گوست‌وایر توکیو در اصل بازی The Evil Within 3 بوده است

۱۷ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۹:۳۰ ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی Ghostwire: Tokyo

در سال ۲۰۱۹ بازی گوست وایر: توکیو (Ghostwire: Tokyo) معرفی شد. این بازی به سبک ترسناک بوده و از همان ابتدا گفته شد که قرار نیست مشابه بازی شیطان درون (The Evil Within) باشد. با این حال طبق چیزی که اعلام شده این پروژه در ابتدا شیطان درون ۳ (The Evil Within 3) نام داشته است. سپس تصمیم گرفته شده که نام آن و سبکش به طور کامل تغییر کند. با این حال در این بازی شما نشانه‌هایی از مجموعه شیطان درون را مشاهده می‌کنید.

چندی پیش این بازی به صورت محدود در دسترس رسانه قرار گرفت. در همان جا بود که تیم سازنده اعلام کرد که در ابتدا نام این پروژه شیطان درون ۳ بوده است. بعد از آن شرکت سازنده تصمیم گرفته تا به طور کلی نام آن را تغییر دهد و یک بازی جدید بسازد.

دقیقا مانند شیطان درون، گوست وایر هم دنیایی با قابلیت تغییر شکل دارد. همین موضوع باعث خواهد شد تا بازیکن همواره هوشیار بوده و به اطراف دقت کند. تنها تفاوت اینجاست که جادوهای دشمنان مسؤول این اتفاق هستند. این در حالی است که دنیای شیطان درون در اصل در ذهن شخصیت اصلی جریان داشت. اگر کمی دقت کنید چیزهای مشابه زیادی بین این دو بازی وجود دارد. ساخت جهانی به این شکل از نقاط قوت شرکت سازنده است و به همین دلیل از آن استفاده می‌کند.

بازی گوست وایر توکیو

مبارزات در این بازی بیشتر با جادو بوده و سبک جالبی دارد.

اینکه سازندگان این بازی، شرکت تانگو (Tango)، تا چه حد طراحی دنیا را به جلو می‌برند، هنوز مشخص نیست. نسخه اول شیطان درون بیشتر مشابه رزیدنت اویل ۴ بود. این در حالی است که شماره‌ی دو بسیار گسترده‌تر است و شرکت سازنده چیزهای زیادی را در آن آزمایش کرد. شیطان درون ۲ یک پیشرفته گسترده نسبت به نسخه‌ی قبلی بود و به طور کلی یک بازی بسیار خوب و جذاب بود. موضوعی که باعث شد زمینه‌ی ساخت گوست وایر فراهم شود.

گوست وایر: توکیو در تاریخ ۵ فروردین برای پلی‌استیشن ۵ به همراه کامپیوتر عرضه خواهد شد. این بازی یک سال بعد روی کنسول‌های ایکس‌باکس هم عرضه خواهد شد. این اتفاق هم به دلیل قرارداد انحصاری سونی با شرکت سازنده است. به طور کلی طبق چیزی که اعلام شده این بازی قرار است تغییرات بزرگی در سبک جهان باز ایجاد کند.

به‌تازگی بازی‌های بسیاری در سبک جهان باز منتشر شده و به نوعی اکثر عناوین به سمت این سبک شدن پیش می‌روند. این ادعا که گوست وایر قرار است تغییر بزرگی در این سبک ایجاد کند جالب به نظر می‌رسد. البته باید صبر کرد و دید که آیا این موضوع حقیقت دارد، یا تنها یک حقه تبلیغاتی است.

منبع: Gamespot.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما