اولین نگاه به گاد آو وار رگناروک؛ جزئیات داستانی و گیم‌پلی

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه
god of war ragnarok

پس از انتظارهای فراوان، بالاخره سونی همان چیزی را نشان داد که مدت‌ها خواهان آن بودیم. همان‌طور که حدس زده می‌شد، در جریان مراسم جدید پلی‌استیشن شاهد اولین رونمایی از بازی گاد آو وار رگناروک (God of War Ragnarök) بودیم.

استودیوی سانتا مونیکا سال گذشته در یکی از رویدادهای پلی‌استیشن برای اولین بار با پخش تیزر کوتاهی از قسمت جدید بازی گاد آو وار رونمایی کرد. با این حال، در این یک سال گذشته به‌جز خبر تأخیر بازی تا سال ۲۰۲۲ و تأیید شدن آن برای هر دو کنسول پلی‌استیشن ۵ و پلی‌استیشن ۴ خبر خاصی از آن نشنیدیم و هیچ نمایش جدیدی را هم شاهد نبودیم. بالاخره نوبت آن رسید که سانتا مونیکا نمایش‌ تازه‌ای را از بازی جدید خود که نام رسمی آن گاد آو وار رگناروک خواهد بود، نشان دهد.

همان‌طور که در تریلر مشخص است، چند سال از وقایع قسمت قبلی سپری شده است و حتی واضح است که آتریوس بزرگ‌تر شده است. بادهای یخبندان فیمبول‌وینتر (یا همان زمستان طولانی) به میدگارد رسیده است و همه‌چیز مهیای شروع رگناروک است. این موضوع، ماجرای بقای کریتوس و آتریوس را در سرزمین اسکاندیناوی دشوارتر می‌سازد.

اگرچه بازی قبلی بیشتر روی رابطه‌ی اعتماد و درک پدر و فرزندی بنا شده بود، اما همچنان در تعاملات آن‌ها پیچیدگی‌های بزرگی وجود دارد، به‌ویژه پس از اینکه آتریوس در بازی قبلی از هویت واقعی خود آگاه می‌شود.

آتریوس به‌شدت کنجکاو است. او مانند اکثر جوانان بیشتر از هر چیزی می‌خواهد خود را بیشتر بشناسد. در این زمینه او می‌خواهد بداند که می‌تواند چه کسی باشد. راز نقش لوکی در درگیری آینده چیزی نیست که آتریوس بتواند به‌آسانی از آن عبور کند. او می‌خواهد خانواده‌اش را در امان نگه دارد اما همچنین مایل نیست در حالی که نزاع و جنگ ۹ قلمرو را درگیر خود کرده، کنار بایستد و کاری انجام ندهد.

god of war ragnarok

کریتوس که هنوز سایه‌ی اشتباهات خود را احساس می‌کند، می‌خواهد آتریوس را از نزاع و جنگ با خدایان دور نگه دارد تا فرزندش هم به سرنوشت گذشته‌ی او دچار نشود. او بیش از همه می‌خواهد فرزند خود را ایمن نگه دارد و درگیری با بالدر هم اثبات کرد که نزاع با خدایان تراژدی بیشتری را برای آن‌ها به همراه خواهد داشت.

عذاب و انتقام

در تریلر بازی دو تا از آنتاگونیست‌های اصلی بازی God of War Ragnarök یعنی فریا و ثور را مشاهده کردیم. اقدام کریتوس در بازی قبلی باعث شد تا فریا که قبل از آن دوست و همراه آتریوس و کریتوس بود، سوگند بخورد تا انتقام خون پسرش را از کریتوس بگیرد. فریا نه‌تنها توانایی فوق‌العاده‌ای در جادو دارد، بلکه جنگجوی ماهری هم به حساب می‌آید. از طرف دیگر، ثور که از مرگ فرزندان و برادر ناتنی خود یعنی بالدر رنج می‌برد، خونریزی و خشم‌ افسانه‌ای خود را متوجه کریتوس و آتریوس کرده است.

میمیر از ثور به‌عنوان قصاب ۹ قلمرو یاد می‌کند. او بدون شک یکی از قوی‌ترین خدایان نورس است و با فرمان اودین تقریبا همه‌ی غول‌ها را نابود کرد و همین نشان‌دهنده‌ی خطر بسیار بزرگی است که کریتوس و آتریوس را تهدید می‌کند.

God of War Ragnarök

آماده‌ی مبارزه باشید!

بدون مبارزات تماشایی و هیجان‌انگیز گاد آو وار معنایی ندارد. شما در این تریلر می‌توانید به‌صورت جزئی برخی از قابلیت‌های جدید کریتوس برای حمله و قابلیت‌های جدید آتریوس برای احضار را ببینید و سلاح افسانه‌ای کریتوس را هم از ابتدای بازی در اختیار داشته باشید.

استودیو سانتا مونیکا بیان می‌کند که آن‌ها از بازی قبلی درس‌هایی گرفته‌اند تا مبارزات گاد آو وار: رگناروک را بهبود ببخشند و به آن حس تازه‌ اما آشنایی بدهند. یکی از اهداف مهم آن‌ها در God of War Ragnarök این بوده که به انتخاب بازیکنان در مبارزات اهمیت بیشتری بدهند. این گاه به اجرای حرکات ترکیبی‌ سخت‌تر یا المان‌های جادویی متفاوت و حتی تاکتیک‌های دفاعی هوشمندانه‌تر منجر می‌شود.

با این حال، هر استراتژی متفاوتی را برای مبارزات در نظر بگیرید، دشمنان در بازی گاد آو وار رگناروک آماده‌ی رویارویی با شما خواهند بود. موجودات سرزمین تهاجمی‌تر و خشن‌تر شده‌اند و موجودات جدید مهارت‌های شما را به چالش خواهند کشید. استودیو سانتا مونیکا مشتاق است که در آینده جزئیات بیشتری را از مبارزات بازی نشان بدهد.

بازی God of War Ragnarök

به‌ سوی آسگارد

اگر بازی قبلی را به اتمام رسانده باشید، می‌دانید که در طول ماجراجویی خود در آن می‌توانید ۶ قلمرو از میان ۹ قلمرو نورس را مشاهده کنید. خبر جذاب این است که در God of War Ragnarök می‌توانید از هر ۹ قلمرو دیدن کنید.

در بازی قبلی شما نمی‌توانستید به واناهایم (Vanaheim)، سوارت‌آلفهایم (Svartalfheim) و البته آسگارد (Asgard) بروید. با این حال در بازی جدید علاوه بر قلمروهای قسمت قبلی، این سه قلمرو هم در دسترس شما خواهند بود. همین امر باعث می‌شود تا تنوع، زیبایی و رموز بیشتری را در مسیر ماجراجویی خود در گاد آو وار: رگناروک ببینید.

همچنین در تریلر بازی سورپرایزهای دیگری هم در نظر گرفته شده است که بهتر است خودتان آن را مشاهده کنید.

نکته‌ی بسیار مهم و قابل‌توجه دیگر این است که گاد آو وار رگناروک آخرین قسمت گاد آو وار در جهان اساطیر اسکاندیناوی خواهد بود و قرار است پایانی بر حماسه‌ی این مجموعه در نورس باشد. همچنین کوری بارلاگ، کارگردان قسمت قبل، به‌صورت رسمی اعلام کرده است که کارگردان این اثر نخواهد بود و اریک ویلیامز که روی توسعه‌ی تمامی بازی‌های قبلی این مجموعه‌ی محبوب کار کرده است، کارگردانی بازی جدید را بر عهده خواهد گرفت.

هرچند تاریخ دقیق عرضه‌ی بازی اعلام نشده است اما طبق چیزی که می‌دانیم، بازی God of War Ragnarök قرار است در سال ۲۰۲۲ به‌صورت انحصاری برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۵ و پلی‌استیشن ۴ منتشر شود.

می‌توانید در ادامه تریلر گیم‌پلی God of War Ragnarok و تصاویر منتشر شده از آن را ببینید.

منبع: PlayStation Blog

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

۶ دیدگاه
 1. مهدی

  هر چند فعلا نمی شه قضاوت کرد اما تریلر خیلی امیدوار کننده به نظر نمی رسه. مهم ترین محور بازی قبلی رابطۀ پدر و پسر بود که به نظر میاد این جا به شکل یه فرمول امتحان پس دادۀ تجاری بهش نگاه شده. سوال این جاست که از مهم ترین ویژگی تکنیکی قسمت اول -یعنی تک شات بودن- هم دوباره استفاده می کنن یا نه؟

  1. بله، تأیید شده که این نسخه هم تک شات خواهد بود.

 2. مهران افخمی

  وقتشه که دیگه یه پادکست بزارید !!!!!!!!!!!

 3. پویا

  به نظرم زیادی اطلاعات راجع بازی بهمون دادند
  خوب بود تیر رو نشون نمی دادند یا صرفا یه شمایل در تاریکی تا هیجان دیدنش رو تو بازی تجربه کنیم
  خوب بود که در مصاحبه آخر بازی حضور تور و اودین رو تایید نمی کردند هر چند انتظارشونو داشتیم اما باز هم بهتر بود تو بازی بهشون بر می خوردیم
  خوب بود قیافه تور رو تو اینستاگرام و توییتر به اشتراک نمی گذاشتند تا دیدنش تو بازی هیجان انگیز باشه الان هر جا ببینیمش میدونیم کی هست حتی اگه افراد در مکالمه اسمشو نگن یا زاویه دوربین طوری باشه که چکشش معلوم نباشه باز هم ما تشخیص میدیم
  مقایسه کنید با تریلر نسخه ۲۰۱۸ که فقط صدای بالدور رو شنیدیم و حتی بار اول که باهاش مبارزه کردیم نمی شناختیمش حتی اسمشو بالای خط جونش بیگانه نوشته بودند

 4. Majid

  مطمئنین ادامه نداره؟ پس اودین که خدای خدایان و هم خدای جنگه چی میشه؟

  1. بله با توجه به چیزی که گفتند، این پایان داستان نورسه. انتظار میره که دیگه همه‌چیز رو در همین قسمت ببینیم. اودین هم در بازی حضور داره. شایعه‌هایی هم وجود داره که مدت‌زمان بازی طولانی‌تر و چیزی نزدیک به دو برابر قسمت قبله.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما