گلکسی زد فولد ۵ این نقص بزرگ در طراحی را نخواهد داشت

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

اینطور که به نظر می‌رسد، سامسونگ قصد دارد در طراحی گلکسی زد فولد ۵ از لولایی استفاده کند که وقتی دستگاه را می‌بندید، هیچ فضای خالی بین دو طرف وجود نداشته باشد.

فعلا گلکسی زد فولد ۴ در مجموع بهترین گوشی تاشویی است که در بازار وجود دارد. سامسونگ این محصول را در سال ۲۰۲۲ به همراه زد فلیپ ۴ راهی بازار کرده و در ساخت آن بین قابلیت‌های سخت‌افزاری، نرم‌افزاری، دوربین، طول عمر باتری و کیفیت ساخت، تعادل خوبی را ایجاد کرده است. اما این بدان معنا نیست که این دستگاه هیچ نقطه ضعفی ندارد.

سامسونگ به این خاطر که بتواند گلکسی زد فولد ۴ را ضد آب طراحی کند، لولای آن را به گونه‌ای طراحی کرده که باعث شده یک سری ضعف‌ها در این بخش دیده شود. برای مثال وقتی نمایشگر باز می‌شود، یک چین خوردگی کاملا آشکار در مرکز پنل دیده می‌شود، همچنین وقتی زد فولد ۴ را می‌بندید، دو طرف نمایشگر کاملا روی یکدیگر نمی‌نشینند و بین آن‌ها یک فاصله‌ی محسوس وجود دارد. یک نقص که در گوشی‌های تاشوی شرکت‌های چینی کمتر دیده می‌شود.

گلکسی زد فولد 5

سامسونگ اما قصد دارد در طراحی گلکسی زد فولد ۵ از لولایی با طراحی قطره‌ای استفاده کند. این یعنی وقتی کاربر آن را می‌بندد، دو طرف گوشی کاملا به هم بچسبند. همین طراحی سبب می‌شود وقتی گوشی باز می‌شود، دیگر خبری از چین‌خوردگی وسط نمایشگر نباشد یا حداقل میزان آن به کمترین حد خود برسد. قابلیتی که بسیاری از کاربران مدت‌هاست منتظر آن هستند.

البته همانطور که در بالا هم گفته شده، شرکت‌های رقیب سامسونگ در این زمینه محصولات خود را بدون استاندارد ضد آب IPX8 راهی بازار می‌کنند در حالی که نمایندگان تاشوی سامسونگ از این قابلیت ارزشمند برخوردار هستند. با اضافه شدن این قابلیت جدید در طراحی، در کنار قابلیت ضد آب IPX8، گلکسی زد فولد ۵ تقریبا یک گوشی بی‌نقص در طراحی خواهد بود چون گفته می‌شود این نوع طراحی، مقاومت صفحه در برابر باز و بسته شدن را هم افزایش می‌دهد. می‌گوییم «تقریبا» چون زمانی می‌شود آن را کاملا بی‌نقص خطاب کرد که استاندارد ضد گرد و غبار هم داشته باشد.

سامسونگ پتنت مربوط به این طراحی را در سال ۲۰۱۶ ثبت کرده ولی هیچوقت رسما محصولی را مبتنی بر آن راهی بازار نکرد که احتمال می‌رود به خاطر عدم بهره‌مندی از استاندارد ضد آب باشد. حال باید دید گلکسی زد فولد ۵ با این طراحی چه استانداردی خواهد داشت.

منبع: SamMobile

راهنمای خرید گوشی موبایل


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما