گاد آو وار رگناروک دسترس‌پذیرترین بازی پلی‌استیشن است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
God of War Ragnarok

در این سال‌های اخیر روندی در میان بعضی از بازی‌های کوچک و بزرگ رایج شده است که به تنظیمات مربوط به دسترسی‌پذیری بازی‌ها مرتبط می‌شوند و امکاناتی را برای افراد مختلف قرار می‌دهند تا بتوانند با دسترسی‌پذیری بیشتر به تجربه‌ی بازی‌های محبوب خود بپردازند. در ادامه‌ی این رویه، بازی گاد آو وار: رگناروک هم قرار است یکی از دسترس‌پذیرترین بازی‌های پلی‌استیشن باشد.

استودیو سانتا مونیکا ویژگی‌های دسترسی‌پذیری بازی گاد آو وار: رگناروک را اعلام کرده است که تعدادی از آن‌ها کاملاً جدید هستند و بعضی دیگر از نسخه‌ی کامپیوتری بازی قبلی بازگشته‌اند. در نوشته‌ای که در بلاگ رسمی پلی‌استیشن به اشتراک گذاشته شده و در حساب رسمی توییتر سانتا مونیکا هم به آن اشاره شده است، ما می‌توانیم به‌صورت مفصل فهرست ویژگی‌ها و تنظیماتی که برای دسترسی‌پذیری این بازی در نظر گرفته شده است، مشاهده کنیم.

God of War Ragnarok

به گفته این استودیو، بیش از ۶۰ گزینه مرتبط با دسترس‌پذیری در اختیار بازیکنان قرار خواهد گرفت. اولین و ساده‌ترین گزینه رابط کاربری بازطراحی شده است که به انعطاف‌پذیری و خوانایی بیشتر متن کمک می‌کند و شما می‌توانید اندازه متون و آیکون‌ها و رنگ پس‌زمینه‌ یا اندازه‌ی زیرنویس‌ها و تنظیمات مشابه را تعیین کنید.

همچنین شما می‌توانید در بازی گاد آو وار رگناروک به‌صورت کامل دکمه‌های کنترلر خود را شخصی‌سازی کنید و مطابق میل خود آن‌ها را تغییر دهید. طبق گفته‌های استودیو سانتا مونیکا در بلاگ پلی‌استیشن، طیف گسترده‌ای از طرح‌بندی‌های از پیش تعیین‌شده برای کنترلر بازی وجود دارد و همچنین شخصی‌سازی کامل آن هم امکان‌پذیر است.

یکی دیگر از ویژگی‌های بصری که می‌تواند در تنظیمات گاد آو وار رگناروک فعال شود، حالت کنتراست بالا است. مشابه آنچه در تنظیمات دسترس‌پذیری لست آو آس پارت ۲ یافت می‌شود، بازیکنان بازی گاد آو وار می‌توانند رنگ‌های قرمز و آبی را روی اشیاء درون بازی مانند اهداف، دشمنان و شخصیت‌ها اعمال کنند. هنگامی که این ویژگی فعال می‌شود، یک لایه رنگی روی شیء موردنظر در بازی اعمال می‌شود و آن‌ها را در پس‌زمینه‌ی بازی بیشتر نمایان می‌کند.

God of War Ragnarok

تمام ویژگی‌های دسترس‌پذیری بازی قبلی هم به این نسخه منتقل خواهند شد. علاوه بر این، ویژگی‌های دیگری هم اضافه شده‌اند. برای مثال، با فعال‌کردن «کمک در جهت‌یابی» (Navigation Assist) وقتی در نبرد نباشید، دوربین به‌سوی هدف موردنظر شما را هدایت می‌کند. با فعال‌کردن گزینه‌ی «کمک در پیمایش» (Traversal Assistance) هم می‌توانید با توجه به جهتی که نگه داشته‌اید از موانع پرش کنید.

اگرچه در حال حاضر تاریخ عرضه‌ی دقیق بازی گاد آو وار: رگناروک اعلام نشده است، اما در گذشته بیان شده بود که این اثر قرار است در سال ۲۰۲۲ برای پلی‌استیشن ۵  و پلی‌استیشن ۴ عرضه شود. با این حال، با توجه به تأخیرهای فراوانی که در این چند سال شاهد بوده‌ایم، باید منتظر بمانیم تا ببینیم آیا گاد آو وار: رگناروک همچنان می‌تواند به سال ۲۰۲۲ برسد یا خیر.

منبع: PlayStation Blog

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما