راهنمای خرید بهترین ساعت گارمین؛ انبوه امکانات سلامتی و ورزشی

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۳ دقیقه
ساعت گارمین

برای خرید ساعت هوشمند و دستبند سلامتی احتمالا در ابتدا به برندهایی مانند اپل، سامسونگ و شیائومی فکر می‌کنید اما گارمین از برندهایی است که سابقه‌ای تخصصی در این زمینه دارد و می‌تواند بهترین تجربه‌ی شما را از داشتن گجت‌های هوشمند به ویژه برای کنترل فعالیت‌های بدنی و ورزشی رقم بزند.

اگر می‌خواهید درباره‌ی گجت‌های پوشیدنی گارمین و کاربرد آن‌ها بیشتر بدانید، این مطلب به شما کمک خواهد کرد. در اینجا بررسی می‌کنیم که ساعت‌های گارمین چه چیزهایی را ثبت و پیگیری می‌کنند و شیوه‌ی کارشان به چه صورت است. همچنین نگاهی به بهترین ساعت‌های هوشمند این برند موجود در بازار می‌پردازیم.

برند گارمین

گارمین شرکتی است که در فناوری GPS و همچنین پوشیدنی‌های مخصوص کاربران تخصص دارد. این شرکت در درجه‌ی اول بر ساعت‌های تناسب اندام مخصوص فعالیت‌های ورزشی سطح بالا تمرکز کرده است، اما ساعت‌های هوشمند و دستبندهای فعالیت بدنی عمومی هم می‌فروشد. گجت‌های پوشیدنی این شرکت مستقر در کانزاس آمریکا، تخصصی‌تر چیزی است که با در اختیار داشتن دستبندها و ساعت‌های فیت‌بیت یا اپل دریافت می‌کنید اما در هر سطح ورزشی که باشید، گارمین چیزی برای شما دارد.

چرا ساعت هوشمند گارمین بخرید؟

یکی از بزرگ‌ترین نقاط قوت این شرکت، حق انتخاب محصولات است. گارمین برای همه‌ی بودجه‌ها و سبک‌های زندگی گزینه‌هایی مناسبی دارد. به دنبال ساعتی میان‌رده برای پیگیری فعالیت روزانه‌ی خود هستید؟ گارمین آن را پوشش داده است. گزینه‌ای پرچم‌دار بالا برای ردیابی مسیرهای دوندگی خود می‌خواهید؟ البته که گارمین گزینه‌های زیادی دارد. در مورد ساعت‌هایی اختصاصی برای دریانوردان، گلف‌بازان یا خلبانان چطور؟ بله، گارمین برای همه‌ی این موارد محصولاتی دارد.

طراحی خاص ساعت های گارمین در کنار جواهرات جلوه دارد

ساعت‌های گارمین همچنین به این دلیل توصیه می‌شوند که عمر طولانی دارند و منظور عمری واقعا طولانی است. ممکن است در ابتدا برای خرید نیاز به سرمایه‌گذاری اندکی بیشتر از معمول داشته باشید، اما می‌توانید مطمئن باشید که ساعت شما سال‌ها برای شما کار خواهد بود. دست کم این تجربه‌ی اغلب استفاده‌کنندگان بوده است. این شرکت همچنین سال‌ها از هر یک از دستگاه‌های خود پشتیبانی می‌کند. به جز این پیوسته ویژگی‌های جدیدی برای پیگیری فعالیت‌های تناسب اندام در دستگاه‌های جدید و قدیمی خود ارائه می‌دهد. حتی ساعت‌هایی که سال‌ها قدمت دارند، هنوز به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری قابل توجهی دریافت می‌کنند.

علاوه بر دستگاه روی مچ دست شما، برنامه‌ی همراه «گارمین کانکت» (Garmin Connect) یکی از نقاط درخشان اکوسیستم گارمین است. برنامه‌ی پیگیری سلامت این شرکت قابلیت‌های فوق‌العاده زیادی دارد و اطلاعات مورد نیازتان را به وضوح در کانون توجه شما قرار می‌دهد.

ساعت هوشمند گارمین مدل forerunner 245 music

ساعت‌های گارمین چه چیزی را اندازه می‌گیرند

ساعت‌های هوشمند گارمین طیف متنوعی از امکانات را ارائه می‌دهند. ویژگی‌های پیگیری فعالیت‌های روزانه و ورزشی از دستگاهی به دستگاه دیگر متفاوت است. برخی از ساعت‌ها فقط جزئیات پایه‌ای فعالیت را ارائه می‌دهند، در حالی که برخی دیگر همه‌ی موارد فهرست پیگیری‌های زیر را دربر می‌گیرند.

گام‌شمار: هر ساعت گارمین قدم‌های شما و اثر آن را بر معیارهای سوزاندن کالری دنبال می‌کند. گارمین کانکت تعداد گام‌ها را بر اساس جدول زمانی روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه نشان می‌دهد.

مسافت: پوشیدنی‌های گارمین از چند روش برای محاسبه‌ی مسافت استفاده می‌کنند. اکثر آن‌ها دارای حسگر موقعیت‌یابی مستقل هستند و دیگر سایر مدل‌ها هم با استفاده از GPS گوشی همراه، مسافت را ردیابی می‌کنند.

طبقات: اکثر دستگاه‌های سطح بالاتر گارمین، با استفاده از ارتفاع‌سنج طبقاتی را که بالا رفته‌اید، دنبال می‌کنند.

کالری ورودی/مصرفی: همه‌ی دستگاه‌های گارمین کالری‌سوزی شما را در طول روز پیگیری می‌کنند و می‌توانید کالری مصرفی خود را در برنامه‌ی همراه ثبت کنید. این برنامه تمام محاسبات را انجام می‌دهد و یک هدف کالری‌سوزی روزانه به شما ارائه می‌دهد.

مدت فعالیت شدید: ساعت‌های گارمین، زمان فعالیت ورزشی شدید شما یا دقیقه‌هایی را که با ضربان قلب بالا مشغول تمرین بوده‌اید، اندازه‌گیری و ردیابی می‌کنند.

ضربان قلب: گارمین از سنسور ضربان قلب نوری «الویت» (Elevate) این شرکت برای اندازه‌گیری ضربان آرام قلب در طول روز و ضربان شدید قلب ضمن فعالیت ورزشی استفاده می‌کند و جزئیات آن هم قابل مشاهده است.

خواب: با بستن ساعت در زمان خواب، کمیت و کیفیت خواب شما را می‌سنجد و می‌توانید از معیارهایی مانند کل زمان خواب، مدت زمان سپری شده در مراحل خواب (عمیق، سبک و REM)، زمان بیداری و میزان حرکت در طول شب آگاه شوید.

تعیین سطح اکسیژن خون با بهترین مدل های ساعت گارمین

اکسیژن خون: برخی از دستگاه‌ها اشباع اکسیژن خون شما را با یک پالس‌اکسیمتر داخلی اندازه می‌گیرند و می‌توانید هر روز نمودار SpO2، نمودار درصد کلی اکسیژن خون و روند هفتگی و ماهانه‌ی آن را ببینید.

تنفس: دستگاه‌های گارمین همچنین میزان تنفس یا تعداد نفس‌هایی را که در دقیقه می‌کشید، در طول شبانه‌روز ردیابی می‌کنند.

استرس: اکثر ساعت‌ها به‌طور خودکار بر پایه‌ی تنوع ضربان قلب، میزان استرس شما را در طول روز در مقیاس ۱ تا ۱۰۰ ثبت می‌کنند.

تنفس هوازی: اکثر پوشیدنی‌های جدید گارمین به شما امکان می‌دهند در صورتی که احساس کنید بیش از حد استرس دارید، از تمرین‌های تنفس هوازی استفاده کنید.

دوره‌های قاعدگی و بارداری: گارمین از سال ۲۰۱۹ ردیابی دوره‌ی قاعدگی را در دستگاه‌های خود قرار داد. این ویژگی به زنان امکان می‌دهد تا فاز چرخه و علائم فیزیکی و احساسی خود را پیگیری کنند. این برنامه می‌تواند بر اساس منظم، نامنظم یا در حال گذار بودن دوره‌ی یائسگی سفارشی شود. علاوه بر این، ساعت‌های گارمین می‌توانند ویژگی‌های دوران حاملگی مانند علائم روزانه و حرکت فرزندشان را ردیابی کنند.

هیدراتاسیون: با اپلیکیشن همراه می‌توانید مصرف روزانه‌ی مایعات را با جزئیات پیگیری کنید.

باتری بدن: در این بخش گارمین بر اساس معیارهای فعالیت ورزشی و ریکاوری، مانند تغییر ضربان قلب، استرس، کیفیت خواب و فعالیت روزانه عددی از ۱ تا ۱۰۰ به شما اختصاص می‌دهد.

حداکثر اکسیژن مصرفی: برخی از دستگاه‌ها حداکثر اکسیژن مصرفی (VO2) را تخمین می‌زنند که نشانگر خوبی از آمادگی قلبی-عروقی شماست. از نظر فنی، حداکثر حجم اکسیژنی (بر حسب میلی‌لیتر) است که می‌توانید در هر دقیقه به ازای هر کیلوگرم وزن بدن با حداکثر عملکرد خود، مصرف کنید.

وضعیت تمرین: برخی از ساعت‌های گارمین وضعیت تمرین شما را بر اساس حداکثر VO2 و بار تمرینی شما محاسبه می‌کنند. اگر خیلی سخت تمرین کنید، ممکن است ساعتتان به شما بگوید که زیاده‌روی می‌کنید. این نشانگر معمولا تخمین خوبی است که تأثیر تمرین را بر بدن شما می‌سنجد. برخی ساعت‌ها هم اثر تمرین‌های شما را امتیازدهی می‌کنند.

زمان ریکاوری: بعد از تمرین، زمان تخمینی ریکاوری را روی ساعت خود خواهید دید.

دینامیک دویدن: گارمین هفت معیار مختلف از جمله زمان تماس با زمین ، طول گام و نوسان افقی و عمودی را با هم ترکیب می‌کند و آن را «دینامیک دویدن» می‌نامد.

شرایط عملکرد: برخی ساعت‌های گارمین می‌توانند وضعیت لحظه‌ای عملکرد یا توانایی عملکرد را در مقایسه با میانگین سطح تناسب اندام شما ردیابی کنند.

آستانه لاکتات: ساعت‌های خاص گارمین حتی می‌توانند آستانه‌ی لاکتات شما را ردیابی کنند که برای تعیین میزان انسداد رگ‌ها کاربردی است.

سطح قند خون: پوشیدنی‌های گارمین به تنهایی نمی‌توانند سطح گلوکز خون را ردیابی کنند، اما اگر از Dexcom G6 استفاده می‌کنید، می‌توانند داده‌ها را نشان بدهند و ثبت کنند.

و این همه‌ی امکانات ورزشی گارمین نیست. برخی از دستگاه‌ها به شما امکان می‌دهند برنامه‌های آموزشی ایجاد و یا نقشه‌های آفلاین برای فعالیت‌های ورزشی دانلود کنید.

ساعت‌های دویدن این برند دارای ویژگی PacePro هستند، یک ویژگی دویدن که به شما کمک می‌کند هنگام تلاش برای رسیدن به یک هدف تمرینی در مسیر خود بمانید. TracBack (با نام مستعار ناوبری خرده نان) یکی دیگر از ویژگی های جالب است که به ساعت های خاصی اجازه می دهد تا با دنبال کردن مسیرهای ثبت شده قبلی، شما را به نقطه شروع خود هدایت کنند. حتی ویژگی‌های خاص بیشتری برای برخی دستگاه‌ها در دسترس است، اما این فهرست در حال حاضر بسیار طولانی شده است.

سینک ساعت گارمین با موبایل

ویژگی‌های ارتباطی در ساعت هوشمند گارمین

ساعت های گارمین به‌طور کلی همه‌ی ویژگی‌های پایه‌ای ساعت‌های هوشمند را ارائه می‌دهند و اگر در این زمینه بهترین نباشند، از بهترین‌ها هستند. برای نمونه برخی دستگاه‌ها مانند Garmin Venu 2 Plus حتی از تماس‌های تلفنی هم پشتیبانی می‌کنند و توانایی همگام‌سازی با دستیار صوتی روی گوشی شما را هم دارند.

نوتیفیکیشن‌ها: تقریبا همه‌ی ساعت‌ها نوتیفیکیشن‌های گوشی را بازتاب می‌دهند. برای نمونه هنگامی که پیامی در واتس‌اپ دریافت می‌کنید، همان پیام در ساعت هم نمایش داده می‌شود.

اپلیکیشن‌ها و صفحه‌های ساعت: صدها اپلیکیشن، ویجت و پس‌زمینه‌ی اضافه برای دانلود وجود دارد که از فروشگاه Garmin Connect IQ در دسترس هستند. بسته به توسعه‌دهنده، ممکن است لازم باشد چند دلار برای دانلود یک برنامه خاص یا صفحه ساعت بپردازید، اگر چه بسیاری از آن‌ها رایگان هستند.

پخش موسیقی: در برخی از ساعت‌های گارمین می‌توانید موسیقی را به صورت آفلاین ذخیره کنید. اگر دوست ندارید هنگام ورزش گوشی را با خود ببرید، این ویژگی برای شما مناسب است. ساعت‌های گارمین همچنین با سرویس‌های موسیقی اسپاتیفای، دیزر، آمازون موزیک و iHeartRadio سازگارند.

تشخیص حادثه: ساعت‌های جدید اپل هم چنین ویژگی‌ای دارند. دستگاه‌های گارمین می‌توانند در صورت بروز اتفاق هنگا ورزش، به مخاطبین اضطراری شما اطلاع دهند. با استفاده از ویژگی ردیابی موقعیت مکانی LiveTrack این برند، ساعت شما در صورت احساس حادثه، نام و مکان شما را برای مخاطبین اضطراری از پیش تعریف شده ارسال می‌کند.

گارمین پی: گارمین دارای سیستم پرداخت بدون تماس خود به نام Garmin Pay هم هست که در کشورهایی پشتیبانی شده، کاربردی است.

خرید بهترین ساعت هوشمند گارمین با توجه به نیاز شما

هنگام خرید ساعت هوشمند، مهم است که نیازهای خود را بدانید. شما نمی‌خواهید پول اضافی برای چیزهایی که استفاده نمی‌کنید، خرج کنید، اما از سویی می‌خواهید مطمئن شوید که پوشیدنی شما همه‌ی چیزهای مورد نیازتان را دارد. اگر دونده هستید، خرید دستگاهی با GPS مستقل و عمر باتری طولانی را در نظر بگیرید. اگر فقط چیزی برای پیگیری فعالیت روزانه‌ی خود می‌خواهید، یک دستبند تناسب اندام ساده برای شما مناسب‌تر است.

گارمین ده‌ها ساعت دارد و ‌همه‌ی آن‌ها برای کاربران خاص ساخته شده‌اند. این موضوع تعیین «بهترین» ساعت هوشمند گارمین را برای هر خریدار دشوار می‌کند. اما می‌توانید امکاناتی را که نیاز دارید از فهرست بالا در نظر داشته باشید و هنگام خرید بر اساس آن تصمیم بگیرید. در این‌جا به معرفی برخی از ساعت‌های هوشمند گارمین موجود می‌پردازیم.

ساعت هوشمند گارمین مدل Descent Mk1

ساعت هوشمند گارمین مدل Descent Mk1

این ساعت گارمین برای انواع فعالیت‌های ورزشی به ویژه ورزش‌های آبی مانند غواصی طراحی شده است. با نمایشگر ۱.۲ اینچی امکان نمایش نقشه‌های توپوگرافیک را دارد. در حقیقت با این ساعت یک رایانه‌ی غواصی همه کاره در دستان شماست.

سنسورهای GPS، ارتفاع‌سنج، قطب‌نمای سه محوره کمک می‌کند تا جابه‌جایی روزانه‌ی خود را در خشکی و زیر آب به خوبی اندازه‌گیری و ثبت کنید. از امکانات سلامتی آن هم می‌توان به سنجش ضربان قلب و سنجش سطح اکسیژن خون اشاره کرد.

باتری این ساعت تا ۱۹ روز در حالت نمایشگر زمان، ۱۰ روز در حالت ساعت هوشمند، ۴۰ ساعت در حالت غواصی و ۲۰ ساعت در حالت GPS شارژدهی دارد. طراحی ظریف و زیبای آن باعث شده تا به عنوان ساعت روزانه هم قابل استفاده باشد.

ساعت هوشمند گارمین مدل Descent Mk1

ساعت هوشمند گارمین مدل Tactix 7 standard

ساعت هوشمند گارمین مدل Tactix 7 standard

این ساعت از جمله ساعت‌های نظامی گارمین محسوب می‌شود که از قابلیت‌های اختصاصی برای ورزش‌های ماجراجویی پشتیبانی می‌کند. این ساعت از شیشه‌ی ضد خش یاقوت کبود (Sapphire) بهره می‌برد و دارای نمایشگر لمسی با قابلیت قفل صفحه است. این ساعت همچنین چراغ قوه به رنگ‌های سبز و سفید دارد.

با قطر ۵۱ میلی‌متر و وزن ۸۹ گرم به خوبی روی دست به چشم می‌آید و با حافظه‌ی ۳۲ گیگابایتی امکان ذخیره‌ی مطلوب نقشه‌ها و موسیقی را دارد. باتری آن هم دارای عمر بسیار زیاد ۲۸ روز است که آن را به ساعتی عالی برای سفر تبدیل کرده است.

ساعت هوشمند گارمین مدل Tactix 7 standard

ساعت هوشمند گارمین مدل Forerunner 955 solar

ساعت هوشمند گارمین مدل Forerunner 955 solar

اگر ساعت عمومی‌تری می‌خواهید این مدل می‌تواند بسیار کاربردی باشد. این ساعت از مجموعه‌ی «فور رانر» (Forerunner) همان‌طور که نام آن نشان می‌دهد با قابلیت‌های بسیار برای کنترل دویدن و فعالیت‌های ورزشی طراحی شده است.

قطر ساعت ۴۶.۵ میلی‌متر است و وزن ۵۳ گرم دارد. شیشه‌ی رویه‌ی آن از جنس کورنینگ گوریلا گلس DX است و نمایشگر LED آن زیر نور آفتاب عملکردی مطلوب از خود نشان می‌دهد و ابعاد آن ۱.۳ اینچ با تراکم پیکسلی ۲۶۰ در ۲۶۰ است.

باتری ساعت تا ۱۵ روز برای شارژ پیوسته جواب می‌دهد اما با بهره‌گیری از قابلیت شارژ خورشیدی، زمان کارکرد آن به ۲۰ روز هم افزایش می‌یابد. هرچند در حالت استفاده از GPS این زمان کمتر می‌شود. علاوه بر این امکان نمایش نقشه‌های توپوگرافیک را دارد و از سنسور موقعیت یابی چند محوره استفاده می‌کند.

ساعت هوشمند گارمین مدل Forerunner 955 solar

ساعت هوشمند گارمین مدل Fenix 5S – 010-01685-02

ساعت هوشمند گارمین مدل Fenix 5S - 010-01685-02

با ساعت گارمین فنیکس ۵s با کمترین زحمت می‌توانید از تمرین‌های ورزشی خود بیشترین بهره را ببرید. این ساعت مچی مولتی اسپرت با ابعادی کوچک‌تر از ساعت‌های هم‌رده تنها ۴۲ میلی‌متر قطر دارد.

از فناوری ثبت ضربان قلب الویت نسخه‌ی ۲ بهره می‌برد و با استفاده از ویجت‌های عملکردی، وضعیت ورزشی را نمایش و آمارهای کلیدی تمرینات و وضعیت بدن را در دسترس قرار می‌دهد.

این ساعت همچنین قابلیت اتصال به سامانه‌های موقعیت‌یابی مختلف از جمله GPS را دارد و از قطب‌نما به همراه ژیروسکوپ، ارتفاع‌سنج و فشارسنج بهره می‌برد. عمر باتری آن تا ۹ روز در حالت ساعت هوشمند و تا ۱۴ ساعت در حالت استفاده‌ی پیوسته از GPS است و در حالت ذخیره‌ی باتری UltraTrac برای ورزشکاران حرفه‌ای، به ۳۵ ساعت می‌رسد.

ساعت هوشمند گارمین مدل Fenix 5S - 010-01685-02

ساعت هوشمند گارمین مدل Forerunner 935

ساعت هوشمند گارمین مدل forerunner 935

این ساعت با ویژگی‌های پیشرفته‌ی دویدن و مولتی اسپرت عرضه شده است و با وزن تنها ۴۹ گرم امکان استفاده در کل روز بدون خستگی مچ دست را فراهم می‌کند. از قابلیت‌های آن می‌توان به داشتن مکان‌یاب داخلی، ارتفاع‌سنج بر پایه‌ی فشارسنج داخلی و قطب‌نما اشاره کرد.

این گجت همچنین قابلیت پیگیری تمرین‌های ورزشی را دارد و از دینامیک دویدن پیشرفته هم که در بالا اشاره شد، پشتیبانی می‌کند و به شما امکان می‌دهد تا فعالیت‌های ورزشی و ریکاوری خود را به خوبی تنظیم کنید.

عمر باتری ساعت فوررانر ۰۳۵ گارمین تا ۲ هفته در حالت عادی، تا ۲۴ ساعت هنگام استفاده‌ی پیوسته از GPS و تا ۵۰ ساعت در حالت UltraTrac است.

ساعت هوشمند گارمین مدل forerunner 935

ساعت هوشمند گارمین مدل instinct

ساعت هوشمند گارمین مدل instinct

گارمین اینستینکت یک ساعت مقاوم برای فعالیت‌های ورزشی به ویژه در فضای باز است که با استاندارد MIL-STD-810G برای مقاومت در برابر حرارت، ضربه و آب ساخته شده است. علاوه بر این از چندین سامانه‌ی ماهواره‌ای موقعیت‌یابی از جمله GPS پشتیبانی می‌کند.

ساعت هوشمند گارمین مدل instinct

ساعت هوشمند گارمین مدل forerunner 245 music

ساعت هوشمند گارمین مدل forerunner 245 music

با قطر صفحه‌ی ۴۲.۳ این ساعت هوشمند به خوبی روی دست جای می‌گیرد و با وزن سبک ۳۸ گرم در کل روز بدون ایجاد مزاحمت می‌تواند فعالیت‌های ورزشی شما را دنبال کند. علاوه بر این از قابلیت ذخیره‌ی آفلاین موسیقی هم برخوردار است.

از امکانات آن می‌توان به GPS داخلی، بلوتوث، شتاب‌سنج، گام‌شمار و شمارنده‌ی ضربان قلب اشاره کرد. این ساعت همچنین دارای سنسور اندازه‌گیری اکسیژن خون است.

ساعت هوشمند گارمین مدل forerunner 245 music

ساعت هوشمند گارمین مدل Forerunner 620

ساعت هوشمند گارمین مدل Forerunner 620

در ساعت مچی ورزشی گارمین مدل Forerunner 620 هم قابلیت‌های زیادی برای ورزشکاران گنجانده شده است. این محصول دارای نمایشگر لمسی با طراحی مناسب برای خانم‌ها و آقایان است و قطر آن به ۴.۵ میلی‌متر می‌رسد.

این ساعت از GPS و شتاب‌سنج هم بهره می‌گیرد و با کمک پروفایل‌های ورزشی که در آن طراحی شده است، کمک می‌کند تا از روند فعالیت خود اطلاع کاملی به دست آورید.

ساعت هوشمند گارمین مدل Forerunner 620

جمع‌بندی

گارمین طیف متنوعی از مدل های مختلف ساعت هوشمند را با تمرکز بر فعالیت‌های ورزشی و ثبت داده‌های سلامتی ارائه می‌دهد که انتخاب از میان آن‌ها را دشوار می‌کند اما اگر از قابلیت‌های مورد نیاز خود آگاه باشید می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

در این نوشتار ضمن توضیح درباره‌ی ویژگی‌های مختلف در نظر گرفته شده برای سلامتی و ویژگی‌های ارتباطی ساعت‌های گارمین برخی از بهترین مدل‌های موجود در بازار را معرفی کردیم که می‌توانند در فعالیت‌های روزانه دستیار کاملی برای شما باشند.

پرسش‌های متداول درباره‌ی بهترین ساعت گارمین
بهترین ساعت گارمین چه امکاناتی دارد؟
بهترین ساعت گارمین در حقیقت بستگی زیادی به نیازها و سبک زندگی شما دارد و طبیعی است که با هزینه‌ی بیشتر، ویژگی‌های بیشتری را شامل می‌شود. همین‌طور که در این مطلب اشاره کردیم، ساعت‌های گارمین طیف متنوعی از امکانات را ارائه می‌دهند که باید متناسب با آن‌ها انتخاب کنید اما با تهیه‌ی هر کدام می‌توانید مطمئن باشید که امکاناتی فراتر از نیازتان در اختیار دارید.
آیا ساعت گارمین برای فعالیت‌های ورزشی مناسب است؟
ساعت‌های گارمین یکی از بهترین انتخاب‌ها برای فعالیت‌های ورزشی هستند و قابلیت‌های زیادی را برای پایش فعالیت و وضعیت بدن ارائه می‌کنند. با در اختیار داشتن مدل‌های اختصاصی حتی می‌توانید امکانات بیشتری هم برای ورزش‌های حرفه‌ای مانند دو، غواصی، ورزش‌های ماجراجویی مانند چتربازی و ... دریافت کنید.
ساعت‌های گارمین چه امکانات سلامتی ارائه می‌دهند؟
با استفاده از این گجت‌ها می‌توانید وضعیت سلامت خود را به خوبی کنترل کنید و آمار آن را در اختیار داشته باشید. از جمله امکانات ساعت‌های گارمین می‌توان به سنجش ضربان قلب، سنجش میزان اکسیژن خون، میزان پیاده‌روی و بالا رفته از ارتفاع و حتی در برخی مدل‌ها امکان سنجش قند خون با کمک یک دستگاه همراه، اشاره کرد.
آیا ساعت گارمی ضد آب است؟
بله، اکثر ساعت‌های گارمین دارای استانداردهای سطح بالا در زمینه‌ی محافظت در برابر آب هستند و می‌توانید مطمئن باشید که در فعالیت‌های مختلف و زمانی که با آب سروکار دارید آسیب نمی‌بینند.


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما