Gears 4 از تمام قدرت ایکس‌باکس وان استفاده می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

«فیل اسپنسر»، مدیرعامل ایکس‌باکس، گفته بود که با آمدن رابط برنامه‌نویسی «دایرکت‌ ایکس ۱۲» به ایکس‌باکس‌وان، استودیوهای بازی‌سازی می‌توانند بازی‌های‌شان را با سرعت و کیفیت بالاتری اجرا کنند. این طور که به نظر می‌رسد، اولین بازی‌ای که قرار است از دایرکت ایکس ۱۲ روی ایکس‌‌باکس وان پشتیبانی کند، قسمت چهارم مجموعه بازی‌های «چرخ‌های جنگ» است.

Gears of War 4 قرار است در روز ۲۰ مهر روی دو پلتفرم ایکس‌باکس وان و ویندوز ۱۰ عرضه شود.

«مایک رینر»، مدیر فنی استودیوی بازی‌سازی The Coalition، اخیرا درباره‌ی جزییات فنی چرخ‌های جنگ ۴ (Gears of War 4) صحبت کرده است. رینر در مصاحبه‌اش گفته است که نسخه‌ی ویندوز و نسخه‌ی ایکس‌باکس‌وان بازی را همزمان و در کنار یکدیگر می‌سازند.

رینر می‌گوید: “البته باید هر پلتفرم را در نظر بگیریم و برای مثال، بهترین تجربه‌ی بازی کردن را روی کامپیوتر ارایه دهیم. روی کامپیوتر باید از پایین‌ترین سخت‌افزار گرفته تا بالاترین سخت‌افزار را در ذهن داشته باشیم. از سخت‌افزار ایکس‌باکس وان هم تا می‌توانیم باید استفاده کنیم تا بازی به کیفیت گرافیکی که مجموعه‌ی Gears به آن معروف است، برسد.”

مدیر فنی Gears 4 می‌گوید که استفاده از رابط برنامه‌نویسی دایرکت ایکس ۱۲، به آن‌ها اجازه می‌دهد تا از سخت‌افزار ایکس‌باکس وان بهترین استفاده را بکنند. دایرکت ایکس ۱۲ روی کامپیوتر هم این امکان را فراهم می‌کند تا بازی با فریم‌ریت بالاتری اجرا شود.

این طور که به نظر می‌رسد، بهترین تجربه از Gears of War 4 را روی کامپیوتر خواهید داشت. رینر می‌گوید: “تمام محتوای چرخ‌های جنگ ۴ را روی وضوح تصویر ۴K ساخته‌ایم. یعنی روی ویندوز ۱۰ اگر کامپیوترتان توانایی‌اش را داشته باشد، بافت‌هایی با وضوح تصویر بالا خواهید دید. روی ایکس‌باکس وان هم بازی را با وضوح تصویر ۱۰۸۰p بهینه کرده‌ایم.”

قسمت چهارم از مجموعه بازی‌های چرخ‌های جنگ، روی ایکس‌باکس وان با دو سرعت مختلف اجرا می‌شود. بخش داستانی بازی با سرعت ۳۰ فریم در ثانیه و بخش چندنفره با سرعت ۶۰ فریم در ثانیه اجرا می‌شود. یک سیستم تغییر وضوح تصویر به صورت پویا هم در بخش داستانی قرار داده شده. اگر بازی شلوغ شود، برای اینکه سرعت اجرای آن پایین نیاید، به صورت خودکار وضوح تصویر تغییر می‌کند.

Gears of War 4 قرار است در روز یازدهم اکتبر روی دو پلتفرم ایکس‌باکس وان و ویندوز ۱۰ عرضه شود.

منبع: WCCFtech

کانال تلگرام دیجی کالا مگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما