ببینید: اگر گاد آو وار رگناروک روی پلی‌استیشن ۱ عرضه شده بود!

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
گاد آو وار رگناروک

گاد آو وار رگناروک از نظر جلوه‌های بصری یک اثر شگفت‌انگیز محسوب می‌شود. مناظر وسیع نه قلمروی بازی نفس‌گیر هستند و کاملا با داستان کلی حماسه‌ی نورس مطابقت دارند. با این حال اگر این بازی در دهه‌ی ۹۰ میلادی منتشر شده بود، چگونه به نظر می‌رسید؟

این سوال جالبی است که در پشت اصطلاح دیمیک (demake) گنجانده شده است. دیمیک به زمانی گفته می‌شود که یک توسعه‌دهنده، بازی‌ها را به گونه‌ای بازسازی می‌کند که انگار برای یک پلتفرم قدیمی طراحی شده‌اند. حال فردی با نام Jackarte در یوتیوب، اخیرا از تریلری رونمایی کرده است که گاد آو وار رگناروک را با گرافیگ بازی‌های پلی‌استیشن ۱ نشان می‌دهد.

در این تریلر شخصیت‌هایی نظیر کریتوس و آترئوس و همچنین خدای جنگ نورس یعنی تیر و از طرفی فریا را مشاهده خواهید کرد که همگی مانند شخصیت‌های بازی‌های پلی‌استیشن ۱ به نظر می‌رسند. همانطور که انتظار دارید، جزئیات بسیار پایین است و شخصیت‌ها حتی ممکن است که خنده‌دار به نظر برسند. این مورد به خصوص وقتی که کریتوس و تیر سعی می‌کنند تا دست یکدیگر را بگیرند، بیشتر از همه احساس می‌شود. هرچند شاید بیشتر بازیکنان ترجیح دهند که بازی را روی سخت‌افزارهای مدرن تجربه کنند اما دیدن این تریلر خالی از لطف نیست و نشان از پیشرفت فناوری دارد.

دیمیک گاد آو وار رگناروک

گاد آو وار رگناروک مدت کوتاهی است که برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و ۵ عرضه شده است. این بازی موفق شده تا تحسین منتقدان و بازیکنان را برانگیزد و از طرفی در همین مدت کوتاه توانسته فروش فوق‌العاده‌ای را نیز تجربه کند. گفتنی است که این بازی در روز اول عرضه‌ی خود موفق شد تا فروش بیشتری نسبت به دیگر نسخه‌های سری گاد آو وار در هفته‌ی اول انتشار داشته باشد.

همچنین این اثر پس از فیفا ۲۳ به بهترین بازی از نظر فروش فیزیکی در هفته‌ی اول انتشار در سال جاری تبدیل شده است و در هفته‌ی منتهی به ۱۲ نوامبر (۲۱ آبان) موفق شده تا در جایگاه اول پرفروش‌ترین بازی‌های هفتگی در بریتانیا قرار گیرد. در نهایت طبق آمار منتشر شده، ۸۲ درصد از فروش کل بازی در هفته‌ی اول روی پلی‌استیشن ۵ و ۱۸ درصد از آن روی پلی‌استیشن ۴ بوده است.

منبع: Eurogamer

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما