اپلیکیشن جیمیل اکنون اجازه می‌دهد تماس صوتی و تصویری بگیرید

۱۹ آذر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

گوگل که همواره تلاش کرده بهترین و کاربردی‌ترین قابلیت‌ها را به کاربران خود ارائه دهد، این بار به سراغ سرویس جیمیل رفته است. این غول دنیای فناوری اعلام کرده که اکنون قابلیت تماس‌های صوتی و تصویری در سرویس گوگل چت جیمیل را در دسترس کاربران اندروید و iOS قرار داده است. این قابلیت برای اولین بار در سپتامبر (شهریور ماه) معرفی شد، اما از ۶ دسامبر ( ۱۵ آذر ماه) برای کاربران گوگل ورک‌اسپیس ( Google Workspace) و حساب‌های کاربری گوگل هم ارائه شده است.

برای مقایسه باید بگوییم که قبلا امکان برقراری تماس از طریق جیمیل فقط با ارسال دعوت‌نامه میسر بوده که شاید چندان جالب توجه نباشد، اما اکنون کاربران می‌توانند علاوه‌بر تماس صوتی مستقیما از طریق جیمیل تماس‌های ویدئویی را آغاز یا به یک کنفرانس ویدئویی ملحق شوند. برای شروع یک تماس صوتی یا تصویری کاربران می‌توانند با استفاده از آیکون‌های تلفن و ویدیو در قسمت سمت راست هر چت از آن‌ها بهره ببرند.

اگرچه ممکن است که افزودن این قابلیت بسیار ساده به نظر برسد، اما همین ویژگی ساده می‌تواند گوگل را به هدف خود یعنی یکپارچه ساختن سرویس گوگل‌میت و جیمیل نزدیک‌تر کند و گامی مهم به شمار آید. در توضیحات پست منتشر شده‌ی گوگل آمده که کاربران با برقراری تماس در سرویس گوگل چت، مستقیما به اپ جیمیل هدایت می‌شوند. همانطور که احتمالا می‌دانید، ایمیل‌ها تنها یکی از ۴ بخش اپلیکیشن جمیل گوگل را در کنار بخش‌های چت، Spaces (سرویس پیام‌رسانی اسلک) و Meet (سرویس کنفرانس ویدیویی) این اپلیکیشن تشکیل می‌دهند.

جیمیل گوگل

گوگل همواره تلاش می‌کند تا با ارائه‌ی قابلیت‌های جدید و کاربردی در به‌روزرسانی‌های اپلیکیشن و نسخه‌ی دسکتاپ جیمیل، رضایت کاربران خود بیش از پیش جلب کند. برای مثال می‌توان به چند قابلیت جدید که اخیرا به نسخه‌ی دسکتاپ این سرویس اضافه شده اشاره کرد. اکنون هنگامی که قصد دارید برای شخصی ایمیلی ارسال کنید، در کنار اسم آن‌ها آواتاری دیده می‌شود که به شما کمک می‌کند تا از انتخاب شخص مورد نظر خود اطمینان حاصل کنید. علاوه‌بر این، بعد از وارد کردن آدرس گیرنده‌ی ایمیل آیکون آن به رنگ خاکستری در می‌آید.

طبق اعلام گوگل، در قابلیتی جدید جیمیل قادر خواهد بود تا به شکل اتوماتیک، داده‌های تکراری موجود در بخش‌های To و Cc و Bcc را پاک کند. اگر شما به افرادی خارج از سازمان کاری خود ایمیل فرستادید و با آن‌ها ارتباط برقرار کرده‌اید، آیکون این طور افراد به رنگ زرد در می‌آید و از این طریق جیمیل به شما اطلاع می‌دهد. از دیگر ویژگی‌های جدید جیمیل در دسکتاپ می‌توان به عدم علامت‌گذاری یک سازمان به عنوان یک کاربر خارجی اشاره کرد. حتی اگر آدرس کاربری آن سازمان دامنه‌های متفاوتی داشته باشند، بازهم به عنوان کاربر خارجی به حساب نمی‌آید.

همچنین از این پس کاربران می‌توانند بسیار راحت‌تر از قبل با استفاده از منوی راست کلید، آدرس ایمیل و نام کامل آن شخص را کپی کنند. باید دید این محبوب گوگل در ماه‌های آینده چه قابلیت‌ها و ویژگی‌های جدیدی را برای کاربرانش ارائه خواهد داد.

منبع: TheVerge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه