گلکسی زد فولد ۳ در حادثه‌‌ای منفجر شد؛ ماجرای نوت ۷ تکرار نمی‌شود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
گلکسی زد فولد 3

سامسونگ حدود ۲ ماه قبل در رویداد Unpacked خود از گلکسی زد فولد ۳ رونمایی کرد و با توجه به بلوغ این محصول نسبت به نسل‌های قبل، فروش خوبی برای آن گزارش می‌شود.

با وجود نقدهای مثبتی که بسیاری به این گوشی داشته‌اند، اما گویا چاد کریستین از خرید این گوشی پشیمان است. آقای کریستین که مدرس بازارهای مالی است، در توییتی اعلام کرده در حال بسته‌بندی گلکسی زد فولد ۳ خود بود تا آن را برای تعمیر به نمایندگی سامسونگ بفرستد، زیرا در هنگام دوچرخه‌سواری گوشی از جیبش افتاده بود و همین باعث شکستن نمایشگرش شد.

در حالی که او مشغول بسته‌بندی گوشی بود، ناگهان گلکسی زد فولد ۳ او منفجر شد و دود قابل ملاحظه‌ای از آن خارج شد. خوشبختانه در این حادثه آسیبی به آقای کریستین نرسید.

با خواندن این خبر، قطعا شما هم مانند ما انفجارهای گلکسی نوت ۷ را به‌یاد آوردید. این گوشی هم یکی از پرچم‌داران سامسونگ بود که به‌دلیل مشکل در باتری دستگاه، انفجارهای متعددی از آن در سرتاسر جهان گزارش شد که یکی از آن‌ها مربوط به انفجار در یک هواپیما بود.

در آن زمان، سامسونگ پس از دریافت گزارش‌های مربوط به انفجار با انتشار فراخوانی همه‌ی مدل‌های گلکسی نوت را از بازار جمع‌آوری کرد تا علت حادثه را جویا شود و پس از بررسی مشخص شد که انفجارها به‌دلیل استفاده از باتری‌های ساخت خود این کمپانی بوده است.

با وجود اینکه گلکسی زد فولد ۳ و گلکسی نوت ۷ هر دو توسط یک شرکت تولید شده‌اند و ممکن است ساختار تاشوی زد فولد ۳ باعث شود برخی از بابت مقاومت و استحکام آن دچار تردید شوند، اما به‌نظر نمی‌رسد سرنوشت این دو گوشی یکسان باشد.

با وجود اینکه چاد کریستین از اتفاق پیش آمده بسیار ناراحت است و در توییت خود به این موضوع اشاره کرده که اگر انفجار در زمان حمل دستگاه اتفاق می‌افتاد ممکن بود فاجعه‌ای به‌وجود آورد، باید این را هم در نظر گرفت که گوشی او پیش از انفجار سقوط کرده بود و ممکن است همین اتفاق باعث آسیب به قطعات داخلی گلکسی زد فولد ۳ او شده باشد.

گلکسی زد فولد 3

حتی خود او هم معتقد است که حادثه‌ی پیش آمده برای گوشی‌ هوشمندش با آنچه در داستان گلکسی نوت ۷ تجربه کرده بودیم کاملا متفاوت است و ممکن است به دلیل به زمین افتادن گوشی در هنگام دوچرخه‌سواری که یک هفته پیش از انفجار رخ داده بود، قطعات داخلی آن آسیب دیده باشند.

به‌غیر از اتفاق تلخی که برای گوشی آقای کریستین پیش آمده است، تا کنون هیچ گزارش دیگری از انفجار گلکسی زد فولد ۳ منتشر نشده است. همچنین، سامسونگ هنوز به‌صورت رسمی نسبت به این اتفاق واکنشی نشان نداده است.

شاید مهم‌ترین درسی که می‌توان از این حادثه گرفت این است که از سقوط گوشی‌ها و گجت‌های هوشمند خود جلوگیری کنیم و اگر فکر می‌کنیم این اتفاق اجتناب ناپذیر است، دست‌کم با استفاده از قاب‌ها و کیف‌های مقاوم از آن‌ها در مقابل آسیب‌های جدی محافظت کنیم.

منبع: Phone Arenaبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

۲ دیدگاه
  1. آرش دهستان آبکنار

    مهم‌ترین درسی که می‌توان از این حادثه گرفت این است که سامسونگ نخریم. بریم اپل بخریم

    1. H

      اپل و شیایومی

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما