گلکسی S25 ممکن است با تراشه مدیاتک عرضه شود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
گلکسی S25

طی ماه‌های گذشته گزارش‌های زیادی در مورد چیپست درون سری گلکسی S25 منتشر شده است. برخی از این شایعات حاکی از آن است که این سری تنها با چیپ اگزینوس ۲۵۰۰ عرضه خواهد شد. برخی دیگر می‌گویند که بازدهی غیرمنتظره پایین اگزینوس، سامسونگ را مجبور به استفاده مجدد از استراتژی دو چیپسته می‌کند؛ حتی اگر اسنپدراگون ۸ نسل ۴ گران‌تر از حد معمول باشد. حالا یک شایعه عجیب، احتمال راه‌یابی چیپست مدیاتک را به سری گلکسی S25 مطرح کرده است.

بر اساس این خبر، سامسونگ برای اولین بار در حال بررسی اتخاذ یک استراتژی سه چیپسته برای سری گلکسی S است. در این گزارش آمده که سامسونگ در نظر دارد علاوه بر استفاده از تراشه‌های اسنپدراگون ۸ نسل ۴ و اگزینوس ۲۵۰۰، نسخه دیگری از گلکسی S25 را نیز با چیپست مدیاتک دایمنسیتی تولید کند.

سامسونگ هرگز برای گوشی‌های پرچمدار خود از استراتژی سه چیپسته استفاده نکرده است و افزودن مدیاتک به این رقابت، اولین تجربه خواهد بود. مزایای این کار چه می‌تواند باشد؟ و چه ریسک‌هایی به همراه خواهد داشت؟ از یک طرف، همکاری با مدیاتک می‌تواند به سامسونگ کمک کند تا تعادل قدرت را حفظ کند و از افزایش قیمت چیپست‌های اسنپدراگون توسط کوالکام در صورت عدم موفقیت اگزینوس جلوگیری کند. تحلیلگران می‌گویند که اسنپدراگون ۸ نسل ۴ نسبت به نسل ۳ فعلی ۲۵ تا ۳۰ درصد گران‌تر خواهد بود.

گلکسی S25

از طرف دیگر، سامسونگ عمدتاً از چیپ‌های مدیاتک برای برخی از گوشی‌های میان‌رده خود استفاده کرده است، اما ساخت نه یک یا دو، بلکه سه نسخه گلکسی S25 با سه چیپست متفاوت برای مناطق مختلف می‌تواند نتیجه معکوس داشته باشد. علاوه بر این، توسعه به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری جدید برای سه پیکربندی سخت‌افزاری متفاوت ممکن است به یک چالش واقعی تبدیل شود. همچنین، افزایش قیمت چیپست‌ها در حال حاضر یک واقعیت اجتناب‌ناپذیر به نظر می‌رسد، هرچند که ممکن است برای سامسونگ ناخوشایند باشد، اما این شرکت نمی‌تواند با جابه‌جایی‌های مختلف از آن اجتناب کند.

این شایعه عجیب و غریب مشخص نمی‌کند که کدام بازارها کدام چیپست‌ها را دریافت خواهند کرد. اما اگر حقیقتی در پس این ادعاهای بلندپروازانه وجود داشته باشد، حدس می‌زنیم که نسخه گلکسی S25 مجهز به مدیاتک می‌تواند به تعداد محدودی از مناطق منتخب مانند چین محدود شود. سایر نقاط جهان روال معمول را دنبال کرده و استراتژی دو چیپسته اگزینوس-اسنپدراگون را ادامه خواهند داد. در هر صورت فعلا هنوز منابع دیگری این شایعه را تایید نکرده‌اند ولی اگر این موضوع صحت داشته باشد، در ماه‌های آینده گزارش‌های بیشتری در مورد آن منتشر خواهد شد.

منبع: SamMobile

راهنمای خرید گوشی موبایل


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

یک دیدگاه
  1. سامان

    افتضاح
    تراشه فقط اسنپ‌دراگون

    مدیاتک برای گوشی‌های میان‌رده بکار میره

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما