۷ ارتقای مهم دوربین‌های سامسونگ گلکسی S23 اولترا

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
گلکسی S23 اولترا

در نگاه اول، گلکسی S23 اولترا به غیر از دوربین اصلی ۲۰۰ مگاپیکسلی، در زمینه‌ی دوربین‌ها تفاوت زیادی با نسل قبلی ندارد. اما اگر کمی عمیق‌تر به این گوشی نگاه کنیم، می‌توانیم بهبود‌های مختلفی را در زمینه‌ی دوربین‌ها مشاهده کنیم. در ادامه به ۷ ارتقای مهم دوربین‌های گلکسی S23 اولترا نسبت به نسل قبلی می‌پردازیم.

دوربین اصلی ۲۰۰ مگاپیکسلی

طبیعتا مهم‌ترین ارتقای صورت گرفته برای دوربین‌های گلکسی S23 اولترا، مربوط به استفاده از دوربین اصلی ۲۰۰ مگاپیکسلی است. این یعنی به جای استفاده از دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی که طی چند سال اخیر در مدل‌های اولترا قرار گرفته، سامسونگ تصمیم گرفته یک سنسور مبتنی بر رزولوشن بالاتر را مورد استفاده قرار دهد. هرچقدر رزولوشن یک سنسور بالاتر باشد، دوربین موردنظر می‌تواند عکس‌های دارای جزئیات بیشتر را ثبت کند. همین موضوع برای زوم دیجیتال و کراپ کردن عکس‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد.

گلکسی S23 اولترا

البته این دوربین در حالت پیشفرض عکس‌های ۵۰ مگاپیکسلی در اختیار شما قرار می‌دهد که در این حالت، از فناوری ترکیب پیکسل استفاده می‌شود. این در حالی است که نسل قبلی این گوشی در حالت پیش‌فرض عکس‌های ۱۲ مگاپیکسلی ارائه می‌کرد. البته با فعال‌سازی حالت پرو، می‌توانید عکس‌های ۲۰۰ مگاپیکسلی هم ثبت کنید که در این شرایط، عکس‌های موردنظر حجم بسیار بالایی خواهند داشت و در نتیجه فقط در شرایط خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بهبود کیفیت‌ عکس‌ها در محیط‌های کم‌نور

سامسونگ برای گلکسی S23 اولترا بار دیگر توجه زیادی به بهبود کیفیت عکس‌های ثبت شده در محیط‌های کم‌نور نشان داده است. به لطف استفاده از سنسور جدید، هر ۱۶ پیکسل تبدیل به یک پیکسل می‌شود و با این کار نور دریافتی هم افزایش پیدا می‌کند. به همین خاطر در محیط‌های کم‌نور می‌تواند عکس‌های روشن‌تر با جزئیات بیشتر را در اختیار کاربران قرار دهد.

گلکسی S23 اولترا

در این میان باید به بهبود قابل توجهی سیستم لرزشگیر اپتیکال هم اشاره کنیم که این مشخصه برای فیلمبرداری و عکاسی در محیط‌های کم‌نور نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. از سوی دیگر بهبود پردازش تصویر هم منجر به کاهش قابل توجه نویز تصاویر و ویدیو‌ها می‌شود. برای افرادی که اهل سلفی گرفتن هستند هم باید بگوییم که حالا دوربین سلفی از حالت پرتره جدید برای محیط‌های کم‌نور بهره می‌برد که به شما اجازه می‌دهد در شب از افکت بوکه جذابی بهره ببرید.

بهبود کیفیت عکاسی آسمان شب

بعد از معرفی حالت شب برای عکاسی، شرکت‌های سازنده‌ی گوشی‌های هوشمند خیلی زود به عکاسی آسمان شب هم توجه نشان دادند. حالا در گلکسی S23 اولترا به جای اینکه برای عکاسی آسمان شب از اپ ExpertRAW استفاده کنید، می‌توانید به راحتی چنین عکس‌هایی را با اپ دوربین پیشفرض گوشی انجام دهید.

گلکسی S23 اولترا

به لطف بهبود سنسور و سیستم لرزشگیر و همچنین افزایش امکانات پردازش تصویر، سامسونگ می‌گوید بدون استفاده از تجهیزات خاص می‌تواند از حرکات ستارگان عکس‌های بسیار جذابی را ثبت کنید. البته طبیعتا برای ثبت چنین عکس‌هایی باید دوربین را روی سه‌پایه قرار دهید تا برای مدت‌زمان طولانی دوربین آن در یک جهت ثابت قرار بگیرد.

امکانات لایت‌روم درون ExpertRAW

گلکسی S23 اولترا

با توجه به اینکه حالا با گلکسی S23 اولترا می‌توانید عکس‌های ۲۰۰ مگاپیکسلی ثبت کنید، سامسونگ خوشبختانه امکانات مربوط به ادیت عکس را هم افزایش داده است. به طور مشخص اپلیکیشن محبوب ExpertRAW حالا از امکانات اپ لایت‌روم هم بهره می‌برد. این یعنی بدون نیاز به دانلود اپ لایت‌روم، با استفاده از اپ ExpertRAW سامسونگ قادر به ادیت‌های پیشرفته برای عکس‌های خود هستید. به همین خاطر بدون شک کاربران بیشتری نسبت به گذشته از این امکانات استفاده خواهند کرد.

تغییر دوربین سلفی

گلکسی S23 اولترا از دوربین سلفی ۱۲ مگاپیکسلی بهره می‌برد و این در حالی است که نسل قبلی آن با دوربین سلفی ۴۰ مگاپیکسلی راهی بازار شد. اما این دوربین مانند دوربین‌های اصلی از فناوری Super HDR بهره می‌برد که به لطف همین فناوری می‌تواند عکس‌های روشن‌تر با رنگ‌های بهتر را ثبت کند. همچنین نباید امکان ضبط ویدیو‌های ۴K با سرعت ۶۰ فریم در ثانیه را از قلم بیندازیم. برای مقایسه باید بگوییم که S22 اولترا می‌تواند ویدیو‌های سلفی ۴K با سرعت ۳۰ فریم در ثانیه را در اختیار شما قرار دهد.

در ضمن هوش مصنوعی استفاده شده برای دوربین سلفی هم بسیار بهتر شده و در نتیجه جزئیات مختلفی مانند مو، چشم‌ها و رنگ پوست با دقت بیشتری پردازش می‌شوند.

افزایش جذابیت ویدیو‌ها

دوربین‌های گلکسی S23 اولترا به لطف بهره‌گیری از قابلیت Super HDR و سیستم لرزشگیر بهتر، در زمینه‌ی فیلمبرداری جذابیت بیشتری نسبت به نسل قبلی دارند. در این میان نباید قابلیت فیلمبرداری ۸K با سرعت ۳۰ فریم در ثانیه را از قلم بیندازیم که این روزها شمار طرفداران فیلمبرداری ۸K رو به افزایش است. برای مقایسه باید بگوییم که با استفاده از گلکسی S22 اولترا می‌توانید ویدیو‌های ۸K با سرعت ۲۴ فریم در ثانیه را ثبت کنید.

اما به احتمال زیاد بسیاری از کاربران گلکسی S23 اولترا ترجیح می‌دهند ویدیو‌های ۴K را با سرعت ۶۰ فریم در ثانیه با قابلیت Super HDR ضبط کنند و با این کار از رنگ‌های جذاب و گستره دینامیکی فوق‌العاده‌ای بهره‌مند خواهید شد.

ضبط صدای ۳۶۰ درجه

اگر گلکسی S23 اولترا را به همراه گلکسی بادز ۲ پرو استفاده کنید، حین ضبط ویدیو‌ می‌توانید از میکروفون‌های موجود در این هدفون هم بهره ببرید تا قادر به ضبط صدای ۳۶۰ درجه باشید. البته بعد از ضبط برای بهره‌گیری از این صدای ضبط شده، باید فقط از همین هدفون استفاده کنید. اما در هر صورت این یک نمونه‌ی جذاب از افزایش هماهنگی بین گجت‌های موجود در اکوسیستم محصولات یک شرکت است. به لطف این مشخصه، کاربران گلکسی S23 اولترا انگیزه‌ی بیشتری برای خرید گلکسی بادز ۲ پرو پیدا می‌کنند.

سخن پایانی

به طور کلی این مشخصات حداقل بر روی کاغذ بسیار جذاب به نظر می‌رسند ولی برای اظهارنظر قطعی در مورد دوربین‌های این گوشی، باید این دوربین‌ها را به طور گسترده مورد بررسی قرار دهیم. اما به طور کلی با توجه به اینکه گلکسی S22 اولترا از نظر دوربین فوق‌العاده عمل کرده، S23 اولترا حتی اگر اندکی بهبود پیدا کرده باشد، پس با دوربین‌های فوق‌العاده‌ای روبرو خواهیم شد.

منبع: Tom’s Guide

راهنمای خرید گوشی موبایل


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. SohylKia

    S23 واقعا تغییرات جذاب و زیادی داشته

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما