گلکسی S22 اولترا احتمالا دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی نخواهد داشت

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
گلکسی S22 اولترا

سامسونگ قبل از استفاده از سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی در سال ۲۰۲۰، تقریبا به مدت یک دهه برای پرچم‌داران خود از دوربین‌های ۱۶ مگاپیکسلی یا با رزولوشن پایین‌تر استفاده می‌کرد. این شرکت امسال برای گلکسی S21 اولترا از نسل جدید سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی بهره برد و به نظر می‌رسد برای گلکسی S22 اولترا هم نمی‌خواهد رزولوشن دوربین اصلی را افزایش دهد.

در رابطه با سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی سامسونگ گزارش‌های مختلفی منتشر شده و برخی شایعه‌‌ها از راهیابی این سنسور به گلکسی S22 اولترا خبر می‌دادند. با این حال به گفته‌ی یکی از مشهورترین افشاگران حوزه‌ی تکنولوژی که با نام کاربری Ice Universe در شبکه‌های اجتماعی فعالیت دارد، سامسونگ برای این گوشی از نسل سوم سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی استفاده خواهد کرد. این افشاگر مدعی شده که سامسونگ در حال حاضر مشغول بهینه‌سازی و بهبود عملکرد این سنسور دوربین است.

باید خاطرنشان کنیم اگرچه برخی کاربران به افزایش رقم مگاپیکسل دوربین علاقه‌ی زیادی دارند، اما باید بگوییم که هرچقدر تعداد پیکسل‌ها افزایش پیدا کنند، اندازه‌ی آن‌ها کوچک‌تر می‌شود و این به معنای حساسیت کمتر در برابر نور و افزایش نویز در تصویر است. این ضعف به‌خصوص برای فیلم‌برداری بیشتر نمود پیدا می‌کند زیرا در فیلم‌برداری قابلیت ترکیب پیکسل‌ها استفاده نمی‌شود.

گلکسی S22 اولترا

همان‌طور که احتمالا می‌دانید، اندازه‌ی پیکسل‌ها نقش مهم‌تری در کیفیت تصاویر ایفا می‌کنند و به همین خاطر هرچقدر سنسور بزرگ‌تر باشد، حرف بیشتری برای گفتن دارد. در همین زمینه می‌توانیم به سنسور غول‌پیکر ۵۰ مگاپیکسلی ISOCELL GN2 سامسونگ اشاره کنیم که شیائومی برای می ۱۱ اولترا از این سنسور قدرتمند استفاده کرده و دوربین این گوشی هم در حال حاضر رتبه‌ی اول سایت معتبر DxOMark را در اختیار دارد.

در رابطه با گلکسی S22 اولترا می‌توانیم به شایعه‌ها مبنی بر بهره‌گیری از دوربین پریسکوپی با قابلیت زوم متغیر هم اشاره کنیم. همچنین برخی شایعه‌ها به بهره‌گیری این گوشی از دوربین زیر نمایشگر اشاره کرده بودند ولی به نظر می‌رسد کیفیت این تکنولوژی هنوز نتوانسته نظر سامسونگ را جلب کند و به همین خاطر نباید انتظار بهره‌گیری سری گلکسی S22 از این مشخصه را داشته باشیم.

منبع: Slash Gearبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

یک دیدگاه
  1. Reza

    یه جاشو اشتباه گفتید که من اصلاح میکنم
    در همین زمینه می‌توانیم به سنسور غول‌پیکر ۵۰ مگاپیکسلی ISOCELL GN2 سامسونگ اشاره کنیم که شیائومی برای می ۱۱ اولترا از این سنسور قدرتمند استفاده کرده و دوربین این گوشی هم در حال حاضر رتبه‌ی اول سایت غیر معتبر DxOMark را در اختیار دارد.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما