بنچمارک گلکسی زد فولد ۴ با تراشه‌ی اسنپدراگون ۸ پلاس نسل ۱ منتشر شد

۲۵ خرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بنچمارک گلکسی زد فولد 4

گلکسی زد فولد ۴ قرار است با تراشه‌ی اسنپدراگون ۸ پلاس نسل ۱ به عنوان قلب تپنده رونمایی شود که در همین راستا امروز شاهد انتشار بنچمارک این محصول با تراشه‌ی یادشده بودیم.

اسنپدراگون ۸ پلاس نسل ۱ در حال حاضر قدرتمندترین تراشه‌ای است که کوالکام توانسته برای گوشی‌های اندرویدی طراحی کند. وظیفه‌ی ساخت این پردازنده را برخلاف مدل استاندارد، TSMC بر عهده داشته تا بلکه بتواند اندکی آن را بهینه‌تر تولید کند. چون اگر به خاطر داشته باشید، مدل استاندارد که توسط سامسونگ تولید می‌شد، به شدت داغ می‌کرد. هرچند TSMC هم نتوانست خیلی این مشکل را برطرف کند و باز هم شاهد مشکلات رایج اسنپدراگون ۸ نسل ۱ در مدل پلاس آن هستیم.

با این حال سامسونگ ظاهرا با کوالکام قرارداد دارد و باید از تراشه‌های این شرکت در پرچم‌دارهایش استفاده کند. از طرفی چون دایمنسیتی ۹۰۰۰ که بهترین و بهینه‌ترین پردازنده‌ی موجود برای پرچم‌داران اندرویدی است، از امواج میلی‌متری اینترنت ۵G پشتیبانی نمی‌کند، در نتیجه برای بازار آمریکا مناسب نیست و سامسونگ به همین خاطر به سراغ آن نمی‌رود.

اما بر می‌گردیم به بحث اصلی، جایی که قرار است شاهد نتیجه‌ی بنچمارک گلکسی زد فولد ۴ با تراشه‌ی اسنپدراگون ۸ پلاس نسل ۱ باشیم. گلکسی زد فولد ۴ با شماره مدل SM-F936U در این بنچمارک حضور پیدا کرد. با توجه به حرف «U» در انتهای شماره مدل، به نظر می‌رسد این همان مدلی باشد که قرار است در بازار ایالات متحده به فروش برسد. صرف نظر از این موضوع، نتیجه‌ی بنچمارک هم اطلاعات جالبی را در اختیارمان قرار داد.

اسنپدراگون ۸ پلاس نسل ۱ بکار رفته در گلکسی زد فولد ۴ توانست در این تست در بخش تک هسته‌ای، امتیاز ۱۳۵۱ و در بخش چند هسته‌ای، امتیاز ۳۸۰۸ را کسب کند. این مدل همچنین از ۱۲ گیگابایت حافظه‌ی رم هم بهره می‌برد؛ مشابه همان میزانی که برای گلکسی زد فولد ۳ هم در نظر گرفته شده بود. حال نمی‌دانیم آیا مدل دیگر با حافظه‌ی رم بیشتر/کمتر هم در دسترس قرار خواهد گرفت یا خیر.

بنچمارک گلکسی زد فولد 4

نکته‌ی جالب اینجاست که کوالکام مدعی شده تراشه‌ی جدید، ۱۰٪ از لحاظ پردازشی و گرافیکی به نسبت نسل گذشته بهبود داشته است. همچنین شرکت ادعا کرد اسنپدراگون ۸ پلاس نسل ۱، از لحاظ مصرف انرژی هم ۳۰٪ عملکرد بهینه‌تری در مقایسه با مدل استاندارد دارد. این عملکرد با توجه به توانایی بالایی که مدل استاندارد داشت، واقعا عالی است، اما پرسش اینجاست که آیا در عمل هم چنین چیزی را شاهد هستیم؟

اینطور که نتیجه نشان می‌دهد، پیشرفت خیلی چشمگیر نیست. حال اگر ادعاهای کوالکام درست باشند، گلکسی زد فولد ۴ می‌تواند در بخش‌های مختلف اعم از توان پردازشی و گرافیکی و طول عمر باتری، عملکرد فوق‌العاده‌ای از خود به نمایش بگذارد. حتی در این شرایط که گفته می‌شود باتری آن خیلی پرظرفیت نیست.

انتظار داریم طی روزهای آتی، خبرهای بسیار بیشتر و دقیق‌تری از گلکسی زد فولد ۴ به دستمان برسد. چون این محصول در بدترین حالت، کمتر از ۴۵ روز دیگر رونمایی خواهد شد و با توجه به شناختی هم که از سامسونگ داریم، قطعا باید تا قبل از این رونمایی، اطلاعات دیگری هم از این محصول منتشر شود.

لازم به ذکر است در کنار این محصول قرار است از گلکسی زد فلیپ ۴ هم رونمایی شود که گفته می‌شود آن هم از اسنپدراگون ۸ پلاس نسل ۱ به عنوان قلب تپنده بهره خواهد برد.

منبع: SamMobile

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه