نسخه‌ی بزرگ‌تر گوست آو سوشیما با جزیره‌ای جدید و قابلیت‌های PS5 معرفی شد

۱۳ تیر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
بازی Ghost of Tsushima

به‌ دنبال عرضه‌ی موفقیت‌آمیز بازی «گوست آو سوشیما»، به‌تازگی سونی نسخه‌ی ویژه و کامل این اثر را که محتوای داستانی جدیدی را هم در خود گنجانده، با نام Ghost of Tsushima: Director’s Cut معرفی کرده است.

هفته‌ای پیش شایعه‌ای منتشر شد که ادعا می‌کرد که قرار است یک محتوای داستانی جدید مستقل برای بازی گوست آو سوشیما عرضه شود. هرچند همه‌ی ادعاهای آن شایعه درست نبود، اما بخش زیادی از آن صحیح بوده است و اکنون به‌صورت رسمی تأیید شده است. طبق اعلام رسمی سونی، Ghost of Tsushima: Director’s Cut در تاریخ ۲۹ مرداد ۱۴۰۰ (۲۰ اوت) برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۵ عرضه خواهد شد.

همان‌طور که شایعه‌ها اشاره می‌کردند، این نسخه دارای محتوای داستانی جدیدی است که در جزیره‌ی «ایکی» (Iki) یا «ایکی‌نوشیما» جریان خواهد داشت. با این وجود، علاوه بر محتوای داستانی جدید، نسخه‌ی پلی‌استیشن ۵ این اثر از ویژگی‌های دیگری هم برخوردار خواهد بود. در کنسول پلی‌استیشن ۵ بازی از ویژگی‌های اختصاصی کنترلر دوال‌سنس مثل «بازخورد لمسی» و «ماشه‌های تطبیق‌پذیر» پشتیبانی خواهد کرد. همچنین جزئیات بصری بازی در پلی‌استیشن ۵ ارتقا یافته و هدف سازندگان رسیدن به رزولوشن ۴K و نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه بوده است. در نسخه‌ی اصلی بازی، یکی از مشکلاتی که برای برخی آزاردهنده بود، سینک نبودن دوبله‌ی ژاپنی بازی با چهره و دهان شخصیت‌ها بود. نسخه‌ی پلی‌استیشن ۵ بازی Ghost of Tsushima: Director’s Cut دیگر از این مشکل رنج نخواهد برد و دوبله‌ی ژاپنی آن کاملا هماهنگ خواهد بود. همچنین داده‌ها و سیوهای شما از نسخه‌ی اصلی به‌راحتی به این نسخه قابل‌انتقال خواهد بود. لازم به ذکر است که بخش چندنفره‌ی گوست او سوشیما که سال قبل به‌صورت رایگان عرضه شد، در این نسخه هم حضور خواهد داشت.

بازی Ghost of Tsushima

برخلاف ادعای اولیه، این محتوای داستانی به‌صورت اثری جدا و مستقل عرضه نخواهد شد و به بازی اصلی وابسته است. بازی Ghost of Tsushima: Director’s Cut با قیمت ۶۰ دلار برای پلی‌استیشن ۴ و ۷۰ دلار برای پلی‌استیشن ۵ عرضه خواهد شد. با این حال، نکته‌ی قابل‌توجه این است که افرادی که بازی اصلی را قبلا خریداری کرده باشند، با هزینه‌ی کمتری می‌توانند به محتوای جدید این نسخه دسترسی پیدا کنند.

در واقع، اگر بازی اصلی را روی پلی‌استیشن ۴ خریداری کرده باشید، با پرداخت ۲۰ دلار می‌توانید به محتوای جدید این نسخه که شامل یک بسته‌ی الحاقی داستانی هم می‌شود، دسترسی پیدا کنید. البته، با پرداخت ۲۰ دلار فقط به نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ بازی دسترسی خواهید داشت و اگر بخواهید از امکانات نسخه‌ی نسل بعدی روی کنسول پلی‌استیشن ۵ استفاده کنید، ۱۰ دلار دیگر هم باید بپردازید تا به نسخه‌ی نسل بعدی دسترسی پیدا خواهید کرد و از امکانات ویژه‌ی این نسخه روی پلی‌استیشن ۵ بهره ببرید. البته، دارندگان پلی‌استیشن ۵ مجبور نیستند برای تجربه‌ی بازی حتما ۳۰ دلار (۲۰ دلار برای محتوای اضافی و ۱۰ دلار برای نسخه‌ی نسل بعدی پرداخت کنند) و حتی اگر نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ بازی Ghost of Tsushima: Director’s Cut را خریداری کرده باشند یا فقط ۲۰ دلار برای ارتقا به این نسخه پرداخت کرده باشند، از طریق قابلیت پشتیبانی از بازی‌های نسل قبل می‌توانند از محتوای جدید و داستانی آن نسخه بهره‌مند شود اما در این صورت از ارتقاها و ویژگی‌های اختصاصی نسخه‌ی پلی‌استیشن ۵ بهره‌مند نخواهند شد.

بازی Ghost of Tsushima

اینکه دارندگان بازی اصلی برای تجربه‌ی این بسته‌ی الحاقی باید ۲۰ دلار پرداخت کنند، چیز عجیبی نیست اما شاید آن ۱۰ دلار اضافی برای نسخه‌ی پلی‌استیشن ۵ کمی تصمیم بحث‌برانگیزی باشد. هرچند همان‌طور که گفته شد، نسخه‌ی پلی‌استیشن ۵ امکانات بیشتری نسبت به نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ خواهد داشت.

به هر حال، بازگشت به گوست آو سوشیما و دنیای سامورایی‌اش به‌خصوص با توجه به محتوای داستانی جدید و اضافه شدن جزیره‌ی کوچک «ایکی» خالی از لطف نیست. بازی از هم‌اکنون برای پیش‌خرید در دسترس است و طرفداران می‌توانند در تاریخ ۲۹ مرداد محتوای داستانی تازه بازی گوست آو سوشیما را تجربه کنند.

می‌توانید در ادامه تریلر معرفی Ghost of Tsushima: Director’s Cut را ببینید.

منبع: PlayStation Blog

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه