باشند. این شرکت کره‌ای صحبت خاصی از آمار دقیق فروش آن‌ها به میان نیاورد و فقط به گفتن کلمه‌ی «فروش قوی» بسنده کرد.

گوشی‌های تاشوی سامسونگ همچنین به افزایش سود چشمگیر بخش سامسونگ دیسپلی هم کمک شایانی کرده‌اند. این بخش وظیفه‌ی تولید نمایشگر را برای محصولات سامسونگ و سایر شرکای آن بر عهده دارد. البته میزان سود به دست آمده از راه فروش نمایشگرهای بزرگ نظیر تلویزیون و مانیتور تقریبا نصف شده است اما نمونه‌های کوچک‌تر به مراتب بهتر عمل کرده‌اند.

سامسونگ اعلام کرده می‌خواهد تجربه‌ی کار با قلم S-Pen را در سال ۲۰۲۳ بهبود ببخشد. حال باید منتظر ماند و دید این حرف به چه معناست و چگونه به این شرکت در کسب درآمد و سود بیشتر در  سال پیش رو کمک می‌کند.

منبع: Wccftech ,GSMArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه