واکنش جیمی لنیستر «بازی تاج و تخت» به تریلر سریال جدید «خانه اژدها»

۱ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۶:۰۳ ۱ خرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

بازیگر نقش جیمی لنیستر، نیکلاس کاستر والدو، به نخستین تریلر سریال «خانه اژدها» واکنش نشان داد. کاستر والدو هشت فصل در سریال بازی تاج و تخت شبکه‌ی اچ‌بی‌او (HBO) که اقتباسی از کتاب‌های جرج آر. آر. مارتین بود، در نقش جیمی لنیستر یا همان قاتل پادشاه مقابل دوربین رفت. تصویری که کاستر والدو از یک شوالیه‌ی سردرگم در وادی اخلاقیات ارائه کرد، توانست نظرات مثبت فراوانی از سوی منتقدان و تماشاگران کسب کند و برای او دو نامزدی جوایز تلویزیونی امی در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را به همراه داشته باشد.

به دنبال موفقیت سریال بازی تاج و تخت، سازندگان آن تصمیم گرفتند که سریالی دیگر درباره‌ی این سرزمین خیالی، وستروس، بسازند. آن‌ها نام این سریال را خانه اژدها (House of the Dragon) گذاشتند. براساس رمان مارتین، آتش و خون، وقایع خانه اژدها ۲۰۰ سال پیش از زمان بازی تاج و تخت به وقوع می‌پیوندند و تمرکز داستان بر جنگ داخلی‌ای است که با نام رقص اژدهاها از آن یاد می‌شود. جرقه‌ی این جنگ از آن‌جایی زده می‌شود که پادشاه ویزری تارگاریان، سنت‌ها را می‌شکند و دختر خود را به عنوان وارث پادشاهی معرفی می‌نماید.

در این سریال، مت اسمیت، الیویا کوک، پدی کنسیداین، اما دارسی، ریس ایفانز، گراهام مک‌تاویش، استیو توسینت، سونویا میزونا، ریان کر، جفرسون هال، بیل پترسون و ایو بست نقش‌آفرینی می‌کنند. فیلم‌برداری ۱۰ قسمت نخست این سریال از آوریل ۲۰۲۱ در بریتانیا آغاز شد و بعضی قسمت‌های آن در اسپانیا، کالیفرنیا و پرتغال مقابل دوربین رفت و در فوریه ۲۰۲۲ ضبط آن به پایان رسید.

نخستین تریلر این سریال، اوایل همین ماه منتشر شد و تصاویری از سرزمین پادشاهی، درگیری‌های سیاسی و البته اژدهاها را به نمایش گذاشت؛ تصاویری که برای مخاطبان بازی تاج و تخت آشنا هستند.

نیکلاس کاستر والدو اخیرا در مصاحبه‌ای با مجله‌ی پیپل (People)، طی جشنواره‌ی کن، نظر خود را درباره‌ی خانه اژدها اظهار کرد. این بازیگر گفت: «می‌دانم که احتمالا عجیب خواهد بود. من تریلر را دیدم. خیلی آشنا به نظر می‌رسید. میگل ساپوکنیک، تهیه کننده‌ی سریال، بعضی از بزرگ‌ترین قسمت‌های بازی تاج و تخت را کارگردانی کرده است، پس احساس می‌کنم تماشای این سریال احساس عجیب و غریبی در من ایجاد خواهد کرد.»

نظر کاستر والدو یادآور نظری است که کیت هرینگتون، بازیگر نقش جان اسنو، سال گذشته درباره‌ی این سریال ابراز کرد. او گفته بود: «داستان سریال بسیار به قلب من نزدیک است و ممکن است دیدن سریال من را به گریه بیندازد.» همان‌طور که هردو بازیگر در مصاحبه‌های خود به آن اشاره کردند، تهیه‌ کننده‌ی این سریال، میگل ساپوکنیک، بعضی از بهترین قسمت‌های بازی تاج و تخت مانند نبرد حرامزاده‌ها را کارگردانی کرده است و همین که نام او در تیتراژ سریال به چشم می‌خورد، به سریال اعتبار می‌بخشد.

نخستین تریلر سریال خانه اژدها برای کاستر والدو آشنا به نظر می‌رسد، چرا که درگیری‌های سیاسی در سرزمین پادشاهی را نشان می‌داد؛ فضایی بسیار شبیه به سفری که جیمی لنیستر در بازی تاج و تخت طی کرد.

از آن جایی که بازی تاج و تخت با وجود طرفداران فراوان خود، نتوانست در انتها پایان‌بندی مناسبی داشته باشد، اچ‌بی‌او سریال‌های دیگری را در نظر گرفت تا در آن‌ها بتواند اشتباهات گذشته‌ی خود را جبران کند و با توجه به این واقعیت که دو فصل آخر بازی تاج و تخت نتوانست از کیفیت مطلوب برخوردار باشد، می توان درک کرد که چرا بازیگران بازی تاج و تخت اشتیاق فراوانی برای دیدن این سریال‌ها دارند.

خانه اژدها، به گفته سازندگانش، تلاش کرده است سریالی متفاوت باشد و نه تقلیدی از بازی تاج و تخت. باید دید این سریال وقتی از ۲۱ آگوست ۲۰۲۲ از شبکه‌ی اچ‌بی‌او مکس شروع به پخش شدن کند، می‌تواند نظر مخاطبان را جلب کند و در آن‌ها احساس عجیب و غریب را زنده نماید یا نه.

منبع: screenrant

برچسب‌ها :
دیدگاه شما