هک سرورهای کپ‌کام از آنچه تصور می‌شد بدتر است

۷ بهمن ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی Monster Hunter Rise

اوضاع هک شدن اطلاعات شخصی کاربران شرکت کپکام از آن‌چه تصور می‌شد بدتر است. تعداد این اطلاعات‌ با ۴۰ هزار عدد افزایش به ۳۹۰ هزار عدد رسید.

تهیه‌کننده‌ی سری بازی‌های رزیدنت اویل برای اولین بار در ماه نوامبر تأیید کرد که مورد حمله‌ی سایبری قرار گرفته و به سبب آن بخش زیادی از داده‌های شخصی سرورها، شامل نام و آدرس مشتریان و کارمندان سابق آن به سرقت رفته است. این شرکت روز سه شنبه پس از بازبینی بررسی‌های صورت گرفته به سرقت رفتن قطعی‌ اطلاعات شخصی افراد از ۹ نفر به ۱۶۴۰۶ نفر در ماه نوامبر را تأیید کرد. این اطلاعات شامل نام، آدرس، اطلاعات تماس و اطلاعات منابع انسانی ۳۲۴۸ شریک تجاری، ۳۹۹۴ کارمند و ۹۱۶۴ کارمند سابق می‌باشد.

بازی Monster Hunter Rise

این هکرها گزارش‌های فروش، سوابق مالی، اطلاعات مربوط به بازی‌های در حال توسعه و چیزهای دیگر را هم به سرقت برده‌اند. از آنجا که سیستم شخص ثالث معاملات آنلاین را بر عهده دارد، هیچ اطلاعات بانکی و کارت اعتباری به سرقت نرفته است.

مجله VGC افشای پرونده‌های موجود، از جمله داده‌های شخصی و اسناد مربوط به بازی‌ها و محتوای اعلام نشده در اینترنت را تأیید کرد. بر اساس ادعای کپ‌کام حداکثر تعداد مشتریان، شرکای تجاری و سایر اشخاص خارجی که ممکن است اطلاعات شخصی آن‌ها در این حمله تهدید شده باشد بالغ بر۳۹۰۰۰۰ نفر است که ۴۰۰۰۰ نفر نسبت به گزارش قبلی افزایش داشته‌ است.

این اطلاعات شامل حداقل ۱۳۴۰۰۰ نمونه از پشتیبان مشتری در ژاپن، نمونه از فروشگاه کپ‌کام امریکای شمالی و ۴۰۰۰ نمونه از وب‌سایت ای‌اسپورت است. این اطلاعات شامل نام و ایمیل و آدرس و شماره تلفن افراد در ژاپن می باشد. پیام کپ‌کام در روز سه‌شنبه پس از اعلام افزاش اطلاعات هک شده: «کپکام برای هرگونه عارضه و نگرانی که این امر ممکن است برای برخی مشتریان، و بسیاری از سهامداران آن ایجاد کند، صمیمانه عذرخواهی می‌کند.»

بازی Monster Hunter Rise

همان‌طور که برای اولین بار توسط یک رسانه در ماه نوامبر گزارش شد، تهیه‌کننده‌ی سری بازی‌های رزیدنت اویل توسط گروه هکر راگنار‌لاکر هدف قرار گرفته بود. کپکام اعلام کرده که اوایل همان ماه پیامی مبنی بر درخواست پول در ازای سرقت نرفتن اطلاعات از سرورهایش دریافت کرده‌است.

به گزارش رسانه‌ها بیش از ۱ ترابایت داده در حین هک به سرقت رفته ‌است و گروه هکرها برای بازگرداندن پرونده‌ها ۱۱ میلیون دلار بیت کوین درخواست کرده‌اند. بر اساس گزارشی از بلیپینگ‌کامپیوترز اگر هیچ معامله‌ای صورت نگیرد این داده‌ها منتشر یا فروخته خواهند شد.

منبع: VGC

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar آرش دهستان آبکنار

    اگر با هکرها معامله صورت بگیره هم باعث افزایش این نوع حملات در آینده میشه و هم در هر صورت اون هکرها اون اطلاعات رو پاک نمیکنن و میفروشن حتی اگه پول خودشون رو از کپکام بگیرن. پول دادن به هکرها اشتباهه

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه